Ursula
5.5.2020
Kategorie: Humor

Milá soudružko Lejnová!

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Na veřejnost pronikl dopis, který starosta Prahy 6 Ondřej Kolář zaslal předsedkyni evropské komise Ursule von der Leyenové.

Milá soudružko Lejnová!

Předem mého dopisu Vás chci pozdravit a složit Vám poklonu, neboť si nesmírně vážím toho, jak jste ještě jako spolková ministryně války zavedením těhotenských uniforem zvýšila bojeschopnost Bundeswehru. Také tato skutečnost mě vedle toho, že jste coby nejdůležitější předsedkyně nějaké té nejdůležitější bruselské komise nyní ten vůbec nejdůležitější bojovník na stráži evropských hodnot, vede k přesvědčení, že jste ta pravá osoba, jež mi může pomoci v mé těžké životní situaci.

Nyní totiž strádám, ba dokonce se někdy – konkrétně ráno, v poledne a večer a úplně nejvíc před spaním – bojím. Sojové latté jsem neměl ani nepamatuju a to hraní na schovku se také časem omrzí, byť zpočátku to bylo dobrodružné a pocit, že jsem natolik důležitá persona, že mě musí chránit bezpečnostní složky naší země, byl hřejivý, uspokojující a posilující. Nyní je ale můj osobní život v troskách. Vždyť uznejte, koho by to taky bavilo být několik týdnů pod postelí.

A přitom jsem to všechno myslel tak dobře. Táta říkal, že Koněv prý musí pryč, že to říkali někde v Lengly a že pak prý všechno už půjde dobře. Já sice nevím, kde to město je, ani jak se to píše, a kdo je Koněv, ostatně taky nevím, koho by taky zajímaly dějiny středověku, ale když už byl ten nouzový stav, tak jsme toho chlápka v dlouhém kabátě a s placatou čepicí s klukama z naší radnice sundali. Ostatně neměl roušku.

Pak někdo přiběhl a tvrdil, že v Respektu soudruh Kundra napsal – a ten to přece musí vědět, protože v Respektu přece vědí úplně všechno –, že do Prahy přiletěl ten sovětský agent s kufrem plným ricinu a že prý to je jako pro mě. A ještě také prý pro jiné statečné starosty. Já sice nevím, k čemu je ricin, ale vím, co je kufr, a tak jsem nyní schovaný. Táta říká, že prý jsem předvoj čtvrtého odboje, ale já bych si radši zase dal to latéčko.

A tak Vás, soudružko Lejnová, snažně prosím, pomozte!

Ondřej Kolář, starosta Prahy 6, toho času v ilegalitě

WILDDUCK2

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 379 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)