migrantibosna-850x550

Migranti jsou zbraň

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilMálokdo ví, že před pár dny, 3. července, vyhlásila Litva stav nouze a požádala o pomoc Evropskou unii. Malou pobaltskou zemi totiž naplno zasáhla nečekaná migrační vlna. Už od poloviny června začaly do země, přes hranici ze sousedního Běloruska, pronikat skupinky migrantů. Většinou Afghánců a Syřanů.

Na počátku července jejich proud zesílil natolik, že zcela zahltil schopnosti malé země. Podle DPA bylo v jeden den zachyceno 150 nelegálních průniků přes hranici. Vláda zareagovala vyhlášením stavu nouze, kontaktovala předsedkyni Eurokomise a pak…. začala stavět plot. Ano plot. Vysoký a bytelný. Takový, jaký má na hranicích to zlořečené Maďarsko. Jenom ho, ve vládních dokumentech, tamější úředníci zjemněle označují jako „dodatečnou fyzickou bariéru”, která má za úkol vyslat do Běloruska „signál s odstrašujícím účinkem”, Takový tón jim alespoň udala předsedkyně Litevské vlády, Ingrid Šimonytė. Současně však k ochraně té „bariery” povolala vojáky. Pro jistotu.

Nezůstalo jen u Litvy. Sousední Lotyšsko také pilně rekrututuje a rychle zvyšuje stavy své pohraniční stráže. Pochopitelně, že jen u jedné hranice. U té s Běloruskem. Obává se stejného vývoje. Nelegálního průniku tlup tak zvaných „syrských uprchlíků” ze sousedního Běloruska. Když už to do Litvy, kvůli tomu jejich prokletému plotu nepůjde…

Každého přemýšlejícího člověka ale v té souvislosti napadne – kdepak se asi v Bělorusku vzali Afghánci a Syřané? Bělorusko dělí od jejich domovů tisíc a více kilometrů. Navíc k tomu i několik dost pevných a neprostupných hranic. Jak se ti chudáci uprchlí protloukli Ruskem či Ukrajinou, sousedy Běloruska? Tedy státy, nevynikajícími zrovna vstřícnou migrační politikou. Zeměmi, jejichž občanstvo nehoruje pro vítání muslimů. Územím, jehož vládci už před lety, preventivně, všechny západní, lidskoprávní a promigrační neziskovky (které by snad ubožákům mohly pomáhat), předvídavě vyhnaly.

Vysvětlení je prosté. Po nedávném vyhlášení sankcí proti Lukašenkovu běloruskému režimu, zahrozil zhrzený gosudar směrem k sankcionující EU pěstí s tím, že bude litovat. Podle některých zdrojů měl Alexandr Lukašenko dokonce někde říct i napřímo, jaké zbraně na Únii použije. Že „uvolní hraniční kontroly pro nelegální migranty”. A jsme doma.

Vidíme tu opakování loňského roku, tentokrát na opačné straně Evropy. Loni uvolnil stavidla turecký Erdogan. Narval nemilované „uprchlíky” (mají je tam rádi asi jako my) z táborů do autobusů a pod vojenským dozorem to vozil a sypal k hranicím. Kde je důrazně ponoukal k postupu do Řecka. Tak taktně a citlivě, jak  to jen ozbrojenci umí. Byly z toho strkanice na hraně války. Stálo veliké úsilí, mnoho jednání a ještě více peněz na úplatcích sultánovi, aby toho nechal a situaci uklidnil.

Z uvedeného je vidět, že tak zvaní uprchlíci jsou zbraň. Zbraň hromadného ničení, zákeřná a těžce odrazitelná. Zvláště v Evropě, po desetiletích míru prolezlé humanitou a pacifismem, jak stará stodola dřevomorkou. Ostatně úvahy na toto téma nejsou nové. Teoretické prvopočátky takového pojetí masové migrace se objevují už na přelomu tisíciletí, ve studii Belferova centra pro vědu a mezinárodní záležitosti na Harvardské univerzitě, která vyšla pod názvem „Strategická řízená migrace jako válečná zbraň”. Její autorka Kelly Greenhillová tohle téma dále rozvinula ve své práci Weapons of Mass Migration: Forced Displacement. A „kdosi” se inspiroval.

Zásady použití této „migrační zbraně”, tehdy, na přelomu tisíciletí objevné, nám dnes znějí jako smutné shrnutí všeho toho, za co jsme byli okolo roku 2015 banováni, mazáni, umlčováni, okřikováni a ostrakizováni: Využití „humanity” a zákonů o azylu, které vznikly pro úplně jiné situace. Zneužití námořního práva. Zapojení médií. Citové vydírání. A hlavně – vhodná volba etnika či kultury. „Zbraňová” kultura musí být odlišná, agresivní a programově nemísitelná s obyvatelstvem napadené země, Musí mít tendenci vytvářet uzavřené společnosti, enklávy a ghetta a k tomu projevovat vysokou populační dynamiku….

Opakování je prý matka moudrosti. Po roce 2015, po loňském Erdoganově kočkování s Řeckem, máme teď už napotřetí moznost vidět, na Litevské hranici, že takzvaní „migranti” jsou opravdu zbraň. Každý, kdo má oči, to vidí. Poučíme se? Začneme už konečně k těm „ubohým uprchlíkům” (a institucím, co nám je nutí) přistupovat stejně, jako k jiným útokům? Jako třeba k bombardování či ostřelování naší země?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 857 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)