sveddivka
19.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Migranti terorizují švédské školačky. Rodiče je raději nechávají doma

Loading...
Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Problémy s migranty se v poslední době zvýšily ve škole „Österledskolan“ v okolí Halmstadu v jižním Švédsku.

Švédský nezávislý novinář Joakim Lamotte byl kontaktován rodiči dětí ve škole a podle nich je to skupina nově příchozích migrantů, kteří obtěžují jejich dcery.

Rodiče argumentují, že neúspěšná integrace nově příchozích vedla k obtěžováním ve škole.

„Ve škole jsou výhrůžky a násilí na denním pořádku. Naše dcera, která je v osmém ročníku, byla obtěžována od druhého týdne sedmého ročníku. Byla nazývána „švédskou děvkou“ a několikrát ji vyhrožovali násilím.“

„Policie byla mnohokrát povolána. Minulý týden byli povoláni třikrát. Během útoků byla do školy zavolána sanitka,“ říká jeden z rodičů.

“Situace ve škole se minulý týden vymkla kontrole po několika velkých bojích a nyní se rodiče rozhodli ponechat své děti doma kvůli nejistotě.”

„Zbraně a drogy jsou ve škole běžné a konfrontace pokračují i po skončení školního dne“ říká další rodič.

Rodiče jsou vůči vedení školy velmi kritičtí a myslí si, že problémy neberou vážně.

„Právě teď je ve škole anarchie a zcela ztratili kontrolu. Vedení školy zároveň chce problémy umlčet, nemluvit o tom co se děje, a obviňovat události z rasismu. Může nastat rasismus, ale já a mnoho dalších to nevidí jako problém.“

„Důvodem je rozdíl v léčbě a integrace nově příchozích mladých lidí. V pátek byly dvě dívky vystaveny úderům a kopancům od nově příchozích,“ říká třetí rodič.

Podle rozhovorů na různých internetových fórech, někteří dospělí tvrdí, že studenti se dostanou do problémů kvůli rasismu, a že ten způsobil eskalaci konfliktu mezi Švédy a nováčky.

„Chci objasnit, že to není o rasismu z mé strany a strany mé manželky. Chceme, aby věci byly spravedlivé, a škola by měla být bezpečným místem pro naši dceru, kde se může zaměřit na studium a učení.“

„V současné době držíme svou dceru doma mimo školu, protože vedení školy jí nemůže zaručit bezpečnost. A mnoho dalších rodičů drží své děti doma ze stejného důvodu. Moje dcera odhaduje, že asi 25 studentů se neodváží jít do školy, v situaci, jaká tam panuje nyní,“ uzavírá jeden z rodičů.

Joakim Lamotte kontaktoval ředitele školy Stefana Blesseniuse, aby mu poskytl příležitost reagovat na kritiku vedení školy a pokusit se zjistit, co se ve škole stalo. Ředitel ale nezvedá telefon a odmítá odpovědět na všechny otázky, když Lamotte volá.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 107 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.