dodo
30.8.2018
Kategorie: Společnost

Miloš Zeman: České novináře se zatím vyhubit nepodařilo

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

Miloš Zeman nás naučil řadu bonmotů. Jeden z nich: jen idiot nemění své názory. Tady se ovšem dostal v těchto dnech na tenký led a do velice prekérní situace.

Začátkem května loňského roku jsem psal na svém blogu („Co prezident neřekl“, 6. 5. 2017):

  • A pak jsme byli poučeni, že blboun nejapný žil na Madagaskaru. (Bylo řečeno v interview na Barrandov TV.) Takto kdyby odpověděl žák základní školy při zkoušení z přírodopisu, měl by to za pět. Blboun nejapný žil výlučně na ostrově Mauricius (než vyhynul).

Tehdy pravil pan prezident, konkrétně v TV Barrandov 4. května 2017, toto:

  • Mě zajímá jedna věc, a ta už zazněla před patnácti lety, když jsem řekl při projevu v Poslanecké sněmovně jako premiér, že po vyhynutí blbouna nejapného na Madagaskaru je nejpitomějším tvorem na zeměkouli český novinář, a bez ohledu na různé telefonáty a emaily bych přál některým českým novinářům, aby navštívili Madagaskar a obohatili tam tamní faunu.

Pomineme-li, že takové tvrzení je mírně řečeno krajně nevkusné a nehodné nejvyššího ústavního činitele demokratického státu, musíme konstatovat, že je také věcně nesprávné, jak uvedeno výše.

Zde dílčí shrnutí: Miloš Zeman hlásal, že Blboun nejapný žil na Madagaskaru. Stejný nesmysl zopakoval i loni, kdy se mu dostalo v médiích poučení, že si plete Madagaskar s Mauriciem. (O tom ho měl Ovčáček informovat.)

Dalo by se tedy předpokládat, že když bude chtít Miloš Zeman tento bonmot (nebo co to vlastně je) znovu použít, poučí se ze své zeměpisné chyby a umístí blbouna nejapného tam, kam patří – na Mauricius. Že tedy „změní názor“ – aby nevytvořil dojem, že je idiot.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem se dnes (30/8) ráno dozvěděl, že prezident Zeman během včerejšího setkání s ambasadory na Pražském hradě řekl:

  • Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někde na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo.

Toto své přesvědčení hlásá Miloš Zeman mnoho let. A sveřepě se drží stále stejné chyby. Co o tom soudit? Anebo jinak: O čem to svědčí?

   

Poznámka redakce PP: Ano. Zeměpisný problém je spíše směšný, ale věta o vyhubení novinářů se nám zdá o normalizační level výše. Miloš Zeman je prostě mentální komunista … ať si říká kdo chce co chce.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 263 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.