konevplachta
18.5.2020
Kategorie: Historie

Miluji Rusko, které Koněv pomáhal brutálně zlikvidovat

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieAno, mám rád to tradiční Rusko s jeho skvělými lidmi, spisovateli Čechovem a Dostojevským, básníkem Puškinem či skladatelem Čajkovským, a mnoha dalšími, kteří patřili k velkým duchům lidstva.

Výše jmenovaní jsou a budou nedílnou součástí pokladů evropské kultury. Kdysi jsem se v jisté chatové osadě s typickým ruským březovým hájem severně od Moskvy snil, jak to tady asi muselo být krásné, kdy sem v 19. století jezdili ruští literáti za odpočinkem. Seděl jsem na lavičce a rozjímal, když mně vedoucí zájezdu pozdravil „dobrý den Antone Pavloviči, tak, jak se máte? Bohužel, maršál Koněv byl jedním z těch, kteří to tradiční Rusko pomáhali zlikvidovat a utopili jej v krvi. Zločinná komunistická diktatura má na svědomí desítky miliony životů obyčejných ruských lidí.

Sám Koněv se podílel začátkem dvacátých let minulého století na brutálním potlačení rolnického povstání v tambovské gubernii na severu Ruska. Rudá armáda tehdy proti vesničanům nasadila dělostřelectvo, kterým ostřelovala jejich obydlí. Bolševičtí vojáci rovněž použili proti lidem ukrývajících se v lesích včetně žen a dětí bojové otravné plyny. Koněv tehdy ani nebyl velitelem, ale politrukem. To byli političtí zástupci v jednotkách Rudé armády, většinou fanatičtí komunisté, kteří měli nejvyšší moc a tenkrát za občanské války mohli nechat popravovat i velitele jednotek.

Samozřejmě soudruh Koněv má toho zlého na svědomí víc. Například potlačení kronštadského povstání, udávání svých kolegů maršálů samotnému Stalinovi, účast na potlačení maďarského povstání v roce 1956 atd.

Přesto všechno bychom se měli s Ruskem o Koněvově soše bavit, ale v diskusi by měla zaznít i tato fakta. Tento maršálův pomník také není žádným válečným památníkem, ale umělecky bezcenným normalizačním dílem z roku 1980. Ovšem dialog neznamená diktát a to by si měl uvědomit ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který ještě v sovětské éře vystudoval moskevskou školu pro diplomaty a dokonce to dotáhl až na šéfa tamní stranické buňky. Jak je patrné z jeho vyjádření ke Koněvově soše, tak ho komunistické manýry neopustily. On by si však měl uvědomit, že nejsme ruskou gubernii, aby nám nařizoval, jaké a kde mají stát v České republice sochy. Navíc svým arogantním buranským stylem toho pan Lavrov hodně zkazil. On dokázal proti Koněvově soše postavit i lidi, kterým to do té doby bylo jedno nebo byli i jejími stoupenci, ale po jeho výhrůžkách jsou proti jejímu obnovení. Výsledky ankety u článku iDNES.cz, kde přes 30 000 lidí je proti opětovnému postavení Koněvovy sochy, kdežto pro jen něco málo přes 8000, to dokazují. Kdyby ruský ministr volil mírnější slova, mohlo být všechno jinak.

A ještě jedno důležité pravidlo pro diskuse s ruskou proputinovskou stranou. Nesmí se nikdy přistoupit na jejich styl, že každý, kdo si dovolí s nimi nesouhlasit, je automaticky fašistou. To také s oblibou dělají i čeští komunisté a jejich přisluhovači. Na to je celkem jednoduchý recept. V diskusi na FB nazval mého kamaráda fašistou nějaký stoupenec KSČM. Ten na něj podal trestní oznámení pro pomluvu, milého soudruha povolal Policie ČR k podání vysvětlení a on se u výslechu málem sesypal. Takže s fašisty opatrně!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 600,00 Kč
Vybráno 7.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 803 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.