zemanksc
18.10.2019
Kategorie: Společnost

Miloš Zeman je troska

Loading...
Sdílejte článek:

COM

Některým lidem z pražské kavárny nedává spát čtyřdenní pobyt presidenta Zemana v nemocnici. K tématu se na svém blogu vyjádřila i režisérka Monika Elšíková – Le Fay. A je to přesně v duchu “kavárenských tradic”. Přinášíme tento text našim čtenářům, aby sami posoudili náhled pravdolásky na současného presidenta:

Má těžkou cukrovku, neuropatii a demenci z alkoholu.
Uřízli mu nohy od kolen dolů.
Kvůli cukrovce má bércové vředy. Je těžce nemocný.
Je odbržděný a bude to čím dál horší. Bude víc a víc používat sprostá slova a vyžívat se v tom.
Už před dvaceti lety začínal den tím, že vypil láhev Becherovky.
Dnes už nedokáže téměř nic pozřít, většinu dne jen pije alkohol.
Živí se tím, že vyvolává nenávist – sám se tím ještě v devadesátých letech chlubil.
Má frontotemporální demenci.
Jeho úsudek je poškozený celoživotní závislostí na alkoholu.

Monika Le Fay

Monika Le Fay

Tohle všechno a mnohem víc jsem slyšela v posledních letech od lékařů, psychologů a psychiatrů. Ve skutečnosti nikdo netuší, co z toho je pravda. Neochota říct na rovinu, jak je to s psychickým a fyzickým zdravím Miloše Zemana vyvolává nejhorší možné dohady. Kdoví, ve skutečnosti na tom třeba není zdaleka tak špatně.

Ve chvíli, kdy se ale chlubí tím, že má játra a plíce jako mladík a prostatu jako panic, se i absolvent speciální školy zamyslí nad tím, že to nemůže být pravda.

A co všichni ti lékaři, co tvrdili a tvrdí, že je naprosto v pořádku? Je i jejich úsudek naprosto v pořádku? Nebo to je jako za komunismu, kdy se z principu lhalo úplně o všem a muselo se utajit úplně všechno, včetně banálních operačních zákroků?

Lidé, kteří milují Miloše Zemana, často říkají, že Václav Havel na tom byl podobně. Nic ale nemůže být vzdáleno pravdě víc. Václav Havel nikdy nevrávoral opilý u korunovačních klenot ani nikde jinde, nenabádal děti ke kouření, nebyl nenávistný ke svým odpůrcům a na vozíku se objevil až těsně před smrtí, a to možná jen proto, že rozlehlá galerie DOX dá zabrat i člověku, který se pohybuje úplně normálně. Navíc to bylo ve chvíli, kdy už dávno nebyl prezident.

U Havla nastalo to, co u mnoha lidí, kteří měli poničené zdraví (u něj navíc jako důsledek dlouholetého kriminálu): tělo chřadlo, ale hlava ho táhla stále dopředu. Do posledního momentu byl schopný přemýšlet a žít v přítomnosti.

Miloš Zeman jako vrávorající troska se ztracenou botou při nedávné návštěvě Generálního štábu takto nepůsobil. Vypadal spíš jako někdo, kdo sotva stojí na nohou a hodně se trápí. Ruku na srdce, chtěli byste, aby se v takovém žalostném stavu na veřejnosti objevoval váš dědeček, otec, bratr, nebo manžel?

Existuje řada mnohem starších lidí, kteří nesou na sobě známky věku, což je logické, a přesto se můžou na veřejnosti vyjadřovat a je to jen dobře. Ke stáří může patřit také moudrost a nadhled. Není to ale automatické. Mnohdy jsou naopak staří lidé ještě daleko horší než za mlada, protože s přibývajícím věkem přestanou své špatné vlastnosti kontrolovat. I tak se ale obvykle neukazují na veřejnosti se skvrnami v rozkroku, bez bot, nebo opilí.

Prezident a vrchní velitel ozbrojených sil-troska je smutnou vizitkou naší země. Mělo by být v zájmu jeho nejbližšího okolí, aby okamžitě a neprodleně odstoupil ze zdravotních důvodů. Než mu úplně přeskočí a vyhlásí například válku Slovensku.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Jan Olšák 700,- Kč

Celkem za měsíc: 22 392,60 Kč
Vybráno 63.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 975 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
180 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.