25.7.2013
Kategorie: Politika

Miloš Zeman? By vedl osla do Paříže, komoň z něj stejně nebude

Sdílejte článek:

PAVEL JURUTKA 25/07/2013

Praví staré přísloví. A celostní lékař Jan Hnízdil praví zase: “Miloš Zeman je tátou slabochů, lenochů a alkoholiků.” S tím úplně souhlasit nemohu, ale něco na tom je.

 

Vláda jedné strany se vrací.

 

 

Po 24 letech tu máme opět pokus o vládu jedné strany a jak už bývá u takových spasitelů zvykem – vládu jedné hlavy. Tou hlavou je Miloš Zeman, člověk, který téměř vším co dělá, patří hluboko do minulého století, ne-li do století devatenáctého. Zemana po právu nešetří ani zahraniční komentátoři včetně významných politiků a osobností. Není se co divit.

 

Kolem svobodomyslné skupiny českých občanů se formují Zemanovy gardy a není to zrovna veselý pohled. Pomiňme nyní to, že je to alkoholik, kterému není stydno stoupnout si ožralý po bok korunovačních klenotů a před kamery televizních štábů, což jeho obdivovavatelům vůbec nevadí. Což taky svědčí ve prospěch Hnízdilovy diagnózy vysokého stadia Zemanova alkoholismu, kdy už mu je úplně jedno, co si o něm kdo myslí, a na povrch u takového člověka leze arogance (u Zemana i tak monstrózní nežit na charakteru) a ignorování důsledků jeho činů. U “obyčejného” alkoholika smutné, u prezidenta-alkoholika katastrofa národního významu.

 

Zeman sestavil a prosadil vládu své strany SPOZ. Kolem něj se okamžitě začali i po letech rojit patolízalové z levého břehu, kteří se na jeho “úspěchu” a vůdcovské vlně chtějí svézt. Odboráři, odložení socialisté, kariéristi a levicoví štváči všech druhů, jejichž snem je obírat bohaté a přerozdělovat a přerozdělovat a ….

 

Pohodlná většina na to slyší.

 

Za mnohé se dnes prezentoval například Josef Středula, předseda odborového svazu KOVO, který to prý trojkoalici, pokud by znovu začala vládnout, zavaří. Doslova říká, že, cituji: “Ekonomika dostala takové rány, že jsme se z nich ještě nevzpamatovali a místo toho, aby si nechali poradit od sociálních partnerů, tak dávkovali další restrikce a dnes jsme jediná země ve střední Evropě, která vykazuje pokles hospodářství. Vláda nebyla schopna uřídit základní ekonomické toky, které předpokládají nějakou znalost a dovednost”.

 

Nevím, proč takhle mluví “odborník” Středula, který nepracuje a ničemu velmi nerozumí, neboť je dvacet (!) let odborářským úředníkem placeným z výpalného – odborářských příspěvků.

 

Ano, vláda Petra Nečase nebyla dobrá, ale nikoliv proto, že udělala to, co říká Středula. Naopak, její chybou byl odklon od pravicové politiky a zpronevěření se všemu, za co se může postavit pravicově smýšlející občan. Tato vláda zvyšovala daně (!) v rozporu se svým prohlášením a dělala mnoho jiných hloupých ústupků. I přes to všechno, a v některých případech právě proto, je dnes Česko sice zemí se stagnujícím hospodářstvím (ovšem čert aby věřil ukazatelům, které páchají kancelářské krysy někde v Bruselu), ale s jedním z nejnižších statních deficitů v Evropě a s vysokým ratingovým hodnocením, které shodou okolností bylo dnes agenturou Moodys potvrzeno a v některých ukazatelích dokonce zvýšeno.

 

Všimli jste si té zprávy? Jistěže ne. Není pro média příliš vhodná, nikoho totiž nenasere a v současné době není IN dávat lidem pozitivní informace. Teď frčí Nagyová a Bartošová – první je červeným hadrem pro většinového obyčejného člověka a na druhé se hojí spousta méně úspěšných jedinců.

 

Prosperita z rukou levice.

 

Zeman prohlásil, že k prosperitě se musíme proinvestovat, což je doktrína levičáků a odborářů všech zemí (hlavně se probůh nespojujte). Tento blud je pochopitelně ekonomický nesmysl. Za tím účelem je totiž nutné ukrást lidem co nejvíce peněz (daně a zase daně), které pak, než je budete investovat, hezky (česky) rozkradete. A je úplně jedno, je-li tam zrovna levičák nebo pravičák. Kradou všichni. Na ty investice po vzoru jedné české pohádky nakonec zbyde almužna pana krále. Nakonec naše silnice, zdravotnictví i platy učitelů podle toho vypadají.

 

Druhou cestou je investovat na dluh. Opět oblíbená metoda levice, jak se líbit lidem. Na chvilku, dokud jsme u koryta. Postavíme nové silnice a chlapi budou mít práci. Mnoho chlapů bude mít práci. A dluhy? Eh, dejte pokoj, ostatní jsou na tom hůř. Následuje krátká etapa skutečně pohodlnějšího života: někteří chlapi mají práci, ženy nakupují a společně si berou hypotéky a půjčky. (Dejavu léta vlády Zemana, Grosse a Špidly). Poté se zvýší státní dluh, stoupne cena úvěrů a úroky, sníží se ratingové hodnocení, začnou odcházet investoři, jiní chlapi přijdou o práci, jiné ženy přestanou nakupovat, splácet hypotéky a kolem začnou běhat exekutorské hyeny. Nic vám to nepřipomíná? Jistě – to je zjednodušené schema oné “krize”, která začala roku 2008.

 

 

Seberte vose bonbón.

 

Je to sice zjednodušené schema pro účely článku, ale je to tak. Nikoliv investice státu, ale aktivita občanů: cestou k prosperitě je ponechat co nejvíce peněz v rukou lidem, kteří sami nejlépe ví, jak s nimi naložit, aby žili spokojeně. A nejen to – pokud snížíme odvod do bezedné státní kasy na rozumné minimum, přestane být státní rozpočet magnetem pro politické lumpy všech barev. A nejen to – zvýší se míra svobody občanů, což je ukazatel míry spokojenosti nejdůležitější, protože s menším státem nutně ubyde úředníků vytvářejících regulace, pravidla, předpisy a omezení všeho druhu. A z vyšší aktivity lidí pak pochopitelně bude i více prostředků na sociální potřeby země.

 

Ale povídejte to odborářům, kteří chtějí rozhodovat za lidi, povídejte to socialistům, kteří jsou povolání řídit blahobyt občanů, povídejte to lumpům bez rozdílu politické orientace, kteří chtějí “být u lizu”. A nakonec povídejte to Miloši Zemanovi, který je uvařen ze všech těchto ingrediencí navíc s notnou dávkou humpoláctví a ignorace.

 

A nepomůže, bohužel, že je to zrovna prezident.

 

Inu, by vedl osla do Paříže, komoň z něj stejně nebude.

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 145 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...