zemanksc
18.10.2019
Kategorie: Společnost

Miloš Zeman je troska

Sdílejte článek:

COM

Některým lidem z pražské kavárny nedává spát čtyřdenní pobyt presidenta Zemana v nemocnici. K tématu se na svém blogu vyjádřila i režisérka Monika Elšíková – Le Fay. A je to přesně v duchu “kavárenských tradic”. Přinášíme tento text našim čtenářům, aby sami posoudili náhled pravdolásky na současného presidenta:

Má těžkou cukrovku, neuropatii a demenci z alkoholu.
Uřízli mu nohy od kolen dolů.
Kvůli cukrovce má bércové vředy. Je těžce nemocný.
Je odbržděný a bude to čím dál horší. Bude víc a víc používat sprostá slova a vyžívat se v tom.
Už před dvaceti lety začínal den tím, že vypil láhev Becherovky.
Dnes už nedokáže téměř nic pozřít, většinu dne jen pije alkohol.
Živí se tím, že vyvolává nenávist – sám se tím ještě v devadesátých letech chlubil.
Má frontotemporální demenci.
Jeho úsudek je poškozený celoživotní závislostí na alkoholu.

Monika Le Fay

Monika Le Fay

Tohle všechno a mnohem víc jsem slyšela v posledních letech od lékařů, psychologů a psychiatrů. Ve skutečnosti nikdo netuší, co z toho je pravda. Neochota říct na rovinu, jak je to s psychickým a fyzickým zdravím Miloše Zemana vyvolává nejhorší možné dohady. Kdoví, ve skutečnosti na tom třeba není zdaleka tak špatně.

Ve chvíli, kdy se ale chlubí tím, že má játra a plíce jako mladík a prostatu jako panic, se i absolvent speciální školy zamyslí nad tím, že to nemůže být pravda.

A co všichni ti lékaři, co tvrdili a tvrdí, že je naprosto v pořádku? Je i jejich úsudek naprosto v pořádku? Nebo to je jako za komunismu, kdy se z principu lhalo úplně o všem a muselo se utajit úplně všechno, včetně banálních operačních zákroků?

Lidé, kteří milují Miloše Zemana, často říkají, že Václav Havel na tom byl podobně. Nic ale nemůže být vzdáleno pravdě víc. Václav Havel nikdy nevrávoral opilý u korunovačních klenot ani nikde jinde, nenabádal děti ke kouření, nebyl nenávistný ke svým odpůrcům a na vozíku se objevil až těsně před smrtí, a to možná jen proto, že rozlehlá galerie DOX dá zabrat i člověku, který se pohybuje úplně normálně. Navíc to bylo ve chvíli, kdy už dávno nebyl prezident.

U Havla nastalo to, co u mnoha lidí, kteří měli poničené zdraví (u něj navíc jako důsledek dlouholetého kriminálu): tělo chřadlo, ale hlava ho táhla stále dopředu. Do posledního momentu byl schopný přemýšlet a žít v přítomnosti.

Miloš Zeman jako vrávorající troska se ztracenou botou při nedávné návštěvě Generálního štábu takto nepůsobil. Vypadal spíš jako někdo, kdo sotva stojí na nohou a hodně se trápí. Ruku na srdce, chtěli byste, aby se v takovém žalostném stavu na veřejnosti objevoval váš dědeček, otec, bratr, nebo manžel?

Existuje řada mnohem starších lidí, kteří nesou na sobě známky věku, což je logické, a přesto se můžou na veřejnosti vyjadřovat a je to jen dobře. Ke stáří může patřit také moudrost a nadhled. Není to ale automatické. Mnohdy jsou naopak staří lidé ještě daleko horší než za mlada, protože s přibývajícím věkem přestanou své špatné vlastnosti kontrolovat. I tak se ale obvykle neukazují na veřejnosti se skvrnami v rozkroku, bez bot, nebo opilí.

Prezident a vrchní velitel ozbrojených sil-troska je smutnou vizitkou naší země. Mělo by být v zájmu jeho nejbližšího okolí, aby okamžitě a neprodleně odstoupil ze zdravotních důvodů. Než mu úplně přeskočí a vyhlásí například válku Slovensku.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 900,00 Kč
Vybráno 2.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 115 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
politicon.cz
180 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.