milionchd
30.9.2020
Kategorie: Politika

Minářova píšťalka udala směr …

Sdílejte článek:

JAKUB JANDA

jakub-janda90279736_0„Krysař stál nad propastí, chmurnější, velebnější. Mocně a slavně zněla píšťala. Nikdo z Hammeln se před branou nezastavil.“ … vyvstalo mi v hlavě, když jsem včera ve všech mediích četl zprávu o vstupu Mikuláše Mináře do politiky.

Tento mladý chlapec, budoucí teolog spojil masu lidí zejména svou čistotou. Čistotou, která stála na jedné základní myšlence, myšlence neovlivnitelné nestrannosti, pravdy a spravedlnosti.

Lidé jsou již unaveni intrikami politiků, jejich touhou po moci a po penězích. Najednou se objevil mladý, tedy neposkvrněný člověk, Mikuláš Minář, který jednak svým věkem, svým budoucím profesním zaměřením, svým naivním vzhledem, původem z malého, ne příliš významného města, ale zejména svými prohlášeními, že on je tu proto, aby politiky sledoval a hlídal ve prospěch nás všech, dokázal přesvědčit obrovskou masu lidí, aby ho následovali.

V Seznam TV 14.11.2019 alibisticky prohlásil, že Milion chvilek nikdy nevstoupí do aktivní politiky, to totiž není jejich úlohou. Jenže Milion chvilek, to je on, Mikuláš Minář. Stále mi vyvstávala otázka, proč to tedy ten člověk dělá? Že by opravdu byl tak čistý? To je v naší zemi až nevídané. Podvědomě jsem o jeho čistotě nebyl zcela přesvědčen, ale na druhou stranu jsem mu nevěnoval přílišnou pozornost. Mě svými relativně prázdnými proklamacemi o ubývání demokracie nedokázal přesvědčit. Obraceje se k antickým definicím té naší současné „zastupitelské“ demokracie, shledávám jí jako funkční do té míry, že mohu jít k volbám, svobodně volit a následně respektovat výsledek voleb a prozatím o něm smím i hovořit. Ubývání demokracie zaznamenávám spíše z EU, ale to pan Minář na svých setkáních jako nebezpečí neviděl.

Za mě tedy nic víc než skvělý marketing a za ten má můj obdiv. Nic méně každý dobrý marketing něco stojí a není to málo. Automobilky nebo banky by mohly vyprávět. A tady se objevil můj druhý otazník nad osobou pana Mináře, který se ještě zesílil, když prošla medii zpráva o druhém netransparentním účtu Milionu chvilek.

Čistota tváře tohoto spolku v mých očích vzala za své ve chvíli, kdy svým ovečkám odmítl zveřejnit, za kolik tuto charitativní činnost ve prospěch záchrany naší demokracie dělá. V tuto chvíli jsem si již byl absolutně jistý, že nejedná ve prospěch ostatních a zcela nezištně pouze ve prospěch svůj a svého okolí. Byla jen otázka času, kdy oznámí veřejně, že s dobročinností končí. A je to tu. Mikuláš Minář zastínil Covid i Sv. Václava, míří do politiky. Krysař stojí nad propastí a lidé z Hammeln jen následují až sem….

Já, na rozdíl od těch 250.000 lidí na Letné, kteří pouze sehráli úlohu užitečných i….ů to mám jednoduché. Už mám jen poslední nezodpovězenou otázku: „ Kdo to celé platil ( řídil ) ? „ Dokonce na ní mám i vlastní odpověď: „Ten komu tato situace nejvíce pomohla. A známe ho všichni. „ A to je právě ten největší paradox celé události, který ukáže až čas.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 299 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.