zao-674x381
1.9.2019
Kategorie: Humor

Ministr kultury Zaorálek: ČSSD situaci ve vládě zvládla. Ostudu si nepokazíme

Sdílejte článek:

STRACH

Kdy jste se rozhodl, že chcete být ministrem kultury?
Už jako malý kluk jsem se díval na Rozmarýnek se Štěpánkou Haničincovou a tehdy jsem si řekl, že chci být ministrem kultury.

Proč tedy až teď?
V devadesátých letech ležely ministerské funkce na zemi, stačilo je zvednout. Proto jsem šel do politiky. Když jsem se ale dopracoval až do vlády, kulturu mi sebral Čertík Bertík Herman. Já jsem uměl obstojně rusky, tak mi dali zahraničí. A v tom jsem se plácal dodnes.

Než zavolal předseda Hamáček.
Bylo to v pondělí večer. Byl jsem překvapený, že volá tak pozdě, já jsem ležel na telefonu už od května. Napřed chodil kolem horké kaše. Ptal se mně, na co chodím do kina, kdo je vyobrazený na pětistovce, jestli se umím chovat ve Vídeňské opeře, jak moc se ještě orientuji v politice. Když jsem na všechny otázky odpověděl „ano, souhlasím“, nabídl mi křeslo ministra kultury. Napřed jsem odmítl, nábytku mám na chalupě dost.

Ale pak jste nabídku přijal.
Ano. Ona ta vládní krize je nesnesitelná, ministři sedí ochromení v křeslech a nic nedělají. Já je teď všechny zachráním, zruším tu kletbu. Připadám si jako Šemík. Prostě to nejde neudělat.

Co jste Hamáčkovi řekl?
Okamžitě jsem si vzpomněl na Rozmarýnek a tak jsem mu zazpíval: „Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády, nehodíme do smetí…

Co na to on?
Že je to falešně a ať se sbalím, v pondělí mě pojede představit vrátnému do Vídeňské opery.

Jak moc se tedy vyznáte v české kultuře? 
Viděl jsem všechny díly chalupářů.

Kdy jste byl naposledy v divadle?
Když jsem tam podepisoval antichartu.

Váš oblíbený český skladatel?
Mozart.

Co jste naposledy četl?
Zemanovy požadavky na ministra kultury.

Bylo to dobré?
Bylo to v čínštině, ale český překlad celkem ušel.

Myslíte si, že prezident přijme vaši kandidaturu?
Ovčáček je nadšený. Dokonce je domluvená čestná salva z Mynářových sněžných děl. Tak se máme na co těšit.

K nominaci Lubomíra Zaorálka na post ministra kultury se už vyjádřili i ostatní politici. Komunista Filip zná Zaorálka ještě z dob jeho práce pro ČT Ostrava. „On dělal dramaturga pro seriál Velké Sedlo. Prakticky říkal Dietlovi, jak má co psát. Obrovská přehrada, obrovský Pavel Nový, nevěrný Jandák, zamilovaný potápěč, spousta mrtvých ryb – to byl majstrštyk. To je vstupenka na ministerstvo kultury,“ září štěstím Filip. Což se ovšem nedá říct o předsedovi SPD Okamurovi: „Dnes jsem snídal tradiční český rohlík s nutellou. Na výborné granko dorazil kandidát SPD na ministra kultury Rozner. Byl smutný, oči měl uplakané. Zaorálek je ničitel české kultury. Co si o tom myslíte? Protože už máte všichni ban, napište mi korespondenční lístek.

Piráti mají rádi svět IT: „Pokud si politiku představíme jako rozlehlou počítačovou síť optických vláken a jednotlivé politické strany jako virtuální servery, pak Zaorálek je tři a půl palcová zaprášená disketová mechanika, kterou ještě nikdo nevymontoval jenom proto, že už to nemá cenu.

A hodně štěstí popřál Zaorálkovi jeho dlouholetý politický oponent Miroslav Kalousek: „Hamáček a Zaorálek, to už je dnes klasická pohádková dvojice. Hamáček je Jů a Zaorálek Hele. S tímto programem chodí i po Sněmovně. To nemohlo dopadnout jinak. Přeji oběma hodně štěstí, ale na Supermufa ve vládě stejně nemají.

Autor: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 395 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.