HRANICEZEDUSA
24.3.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Migrační krize v USA

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDStarosta arizonského města volá po stavu nouze kvůli krizi na jižní hranici. Gila Bend, město poblíž arizonských hranic s Mexikem, má jen 2 000 obyvatel. Starosta Chris Riggs pro Fox News uvedl, že dává vinu Bidenově administrativě, a to za přepravu nelegálních přistěhovalců v autobusech do jeho města, přičemž poznamenal, že zejména kvůli probíhající pandemii nemají potřebné zdroje postarat se o příliv běženců.

.
“Hraniční hlídka nám dala vědět, že budou odvážet migranty, kteří byli v našem městě drženi po dobu 72 hodin, což jsme opravdu nechápali, protože tu nic nemáme,” řekl Riggs pro Fox News. “Nemáme žádné charitativní organizace, které by nám mohly pomoci, žádné nevládní organizace, které musí pomáhat těmto lidem a které působí ve větších městech“, dodal starosta. Vysvětlil také, že nedostali žádnou federální ani státní pomoc a že nelegální přistěhovalci, kteří jsou vysazeni v jeho městě, nemohou dostat jídlo, ubytování ani nemohou být testováni na COVID.

Starosta pro zpravodajský server Fox News uvedl, že v Gila Bend nedávno vzrostla kriminalita a denně přichází do města pěšky téměř 20 nelegálních migrantů denně. Náklady na testování na COVID-19 pro dva autobusy plné lidí týdně budou město ročně stát přibližně 600 000 dolarů. Je to týden, kdy Národní šerifská asociace uvedla, že až 50 procent nelegálních přistěhovalců má pozitivní testy na COVID-19.

Začátkem tohoto měsíce podnikla Arizona právní kroky k blokování nových federálních imigračních předpisů prezidenta Bidena s tím, že by to mělo pro stát negativní důsledky. Nová pravidla totiž omezují možnosti bezpečnostních sil zadržovat některé nelegální přistěhovalce, pokud neohrožují národní bezpečnost, nevstoupili přes hranice po 1. listopadu nebo se nedopustili závažných zločinů. Bidenova administrativa sice tvrdí, že pravidla nezhoršují zatýkání nebo deportace lidí, ale policisté v terénu by museli vyžadovat povolení od svých nadřízených k zadržení všech lidí mimo výše uvedené případy.

“Pokud by se mě někdo zeptal na nejubožejší politiku, jakou jsem kdy ve vládě viděl, byla by tato administrativa silný uchazeč,” uvedl ve svém prohlášení arizonský generální prokurátor Mark Brnovich. „Bezbřehý přítok tisíců lidí, bez jakékoli kontroly, včetně odsouzených zločinců a těch, kteří mohou šířit COVID-19, do našeho státu, je jak neústavní, tak i porušením federálních zákonů.” To musí být nyní zastaveno, aby se zabránilo nebezpečné humanitární krizi nejen pro přistěhovalce, ale i obyvatele Arizony. “

Od doby, kdy prezident Biden podepsal „migrační dekrety“, které v podstatě suspendovaly nařízení předchozího prezidenta Trumpa, proudí do USA desetitisíce migrantů z Mexika a států Jižní Ameriky. Pohraniční města a státy to schytávají jako první. V době, kdy se zostřují lockdowny, proudí do států tisíce lidí, o jejichž zdravotním stavu nikdo nic neví. Texas, Arizona i další státy se brání legální cestou, především cestou žalob na federální vládu. Právní cestou se snaží zastavit dovoz voličů Demokratické strany, protože jiný účel to těžko může mít. Návazné rozšíření volebního práva už je připraveno. Jak se na to dívají tzv. latinos, už usazení v jižních státech, se dá odvodit od toho, že opravdu velká část volila v minulých volbách Donalda Trumpa.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 357 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)