17.4.2015
Kategorie: Politika

Ministerstvo vnitra: Občane, udej svou polohu!

Sdílejte článek:

LEA VOJTEKOVÁ 17|04|2015

Tak ministerstvo vnitra chce mít občany hezky pod drobnohledem. Kdo se kde a kdy zdržuje, kdo a kam dlouhodobě vycestuje. Proto jsem se rozhodla, že panu ministrovi napíši dopis: Vážený pane ministře! Poslušně hlásím, že jsem momentálně doma a následující 2 hodiny se nikam nechystám.  

Píši vám jen pro jistotu, abyste mi náhodou nedali pokutu. Ať má váš úřad přehled. I když odpoledne pojedu na nákup. To by tak hrálo, aby si občané jen tak mírnix týrnix mohli cestovat nebo se zdržovat, kde uznají za vhodné. Pořádek a dohled Velkého Bratra musí být! 

Dále poslušně hlásím, že večer se moje poloha přesune do polohy v leže a odcestuji do říše snů. V této říši se zdržuji docela často (každou noc asi 8 hodin), proto nevím, co mám teď nahlásit jako trvalý a co jako přechodný pobyt. 

homless

V létě se chystám někam do zahraničí, zvažuji Švýcarsko, ale jestliže byste mi chtěl něco doporučit, budu ráda. No a abyste měl přehled o tom, kde se nacházím, pošlu vám i pohled s přesným datem. Pro jistotu vám pošlu i zeměpisné souřadnice. 

Jen nevím, jak to udělá můj kamarád, který se vydal na rok do zahraničí a cestuje, kam se mu zlíbí. Jeden měsíc je v jednom státě, další měsíc zas v jiném. Co má nahlásit jako uvědomělý občan? Nebo se musí každý měsíc vracet do České republiky? 

Trošku mě znepokojuje i to, kdyby se informace z registru o lidech, kteří jsou v zahraničí, dostaly do rukou zlodějům. Ale já samozřejmě bezvýhradně věřím vašemu systému, ten je jistě naprosto bezpečný a žádný hacker se tam jistě nenabourá. 

Zlé jazyky tvrdí, že toto je v podstatě jenom buzerace slušných lidí a podvodníci, prchající před zákonem, budou na nějaké nahlašování totálně kašlat. Ale chápu, že jsou to jenom řečičky závistivců, kteří si neuvědomují nutnost takového dohledu. 

Musím říct, že ještě nikdo se o mě nezajímal tak, jako právě vy. Děkuji vám za vaši příkladnou péči. Tímto  zdravím všechny uvědomělé soudruhy a soudružky. Hlaste hezky svou polohu přímo ministerstvu!

ZDROJ: Lea Vojteková

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 55 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...