3.6.2015
Kategorie: Humor

Ministr Chládek nás nutil pracovat osm hodin denně!

Sdílejte článek:

CLARISA DE CASTA 03|06|2015

Práce, práce a zase jenom práce. Tak na atmosféru strachu na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy za vedení Marcela Chládka vzpomíná Jiřina Krestová. „Každý se bál do kabinetu ministra chodit,“ řekla v rozhovoru pro magazín Burani.cz.

.

Jak dlouho jste na ministerstvu pracovala?

Sedm let.

Můžete tedy srovnávat. Jaký byl Chládek oproti jiným šéfům? 

Třeba předchozí ministr byl velmi kamarádský a nikdy si nedovolil to, co Chládek. Ten nás například nutil denně pracovat.

To je snad normální?

Ano, nějakou práci bychom vykonávat měli, ale určitě ne celých 8 hodin denně. Na to nebyl na ministerstvu nikdo zvyklý. Ministerstvo se za Chládkova panování změnilo v pracovní tábor.

To už hraničí s přetěžováním. Jde o závažné tvrzení. Můžete být konkrétní?

Například jsem na chodbě slyšela, jak křičel na vrchního ředitele, že je tlusté prase. Vrchní ředitel si přitom jenom trochu zdřímnul. Měl předchozí večer nějakou oslavu, do práce ale dorazil. Bohužel už neměl sílu dojít do své kanceláře a lehl si tedy na pohovku na chodbě.  

secretarka

Ministr tvrdí, že jde o nepodložené drby.

Upřímně jsem byla svědkem, jak lidi brečeli, každý den jsem viděla jednu jeho sekretářku ubrečenou. Třeba Janička, ta moc potřebovala nakoupit na víkend a Chládek ji za žádnou cenu nechtěl pustit. Chápete to? V pátek jsme přece odjakživa, když už jsme vůbec na úřad šli, chodili domů během dopoledne.

Můžete říct, že by se ministr choval nevhodně k ženám?

Ano! Otevíral nám třeba dveře a některým z nás dokonce říkal, že nám to sluší. To je přece dávno zakázané sexuální harašení, na to máme zákony.

Setkala jste se s nějakými dalšími ústrky?

Ministr například schválil směrnici, že se v budově nesmí kouřit. Jsem kuřačka, ministr mě jednou zastihl kouřit v kanceláři a suše mi sdělil, že už si tam cigaretu nedám. Stejně tak oslavy. Na ministerstvu bylo zvykem, tak jako na všech ostatních úřadech, slavit různá výročí kolegů, narozeniny, jmeniny a podobně. Trochu jsme popili, popovídali, zatancovali si a utužili tím kolektiv. Tohle všechno ale ministr Chládek zakázal.

Nezlobte se, ale to vypadá jako mobbing.

Ano, byl to mobbing a proto jsem také z ministerstva odešla.

ZDROJ: Tuto povedenou parodii na reálný rozhovor s úřednicí ministerstva školství jsme si dovolili převzít z magazínu Burani.cz. Ruku na srdce, vážený čtenáři, že sis chvílemi myslel, že to je všechno pravda :)?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...