milionchd
30.9.2020
Kategorie: Politika

Minářova píšťalka udala směr …

Sdílejte článek:

JAKUB JANDA

jakub-janda90279736_0„Krysař stál nad propastí, chmurnější, velebnější. Mocně a slavně zněla píšťala. Nikdo z Hammeln se před branou nezastavil.“ … vyvstalo mi v hlavě, když jsem včera ve všech mediích četl zprávu o vstupu Mikuláše Mináře do politiky.

Tento mladý chlapec, budoucí teolog spojil masu lidí zejména svou čistotou. Čistotou, která stála na jedné základní myšlence, myšlence neovlivnitelné nestrannosti, pravdy a spravedlnosti.

Lidé jsou již unaveni intrikami politiků, jejich touhou po moci a po penězích. Najednou se objevil mladý, tedy neposkvrněný člověk, Mikuláš Minář, který jednak svým věkem, svým budoucím profesním zaměřením, svým naivním vzhledem, původem z malého, ne příliš významného města, ale zejména svými prohlášeními, že on je tu proto, aby politiky sledoval a hlídal ve prospěch nás všech, dokázal přesvědčit obrovskou masu lidí, aby ho následovali.

V Seznam TV 14.11.2019 alibisticky prohlásil, že Milion chvilek nikdy nevstoupí do aktivní politiky, to totiž není jejich úlohou. Jenže Milion chvilek, to je on, Mikuláš Minář. Stále mi vyvstávala otázka, proč to tedy ten člověk dělá? Že by opravdu byl tak čistý? To je v naší zemi až nevídané. Podvědomě jsem o jeho čistotě nebyl zcela přesvědčen, ale na druhou stranu jsem mu nevěnoval přílišnou pozornost. Mě svými relativně prázdnými proklamacemi o ubývání demokracie nedokázal přesvědčit. Obraceje se k antickým definicím té naší současné „zastupitelské“ demokracie, shledávám jí jako funkční do té míry, že mohu jít k volbám, svobodně volit a následně respektovat výsledek voleb a prozatím o něm smím i hovořit. Ubývání demokracie zaznamenávám spíše z EU, ale to pan Minář na svých setkáních jako nebezpečí neviděl.

Za mě tedy nic víc než skvělý marketing a za ten má můj obdiv. Nic méně každý dobrý marketing něco stojí a není to málo. Automobilky nebo banky by mohly vyprávět. A tady se objevil můj druhý otazník nad osobou pana Mináře, který se ještě zesílil, když prošla medii zpráva o druhém netransparentním účtu Milionu chvilek.

Čistota tváře tohoto spolku v mých očích vzala za své ve chvíli, kdy svým ovečkám odmítl zveřejnit, za kolik tuto charitativní činnost ve prospěch záchrany naší demokracie dělá. V tuto chvíli jsem si již byl absolutně jistý, že nejedná ve prospěch ostatních a zcela nezištně pouze ve prospěch svůj a svého okolí. Byla jen otázka času, kdy oznámí veřejně, že s dobročinností končí. A je to tu. Mikuláš Minář zastínil Covid i Sv. Václava, míří do politiky. Krysař stojí nad propastí a lidé z Hammeln jen následují až sem….

Já, na rozdíl od těch 250.000 lidí na Letné, kteří pouze sehráli úlohu užitečných i….ů to mám jednoduché. Už mám jen poslední nezodpovězenou otázku: „ Kdo to celé platil ( řídil ) ? „ Dokonce na ní mám i vlastní odpověď: „Ten komu tato situace nejvíce pomohla. A známe ho všichni. „ A to je právě ten největší paradox celé události, který ukáže až čas.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 343 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)