JOUROVACENZ
5.5.2021
Kategorie: Společnost

“Milá” eurokomisařko Věro Jourová!

Sdílejte článek:

JAN SCHNEIDER

 

Jsme moc rádi, že jste si na nás vzpomněla, když jste v televizním šotu (ČT1, Události, 19 hodin) pravila, že se situace novinářů v Evropě zhoršuje, včetně ekonomických tlaků na média. Máte pravdu!  

Představte si například, že se v Čechách – podobně jako v předchozích totalitních dobách – objevují skupinky lidí, kteří kádrují druhé. Možná na to mají vzdělání a praxi z minulého režimu, to je pravda, ale takovéto „kompetence“ by ve svobodném světě, o němž hovoříte, neměly vůbec nic platit. Ba naopak, měly by takové „odborníky“ jako žernov osličí stáhnout do hlubin pekelných.

Představte si, že mají též drzost označovat ty, jejichž názory se jim nelíbí, za šiřitele desinformací. Mimo představivost normálního člověka pak je už skutečnost, že zmínění kádrováci tvrdí o lidech odlišných názorů, že tito svobodně myslící jedinci nejsou svobodně myslícími bytostmi, ale orientují své názory tak, aby byly komusi po chuti. Jediné vysvětlení takové deviace je v tom, že jde o projekci jejich vlastních problémů, že tito devianti odvozují svou „pravdu“ od názorů svých protektorů a jako „lež“ označují názory svých nepřátel.

Vřele s vámi budeme souhlasit, seznáte-li obzvláště nechutným prohlášení, že je lépe se mýlit s mocným, než mít pravdu s pomlouvaným! Absurdní je, když to vysloví někdo z národa Mistra Jana Husa, který nabádal hledat, střežit a hlásat pravdu – a to bez ohledu na cokoliv jiného ….
 
Ano, jsme smutni s vámi, obzvlášť proto, že jste měla pravdu i s těmi ekonomickými tlaky na média. Tito kádrující paskřivci, kteří nepřejí druhým jejich názory, sami nemají argumenty, s nimiž by se proti nim postavili. Je to proto, že se tito kádrováci bojí jakékoliv férové konfrontace jak čert kříže! A tak místo toho poťouchle vyvíjejí subverzivní aktivity a snaží se ovlivnit sponzory a další podporovatele jim „protivných“ médií, aby své finanční toky odvrátili jinam, nejlépe asi k nim.
 
A to všechno se děje v národě, který již od středověku bojuje o svobodné vyjadřování, což naposledy formalizoval peticí Charta 77, která vyzývala stát k dodržování vlastních zákonů, včetně závěrečných helsinských paktů o občanských, politických, hospodářských, sociálních a kulturních právech. Mezi ně patří i svoboda informace a myšlenky přijímat, vyhledávat a rozšiřovat jakýmkoli způsobem, bez ohledu na použité prostředky.
 
Budeme obzvláště rádi, když budete toto dědictví Mistra Jana Husa prosazovat i z pozice komisařky Evropské komise – ať už se to komu bude líbit, či nikoliv.
 
Psáno ve Světovém dni svobody tisku, za všechny, jimž se v Čechách zužují publikační možnosti.
  • Jan Schneider, Prvnízpravy.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 066 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)