coronavirus-4833645_640
5.3.2020
Kategorie: Politika

Migrace versus koronavir

Sdílejte článek:

VIDLÁK

 
 

Skoro to je jako boxerský duel. Na jedné straně se nám pozvolna šíří Koroňáček, který v Itálii lidi slušně kosí. Za jeden den 28 mrtvých, to už je číslo k zamyšlení. A z potenciálně ohrožených oblastí se o víkendu vrátilo domů 25 tisíc čechů. Kolik z nich nám teď běhá po supermarketech, vesele chrlí virus kolem sebe a špatně jim začne být až někdy příští týden? 

V druhém koutě se nám krčí desítky tisíc lidí jdoucích za lepším životem do Německa. Na hranicích s Řeckem je velmi napjatá atmosféra plná kamení a slzného plynu. Na moři pleskají kulky varovných výstřelů okolo gumových lodiček… už se nezachraňuje. Posílá se zpátky. 

Oba soupeři mají potenciál dělat převraty, ničit politické kariéry a rozvracet společnosti. 

Když jsem dnes poslouchal kecy Adama Vojtěcha i našeho Andrejka, tak jsem vážně rád, že jsem si nadělal ty zásoby. Nevím jestli mě Koroňáček dostane, ale začínám si být až nepříjemně jistý, že dočasně rozvrácené zásobování se o mě otře. Dětičky, ty už se pomalu připravují na delší prázdniny u počítače, bo nebudou smět mezi lidi a já abych se v práci poohlédl po zrušených dezinfekčních vanách pro auta, protože kdysi jsme byli strategický provoz a s podobnými věcmi se počítalo. Je dost možné, že se to zase zavede… tedy až nakonec… až se přeplní nemocnice a všichni budou v karanténě, protože se potenciálně mohli nakazit. 

Všichni pravdoláskaři by měli být šťastní… konečně se totiž ukáže, co je ten Babiš doopravdy zač. Teď se skutečně ukáže, zda je k něčemu to, co na něm adoruji i já – ta pracovitost od brzkého rána do pozdního večera, schopnost obklopit se schopnými lidmi, analytická a trochu gaunerská paměť a schopnost improvizace. A nebo se ukáže, že to je jen další snůška keců, další blbci, kteří si hráli na hrdiny a vyjeví se olbřímí neschopnost. 

Ale to říkám už také dlouho – pokud Andrej nezvládne krizi, pomašíruje na smetiště dějin jak namydlený blesk. Sice se frajer nejspíš připravoval na úplně jiný okruh kriziček, ale příprava na minulou válku je také klasika. Tož jako obvykle… uvidíme, jak jim to improvizuje. A navrhuji, abychom do diskuse každý napsali, kolik času dle našeho soudu ještě zbývá Adamovi Vojtěchovi ve funkci. Já osobně mu dávám do konce března. 

Ale jestli tohle Babiš nějak ustojí. Jestli si s Koroňáčkem uspokojivě poradí, budeme ho mít v parlamentu ještě hóóódně dlouho. 

Včera jsem si také přečetl, že EU podpořila Řecko v jeho snaze nepřipustit nelegální překračování hranice. Ale upřímně… pokud tam Turci navezou dost lidí a pak mezi ně zamíchají ty správné, vyškolené a bojovné jednotlivce nebo skupiny, tak to pár vojáků a policajtů nemůže zvládnout. Nota bene, normální člověk má problém střílet do neozbrojeného davu a pokud tam stojíte s kvérem, tak vám motivační článek o tom, že proti vám stojí invazní armáda. moc nepomůže. Když k tomu ještě víte, že za vámi stojí kupa reportérů, kteří se jen třesou, aby záběry jak vraždíte neviňátka, povláčeli médii. 

Pokud se dnes Erdogan nedohodne s Putinem, skoro bych si troufal předpovídat, že řecká hranice bude prolomena. A co se stane pak, to se rozklíčuje až zpětně. Ale docela určitě bude nový migrační proud směr Dojčland vypadat poněkud jinak než posledně. Bude ho lemovat o dost víc mrtvol  a neuvěřitelné množství politických mrtvol. 

Mám vážně velkou chuť tvrdit, že na konci roku 2020 bude hodně věcí jinak než to teď vypadá. Když se potkají takto silní mediální soupeři, je skoro jisté, že se spojí… 

Udělám teď osobní vidláckou předpověď: 

1. Budeme mít kousek do předčasných voleb. Babišovi se bude každý vysmívat a familiérní Koroňáček už nikdo říkat nebude. Naopak mluvit o koroňáčku bude hnusné faux pax něco jako provaz v domě oběšencově. 

2. Budou se skloňovat slova jako recese, nezaměstnanost a podobně. 

3. Německá AfD se popré stane stranou s nejvyššími preferencemi. V Německu budou vražit bomby, kamiony, auta, pistole… i teroristi. 

4. V Řecku bude nová vojenská vláda, která nebude platit dluhy. Napětí mezi Ř0eckem a Tureckem bude hmatatelné i tady u nás. 

5. Salviniho nebudou soudit, naopak už bude v premiérském křesle. 

6. Macron bude přemýšlet, jestli spáchat sebevraždu hned nebo až za chvíli. 

7. Tunel pod La Manche bude už nějakou dobu pevně uzavřený a nad ním budou plovat britské válečné lodě v plné pohotovosti. 

8. Putin bude uvolněně diskutovat s evropskými lídry a bude se to nápadně podobat tomu, co dneska dělá na blízkém východě. 

9. Amerika bude mít své nádherné dilema… kdo je větší šílenec… Trump a nebo Sanders? A víte že bych si v americkém bordelu skoro vsadil, že  Sanders Trumpa porazí?  

10. Bude zapomenuta Gréta i Zelené úděly. Mnohem víc se bude mluvit o krachu Bundesbanky. 

Zkusil jsem ty největší šílenosti co mě napadly. Tak schválně…

 

 

 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 988 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)