KAMERY
6.2.2020
Kategorie: Společnost

Miluj pravdu, mluv pravdu

Sdílejte článek:

LU LINA

Všude čtu, že nás měl e-shop na dálniční známky špehovat a jak je to skandální. Skandální to je, což o to, ale nechápu ten překvapený povyk. Náš stát, EU, USA a jisté známé globální společnosti nás fízlují už léta a každý rok o něco více a o něco sofistikovaněji, než ten minulý. A žádného zvláštního povyku jsem si nikdy nevšiml. Všechno se to – pokud někdo prokopl buben a něco vyplavalo na veřejnost – vždycky akceptovalo bez většího rozruchu jako bezpečnostní nutnost nebo třeba jako úžasná moderní vymoženost, která velice usnadňuje a zkvalitňuje naše k uzoufání nudné proletářské životy. Nebo došlo na mnohomluvné omluvy, obětního beránka a fízlovací fičůra se následně potichu zavedla na původní místo jiným kanálem.

 

BISBELKOB

Díky tomu je naše soukromí dávno pouhou iluzí a matnou vzpomínkou na ve srovnání s dneškem uspokojivě anonymní životy v totalitním Československu. Skutečně si nevzpomínám, že by někdy někdo z těch, co nyní tak hlasitě vřískají o škandálu a špehování někdy v minulosti, když se zaváděly podobné praktiky, protestoval stejně hlasitě a stejně rozhořčeně. Ani na činnost našich vyhlášených mediálních investigativních týmů, co jinak jezdí kvůli škandálům na Krym nebo do Švýcarska, si ohledně bujícího domácího státního, unijního či spojeneckého fízlování občanů, nějak nemůžu vzpomenout.

Bože, chtějí nás fotit!

Tak pořizování fotek aut a jejich osazenstva na dálnici pro BIS je špatné? Ale pořizování pintlich stejných fotek téhož plus navíc i všech chodců z těch statisíců podobných kamer rozesetých všude jinde mimo dálnice a přístup tajných služeb k nim je ok? A co sledování telefonů, elektronické komunikace a platebních karet? Které běží prakticky nonstop a mám silné pochybnosti, že příkladně zrovna BISka  předtím pokaždé požádá o zákonné povolení.

Co nová auta, kterými, mimochodem, politici a novináři na rozdíl od nás jezdí mnohem častěji a která jsou podle nařízení EU už nyní z výroby přímo přecpaná fízlovacími online udělátky, naposledy například online sledovačem spotřeby? A která všechna data, která nashromáždí, včetně třeba i fotek pasažérů, odesílají kdoví kam a kdoví komu?

Už teď o nás díky tomu všemu (a díky tomu, o čem nevíme) stát a množina dalších subjektů ví skoro všechno i bez těch několika kamer na „kontrolu“ dálničních známek. I bez nich je BIS – a nejen ona – nepochybně schopna mít v případě potřeby dokonalý přehled o tom čím, s kým, kam a kdy jste po jaké dálnici s tou teroristickou papiňákovou bombou jeli.

A to všechno především díky tomu, že to naše nonstop fízlování dovolili a stále téměř automaticky dovolují a schvalují aniž by se nás ptali naši zaměstnanci politici. Novináři, pokud si snad někdy všimnou, tak většinou drží basu. Protože terorismus, protože bezpečnost, protože demokracie v ohrožení, protože Putin, protože klima. A protože jsou s nimi často ve stejném elitním klubu. Klubu těch, co vědí.

Velký bratr tady dávno je, daří se mu u nás výborně a proto je stále větší a větší. A najednou se vyhlásí poplach kvůli pár kamerám navíc? Kamery na dálnicích jsou ošklivé, ale všechno ostatní už zavedené fízlování je krásné? Vážně, vy hlídací ratlíci demokracie? Takže BISka podle vás nesmí vědět čím, kam, koho, kdy a dokonce i jakým řidičským stylem jezdíte každý týden po dálnici tajně šukat, ale Brusel jo? To je v pořádku, to škandální není? Zábavné.

Já vám nelžu. Jen neříkám pravdu

Ale úplně nejzábavnější na celé věci shledávám fakt, že naprosto každý do věci zasvěcený veřejný činitel v souvislosti s ní veřejně lhal, jako když tiskl. Každý. A kdo nelhal, tak alespoň vydatně mlžil. A ti co nelhali ani nemlžili mlčeli jako hrob. Jako například poslanci z dozorčího orgánu Státního fondu dopravní infrastruktury, který to všechno podle požadavků BIS spunktoval. Takový Stanjura, jinak horlivý obhájce vdov, sirotků a demokracie byl zjevně s fízlováním spokojený a ani nepípl.

Lhal nám premiér a předváděl dojemné divadýlko, ačkoliv musel vědět, která bije. A pokud snad nelhal a skutečně nevěděl, která bije, je to ještě o mnoho horší, než kdyby nám jen lhal a dělal divadýlko. Lhal ministr Kremlík, který sotva stačil na ministerstvu za tu chvíli nasušit z platu sedm mega na byteček a odmítnout příliš malý úplatek a už byl jako nutný obětní beránek vykopnut na jiné lukrativní místečko a stále lže i ministr Havlíček. A doslova jak cikán bez uzardění lhal na twitteru i ve sněmovně předseda sněmovní komise pro kontrolu BIS Bělobrádek, údajný křesťan. Jeho loajalita k elitnímu klubu a k instituci, jíž má kontrolovat je příkladná a zjevně minimálně na stupni 1 A.

Fámy a dezinformace!

A pochopitelně lhala i BISka, sledovat vývoj vyjádření jejího mluvčího v čase je skoro stejně zábavné jako číst twíty jejího kontrolora Bělobrádka. Ale u tajné služby ani nic jiného nečekáte, ta to má v popisu práce. A touto optikou je třeba nahlížet všechna její veřejná vyjádření, včetně oněch slavných výročních zpráv.

K čemu nám jsou politici, kteří mají primárně hájit za naše peníze naše zájmy, ale kteří za naše peníze hájí zájmy tajných služeb, které jsou zpravidla z logiky věci v přímém v rozporu s těmi našimi? K čemu nám jsou politici, kteří logické požadavky tajných služeb na jejich práci velice usnadňující preventivní přístup do našeho soukromí zjevně přijímají jako oprávněné a žádoucí, místo aby je s nimi prostě poslali do prdele? Myslí si snad ti géniové politiky, že jich se to špiclování týkat nebude? Jinými slovy jsem zaujat zjištěním, že vláda neúkoluje BIS, jak praví jeden z těch milionů zákonů, co tady máme, ale BIS v podstatě úkoluje vládu.

Chceme sledovat všechny a všude, protože v Německu řádí  islámský terorismus a protože Rusové a Číňani útočí. Ano, jistě, to se zařídí, pane plukovníku. Kde všude se tenhle zajímavý princip dělby moci, o kterém ústava bohužel nic neříká, asi tak ještě uplatnil?

Potvrdil to univerzální ministr Havlíček: „Ta funkce tam je proto, aby se zabránilo případným konfliktům ve smyslu teroristických útoků. Není to o špiclování, ale musíme respektovat požadavek zpravodajských služeb. Od toho tu přece jsou bezpečnostní složky, aby tohle řešily.“ Jistě, pane ministře.

My a už vůbec ne VY politici, totiž určitě nemusíme respektovat požadavky zpravodajských služeb. Naopak, z našeho občanského hlediska logicky chceme, aby jich měly co nejméně. Zvláště požadavků tohoto typu. Protože informace představují moc. A moc vždycky korumpuje a svádí ke zneužití. A i agenti jsou jenom lidi. A Havlíčka i ty ostatní klauny si platíme od toho, aby se postarali o to, že zpravodajské služby budou úkolovány a usměrňovány politiky a ne naopak.

Apropó, ten abstraktní, s ničím nesouvisející terorismus, nejoblíbenější to důvod pro každé další fízlování a další buzeraci. Taky kvůli němu celé noci nespíte?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 420 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.