JAKES
1.4.2019
Kategorie: Humor

Milouš Jakeš chce kandidovat do Senátu, pro Piráty, ANO, ODS, TOP 09 a STAN je ale příliš pravicový

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ uvažoval o kandidatuře v doplňovacích volbách do Senátu na Praze 9, kde ze zdravotních důvodů rezignovala Zuzana Baudyšová. O podporu požádal několik parlamentních stran, ale dočkal se odmítnutí.

Všechny oslovené strany se shodují v tom, že je Milouš Jakeš příliš pravicový, prokapitalistický, někteří ho neváhali přiřadit až ke krajní pravici. Rozhodli jsme se některých politiků přeptat. Jelikož většina oslovených politiků reaguje na Jakešovy výroky z Červeného Hrádku z července 1989, je třeba se s těmito výroky před přečtením článku obeznámit:

Pavel Telička (ANO – europoslanec)
Milouš Jakeš je pro mě absolutně nepřijatelný. Vzpomínám si na jeho výrok o kůlu v plotě, kdy se vyjádřil ve smyslu, že by politici měli naplňovat vůli lidových mas. To je pro mě naprosto nepřijatelné. Problém současnosti naopak vidím v tom, že se politici neumí postavit populistickým náladám a nemají odvahu prosadit nezbytné kroky proti vůli nepoučených občanů.

Ivan Bartoš (Piráti – předseda)
Podporu Miloušovi Jakešovi jsme v našem sídle na Klinice jednoznačně odmítli. Naše strana jednoznačně odmítá jeho nápad, který přednesl v červenci 1989, kdy chtěl předávat vesnické hospody soukromníkům. Myslíme, že kapitalismus, který je v současnosti alfou a omegou všech problémů společnosti, vzniká právě těmito dílčími kroky. Jako Piráti naopak prosazujeme demokratizaci vlastnictví, což je v přímém rozporu s tím, aby nějaký jediný hospodský vlastnil nějakou hospodu či občerstvovnu.

Andrej Babiš (ANO – předseda)
Čau lidi, víte, ty malí živnostníci, jak je chtěl Milouš Jakeš na vesnicích povolovat, to je úplně k ničemu. Stejně jako všechny malé firmy. Já si naopak myslím, že je třeba trh trochu vyčistit, aby přežily jenom zdravé a silné subjekty. Milouš Jakeš se naproti tomu vyjádřil, že ty malé živnostníky potřebujeme, což je blbost.

Miroslav Kalousek (TOP 09 – poslanec)
Milouš Jakeš je typickým výsledkem současné vlny nárůstu pravicového extremismu. Víte, co řekl v Červeném Hrádku v roce 1989? Že nechce dotovat hospody na vesnicích a že je raději předá soukromníkům. To je zcela v rozporu s programem TOP 09, neboť naší prioritou je naopak čerpání co největšího objemu dotací, které pro nás mají připraveny v Bruselu. A tomu musí být podřízena celá vládní agenda. Mě osobně toto Jakešovo nabourávání důvěry v čerpání dotací naštvalo už v roce 1989. Do té doby jsem jezdil recitovat na komunistické sjezdy budovatelské básně, ale od roku 1990 už jsem tam nerecitoval ani jednou, protože mám své morální zásady, podobně jako náš bohužel už bývalý prezident Václav Havel.

Jaromír Štětina (TOP 09 – europoslanec)
Jako bývalý elitní spolupracovník STB, kde jsem byl registrován pod krycím jménem Plavec, jsem v Milouše Jakeše ztratil důvěru už dávno. Na konci osmdesátých let jako by tento politik zcela ztratil tah na bránu a vyměkl. Proto ostatně můj zaměstnavatel, Státní bezpečnost pod vedením generála Lorence, zorganizoval listopadové předání moci.

Petr Gazdík (STAN – předseda)
Mně na Miloušovi Jakešovi nejvíc vadí, jak zradil umělce. Ti mu dlouhá léta projevovali podporu, vystupovali v estrádách, podepisovali anticharty a on je jedním monologem hodí přes palubu. Víte, já jsem organizoval a ze stranických peněz financoval několik pučů proti prezidentovi Zemanovi. Spolupracoval jsem s mnoha umělci, kteří dávali s nadšením najevo svou loajalitu k evropské unii, budování eurosocialismu a potírání jakékoli opozice. Máme tady mnoho mladých angažovaných umělců, jako je David Koller, Lenka Dusilová, Tomáš Klus, Aňa Geislerová, Martha Issová, Vojtěch Dyk. Víte, já si nedovedu představit, že bych tyto mladé svazácké nadšence zradil tak, jako to kdysi udělal Milouš Jakeš. O nějaké podpoře tedy vůbec nemůže být řeč. Angažované umělce potřebujeme.

Petr Fiala (ODS – předseda)
Jak jistě víte, já jsem velkým příznivcem toho, když země někam patří. Dnes patříme na Západ a já jsem si dal za úkol, aby nikdy nikdo nemohl naši příslušnost k Západu zpochybnit. Ale na Západ jsme nepatřili vždycky. Ještě v roce 1989 jsme patřili na Východ. Milouš Jakeš se v roce 1989 na své besedě v Červeném Hrádku vyjádřil, že si nemůžeme brát ve všem příklad ze Sovětského svazu, protože každá země je jiná. Myslím, že šlo o značné narušení vzájemné důvěry v tehdejším svazku, do kterého naše země patřila. Když Milouš Jakeš tehdy zradil Východ, jak mám věřit, že po boku extrémistů a populistů nezradí Západ?

Miroslava Němcová (ODS – poslankyně)
S některými výroky Milouše Jakeše se dá určitě ztotožnit. Např. když říkal, že ta přestavba není jednoduchý proces. Také já říkám, že nemůžeme hledat žádná jednoduchá řešení. Na druhou stranu, Milouš Jakeš je mužem minulosti a my potřebujeme mladé perspektivní politiky, kteří toho mají více před sebou než za sebou. Ten proud, jehož představitelkou jsem například já.

Alexandra Uždenija (ODS – místopředsedkyně)
Nebudu podporovat někoho, kdo kádruje lidi podle toho, komu šli pogratulovat k narozeninám. Milouš Jakeš kritizoval Alexandra Dubčeka za to, že šel pogratulovat kardinálovi Tomáškovi. Takové kádrování je nepřijatelné a například u nás v ODS či v jiných demokratických stranách naprosto nemyslitelné.

Marek Benda (ODS – poslanec)
Já bych dokázal Miloušovi Jakešovi leccos odpustit, ale jeho výrok o tom, že není dobré, když na stejných židlích sedí po dlouhá léta stejní lidé, je pro mě naprosto nepřijatelný a považuji ho za útok na všechny, kteří dlouhá léta odvádějí na stejné pozici dobrou, kvalifikovanou a užitečnou práci.

Stanislav Polčák (STAN – europoslanec)
Milouš Jakeš zpochybnil, jakým způsobem se přidělují dotace. Víte, já si myslím, že nějaký čecháčkovský starosta může těžko posoudit to, zda se jeho vesnici více hodí kulturní dům nebo hřiště. Na Západě mají mnohem delší, hodnotnější a kvalitnější zkušenosti a já jsem přesvědčen, že o těchto věcech by měli rozhodovat kvalifikovaní lidé v Bruselu.

Jiří Pospíšil (TOP 09 – předseda)
Mně nejvíc vadí, jak Milouš Jakeš stále dělí lidi na národy. Jednou mluví o Češích a Slovácích, pak mluví o Maďarech, pak o Sovětském svazu. Ten člověk úplně ztratil pojem o tom, že dnes už se nerodíme jako Češi, jako Maďaři či jako východní Němci, ale jako Evropané.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 878 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.