ministr-Adam-Vojtěch
21.7.2021
Kategorie: Politika

Ministerstvo zdravotnictví … dva výroky, jeden klam

Sdílejte článek:

ZDENĚK KOUDELKA

zdenek-koudelka9877947_0Ministerstvo zdravotnictví je spojeno s kampaní podporující covidové očkování: Udělejme tečku za koronavirem. Ale ve svých opatřeních uznává imunitu z očkování jen 9 měsíců po očkování. Jeden výrok vylučuje pravdivost druhého.

Klamavá reklama

Kampaň „Udělejme tečku za koronavirem“ je reklamní kampaň na podporu spotřeby, tedy i prodeje koronavirových vakcín. Moudrý člověk ke všem reklamám přistupuje zdrženlivě. U reklamy je rozhodující růst poptávky po určitém výrobku, nikoliv pravdivost a serióznost uváděných údajů.

Avšak je správné mít vyšší nároky na reklamu placenou ze státních peněz. Reklama na určité vakcíny je státní podporou výrobců a prodejců těchto vakcín. V případě jiných vakcín a léků si reklamu platí výrobci. Známá je např. reklama na očkování proti klíšťové encefalitidě. O náklady na reklamu mají výrobci vyšší výdaje a nižší zisk. V případě covidového očkování reklamu platí stát a roste zisk výrobců.

Pokud však platí reklamu stát, neměl by v ní klamat. Slova „udělejme tečku“ vzbuzují očekávání, že něco má skončit. Když však zároveň Ministerstvo zdravotnictví uznává imunitu z očkování jen 9 měsíců po očkování, o tečku nejde. Stát však klamat občany nemá.

Příprava na nekončící přeočkování

Pokud připustíme, že reklama „Udělejme tečku“ klamavá není, ptejme se, proč Ministerstvo zdravotnictví ve svých opatřeních uznává imunitu z očkování jen 9 měsíců. Jde totiž o informaci, že pak bude další očkování a nákup vakcín, další zisky pro výrobce vakcín. Ať Ministerstvo zdravotnictví přizná barvu, zda plánuje nákupy vakcín na čínskou chřipku po 9 měsících.

Ministerstvo zdravotnictví – tajemný hrad v Karpatech

Nevěřím, že Ministerstvo zdravotnictví řekne pravdu o očkování, o reklamní kampani na očkování a penězích vysátých ze státního rozpočtu pod záminkou boje s čínskou chřipkou. Mám s ním zkušenost. Podle zákona o svobodném přístupu k informacím jsem mu 23. 5. 2021 položil tyto otázky:

  1. Jakou částku Ministerstvo zdravotnictví od 12. 4. 2021 zaplatilo nebo je rozsudkem soudu povinno zaplatit jako náhradu nákladů soudního řízení za řízení, kterým byla zrušena či prohlášena za nezákonná jeho mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona.
  2. Jakou částku představuje náhrada škody, která je dotčenými osobami nárokována za nezákonné povinnosti (např. zavření obchodu a restaurací) stanovená nezákonnými mimořádnými opatřeními za období od 12. 4. 2021.
  3. Jaké osoby se kromě ministra podílely na přípravě mimořádných opatření, které zrušil Nejvyšší správní soud nebo je prohlásil za nezákonné, s uvedením jména a funkce.
  4. Jaké kroky činí ministerstvo, aby částky náhrady nákladů soudního řízení či náhradu škody v rámci regresního postihu vymáhalo po ministrovi a odpovědných úředních osobách?

Ministerstvo zdravotnictví nereagovalo, přestože tak mělo učinit do 15 dnů. Nereagovalo ani na stížnost podanou podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Proto jsem podal žádost na řešení nečinnosti ministerstva Úřadu pro ochranu osobních údajů, který může nařídit ministerstvu odpovědět.

Každý si může udělat úsudek, zda jsou položené otázky takové, na které by úřad odpovědět měl, anebo by před nimi měl strkat hlavu do písku. Ministerstvo zdravotnictví dokazuje, že porušování práva je součástí jeho činnosti. Tak mu dejme odpověď ve volbách. Hnutí Trikolora Svobodní Soukromníci bude chtít vyvodit osobní odpovědnost včetně finanční po ministru zdravotnictví i jeho náměstcích za porušování zákonů.

Rozhovor o kovidistických zákazech. Parlamentní listy 19. 7. 2021.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 282 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)