zemanksc
17.8.2018
Kategorie: Politika

Miloš Zeman je gentleman

Sdílejte článek:

PETR BURIAN

Nejen proto, že se k srpnové okupaci v 68. roce nebude vyjadřovat, protože se už prý vyjádřil, ale také proto, že stejně jako onen pověstný Peroutkův článek není jeho tehdejší vyjádření jaksi nikde k dohledání.

Gentlemani se k choulostivým tématům prostě nevyjadřují. Mimo jiných společensky reprezentativních kladů je toto jeden z dalších příjemných rysů, který je zdobí. A toto si vzal za své i prezident Miloš Zeman. Přestože se v minulosti vždy rád vyjadřoval ke kde čemu, hlavně že si mohl do někoho kopnout, štípnout a plivnout, tentokrát se záře reflektorů vzdá. A je to škoda, protože kdy jindy by se měl prezident “vlastenec” halasně projevit, než u padesátiletého výročí okupace naší vlasti v roce jejího stoletého výročí státnosti. Zemanovo voliči budou zklamaní, předpokládám. Tolik se toho před a po prezidentských volbách nažvanilo o vlastenectví a nakonec se ukáže, že jejich politický leader myslel úplně jinou vlast, někde úplně jinde.

A přitom o nic nejde. Dobře si ještě vzpomínáme na onu přeukrutnou kašpařici při návštěvě hlavy státu v Moskvě v době, kdy čirou náhodou vyšel souběžně v ruském tisku článeček o tom, kterak u nás při srpnové návštěvě v 68. roce konal Timur a jeho parta jen samé dobro, charitu a pomoc bližnímu. A Miloš Zeman tehdy poznamenal, že je z toho poněkud konsternován a ptal se Vladimíra Putina jak to cítí on a Vladimír přiznal, že je konsternován též. Tedy tady máme mantinely vnímání těch molodců tehdy u nás na dovolené už vymezeny. Takže nechápu tu panenskou zdrženlivost a rumělku ve tváři našeho pana prezidenta.

Věc má však ještě pokračování. Hradní amplion pan Ovčáček celou tu prekérku vysvětlil tak, že se Miloš Zeman už jednou projevil a to stačí. Dokonce jeho vyjádření označil za odvážný projev. Což o to, i uprdnutí je forma živočišného projevu a třeba při kariérním pohovoru to může být i odvážné, ale to je alespoň ve vzduchu cítit, jenže… Jenže Zemanův chrabrý nesouhlas se srpnovou okupací nelze nikde najít, slyšet ani ucítit. A hledal jsem opravdu usilovně. Místo toho jsem našel jen pár bezcenných dokladů o Mynářovo prověrce, Babišovo čistém lustračním osvědčení, jeden článek Peroutky, ve kterém velebí Hitlera a novou adresu čínského hradního poradce. Ale žádný záznam o Zemanovo vyloučení z rodné strany, žádné stanovisko komise, oznamovací dopis, usnesení, prostě nic. Nakonec to vypadá, že celá ta konstrukce o jeho statečném založení třetího odboje stojí pouze a výhradně na jeho osobním tvrzení.

To si ale pak může kdejakej šťoura taky myslet, že byl soudruh Zeman vyobcován z rodné buňky za úplně jinou věc. Třeba kradl spolusoudruhům kafe, nesplachoval po sobě na stranických záchodech a taky třeba, co já vím, že byl generálštější než generální tajemník, mstivý a bezohledný kariérní soudruh, který se neštítil jít přes mrtvoly kamarádů a ti z něj měli strach. A je to dozajista škoda, protože mít prezidenta válečného hrdinu, to jsme tu naposledy měli za G.Husáka. Samozřejmě se můžu i mýlit a takový doklad, či alespoň souvislá indicie existují. V tom případě mne, prosím, opravte a já napíšu oslavný kontrablog.

A ještě jedna podstatná sounáležitost nám tady vyvstává. A sice ta, že prohlášením, že byl Miloš Zeman vyloučen ze strany jen pro stranickou nedisciplinovanost se naopak potvrzuje, že mu komunistické ideály, pro které tam vstupoval, nijak nezhořkly a že samotná zločinecká ideologie Marx-Leninismu nebyla tím důvodem jeho znechuceného odchodu. Tedy podtrženo a sečteno, že kdyby se tak blbě neukecl o našich osvoboditelích, mohl to na Hrad dotáhnout jářku o čtyřicet let dřív. Možná si Miloš Zeman mohl nechat otevřená i tyhle vrátka a říct, že odešel za rachotu dveří proto, že nesouhlasil úplně se vším, ovšem ne zas tak moc a jak kde a jak kdy. Pro zichr. Co kdyby se to, nedej Bůh, zase otočilo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
210 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.