df0326c5e1b06e6ab7fcc647abb910f945de5d5747d51fab09c71a9470a15ca4
19.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Migrant, z něhož se stal ve Finsku politik, si vymýšlel rasistické útoky, aby prý zaujal

Sdílejte článek:

COM/M1

Abdirahim “Hus” Hussein, politik sociálnědemokratické strany a městský poslanec pro finské město Helsinky, se přiznal, že si svůj příběh o rasistických urážkách cestujícího ve svém taxi vymyslel, protože byl “naštvaný”.

Abdirahim “Hus” Hussein, somálský přistěhovalec a levicový politik stáhl příspěvek na svém twitterovém účtu. Původně napsal, že zažil od klienta rasistické verbální urážky. “Vyhrožoval jsem, že opustím taxi, ale neudělal jsem to.” Společnost, která provozuje “jeho” taxík ale zjistila podle GPS dat, že incident byl vymyšlen. “Chtěl jsem tím vyvolat diskusi o obtěžování řidičů taxi,” napsal v neděli na Twitteru.

Eveliina Heinäluoma, předsedkyně sociálních demokratů v helsinské městské radě uvedla, že Husajnovi bylo členství v městské radě do konce června pozastaveno. “Důvodem je lež a následný nedostatek důvěry.” Je vyžadováno, aby byl každý člen rady čestný a aby se choval důstojně, který se očekává od členů rady. Také Hus musí tímto způsobem v budoucnu chovat, aby mohl být členem rady, “uvedla na Twitteru.

“Omlouvám se za své činy a lež. Jako politik musím být upřímný. Spoléhám na důvěru mých voličů a nyní jsem tuto důvěru porušil. Udělám vše, co bude v mých silách, abych obnovil důvěru ve své činy, “napsal poté, co byl jeho podvod odhalen.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 900,00 Kč
Vybráno 2.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 560 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.