chorvat
3.11.2018
Kategorie: Politika

Migrační pakt OSN nepodepíše ani Polsko a Chorvatsko

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Chorvatská prezidentka Kolinda Grabar-Kitarovič nepodepíše Globální migrační pakt. Vyplývá to z dotazu chorvatského novináře, který se prezidentky v tomto směru zeptal na její názor.

V odpovědi, kterou dostal, prezidentka píše: “Buďte si jistí, že Marakéšskou dohodu nepodepíši.”

Odpověď prezidentky byla doručena její mluvčí, která doplnila:

“Vaše obava z nelegální migrace a Marakéšské dohody je zcela pochopitelná, nicméně v tomto případě to není o přijímání nelegálních migrantů a kancelář prezidentky není v žádné formě součástí jednání o deklaraci a můžete se odkázat na ministerstvo zahraničí, které je nositelem všech aktivit. Buďte si jistí, že Marakéšskou dohodu nepodepíši.”

Chorvatsko se tak připojí k rostoucímu počtu zemí, což jsou nyní USA, Maďarsko a Rakousko. A podle vyjádření premiéra Babiše snad i my.

Podle očekávání se k odmítnutí podepsat Migrační pakt OSN, který z migrace dělá lidské právo, připojuje i Polsko.

Polský premiér Mateusz Morawiecki v pátek během tiskové konference s Angelou Merkelovou řekl: “Je velmi pravděpodobné, že my součástí tohoto globálního paktu nebudeme.”

Pakt byl s výjimkou USA odsouhlasen v červenci všemi 193 členskými státy OSN. Ale nyní od něj postupně dávají pryč ruce i další státy. Až se bude v prosinci Pakt v marockém Marákéši podepisovat, snad bude tento seznam ještě delší.

Migrace nemůže být lidské právo. Byla by to legalizace invazí a konec národních suverenit.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 178 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...