ZEMAN OVCACEK

Miloš Zeman stmelující aneb všichni na jednoho

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ZDENĚK LANZ

Od nástupu Miloše Zemana do funkce prezidenta republiky jsme stále častěji a hlasitěji slýchali, že „Miloš Zeman není mým prezidentem“, „prezident Zeman rozděluje společnost“, „Zeman nám dělá ostudu v zahraničí“,“ prezident nás táhne na východ“, až po páteční výkřik „Zeman je Putinova děvka“ ve volební místnosti.

Zejména proklamace, že Zeman rozděluje společnost, se před letošními prezidentským volbami stala téměř povinnou výbavou Zemanových protikandidátů. Mnozí lidé jaksi pozapomněli, že když v listopadu 1989 na náměstích našich města zvonili klíči, provolávali mj. i heslo „svobodné volby“. Ty jsou hlavním mechanismem zastupitelské demokracie, v našem konkrétním případě přímé volby prezidenta republiky. Lidé – voliči si v nich svobodně vybírají z kandidátů, případně se voleb beztrestně neúčastní. V poslední době však ve světě, a u nás to začíná platit také, když ve svobodných volbách zvítězí někdo jiný, než koho jsme si vybrali my, nechceme jeho legitimitu uznat. Že by se nám stýskalo po jednotné kandidátce Národní fronty?

Možná, že i přesto se chtěl Miloš Zeman, alespoň zpočátku svého mandátu, skutečně pokusit o stmelení společnosti. To se mu však zjevně nepodařilo, ale ani podařit nemohlo. To prostě v „normální“ mírové době nejde. Lidstvo už je takové, že mají jednotliví lidé na ledacos diametrálně rozdílné názory.

Co se mu ale podařilo dokonale je to, že stmelil pražskou kavárnu, havlisty, sluníčkáře, pražskou havlérku, nebo jak se těm všem jedině spravedlivým říká, rusofoby, „presstituty“, „Zemanobijce“, bruselské poskoky, „majitele“ některých neziskovek, některé umělce, vědce a duchovní, některé politiky a diplomaty,….abych snad někoho opomenutím neurazil.

Všichni Ti volili někoho jiného, jen ne, prokristapána, toho „ožralu, lháře, hulváta, kolaboranta, sráče“1), jak prezidenta republiky neuctivě a urážlivě nazývají někteří naši „vážení“ spoluobčané.

Už před prvním kolem voleb se Zemanovi protikandidáti domlouvali, že když nepostoupí do druhého kola oni, podpoří postoupivšího kandidáta, hlavně proti Zemanovi.

A v sobotu odpoledne, když už bylo jasné, že Zeman kromě Drahoše všechny ostatní protikandidáty s drtivou převahou porazil, začali tito pánové ve svých televizní vstupech doporučovat svým voličům volit Drahoše.

„Jeden za všechny, všichni za jednoho“, chtělo by se zvolat známé džentlmenské heslo čtyř nerozlučných přátel – mušketýrů.

Ale kdeže, u nás teď platí „všichni na jednoho“.

Jen aby se „hoši“ nepřepočítali.

Poznámka autora 1) Neuctivé a urážlivé výrazy o prezidentovi republiky jsou veřejně dostupné na internetových stránkách.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.