562238_article_photo_vylodeni-imigrantu_900x
21.6.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Migrace … netýká se i Česka?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonAndrej Babiš napadl nedávno při jednání v poslanecké sněmovně ČPS spolu se STAN tak, že koalice PiSTAN bude podporovat ilegální migraci do EU. Ozvala se ČT s „oprávněnou“ kritikou takové rétoriky.

Jen málokdy se reportéři ČT trefují do opozičních politiků. To už musí být do očí bijící případ bývalého poslance Dominika Feriho, aby se tímto případem ČT zabývala. Mimochodem, Feri po odchodu ze sněmovny změnil visáž a odstranil své „afro“. I to je jedna z možností, jak se skrýt před zájmem veřejnosti. Nyní se na paškál ČT dostal tradičně Andrej Babiš, tentokrát kvůli tomu, že při jednání o vyslovení nedůvěry vládě napadl koalici PiSTAN a obvinil politiky této koalice z podpory ilegální migrace do EU. Pořad 168 hodin byl tentokrát uváděn pod reklamou „Babiš bojuje proti migraci, žádné migranty ale nemáme“.

Babiš využil jednání v poslanecké sněmovně k předvolební agitaci. To se vzhledem k termínu blížících se podzimních voleb nechá jednoduše pochopit. Ostatně i opozice jednání o vyslovení nedůvěry vládě vyvolala právě z toho důvodu, aby získala své politické body k podzimním volbám do poslanecké sněmovny. Nicméně, stojí za to migrační situaci popsat jinak, než prismatem zapšklého vztahu ČT k vládě a Babišovi zvláště.

Není pravdou, a ČT, resp. její reportéři to moc dobře vědí, že v Česku nemáme problém s ilegální migrací. Je pravdou, že Česko není cílovou zemí, do níž by se ilegální migranti s nadšením hrnuli. Několik zásahů proti ilegální migraci se letos povedlo i české policii. Většinou se jedná o osoby zadržené v kamionech směřujících dál na západ. Se zlepšujícím se počasím během léta se zvýšily počty ilegální migrantů jak přes Itálii, tak i přes Španělsko. ČT nedávno ve zprávách tvrdila, že organizace hájící práva migrantů upozorňují na „nelidské“ chování řeckých pohraničních orgánů, které čluny s ilegálními migranty údajně „bez milosti“ vracejí do Turecka. K tomu je ještě nutné poznamenat, že EU má svou vlastní stráž. Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (všeobecně známá jako Frontex) zahájila činnost v říjnu 2016 v návaznosti na výzvu vedoucích představitelů EU k posílení kontrol na vnějších hranicích vydanou v září 2015. Stalo se tak po migrační krizi, během níž přešlo tak zvanou Balkánskou trasou přes milion ilegálních migrantů převážně do Německa. Právě tato agentura by měla námořní hranice členských států chránit, místo toho ale funguje spíše jako „statistický úřad“, který shromažďuje data o migraci a vydává „povzbudivé“ zprávy o tom, jak tento fenomén „ustupuje“.

Nyní se vraťme k lince, kterou dlouhodobě zastává premiér Babiš. Ten jednak kritizuje hlasování některých českých zástupců v europarlamentu pro údajnou podporu imigrace ve stylu základního lidského práva tak, jak situaci popisuje OSN. ČT dlouhodobě zastává mediální politiku bezmezné podpory politice EU ve stylu co přichází z Bruselu je svatá pravda. Babiš byl dokonce europarlamentem označen za „oligarchu“ zneužívajícího evropské dotace a ČT dávala plný prostor všem názorům o Babišově střetu zájmů.

Migrace, ilegální zejména, je dlouhodobě neúspěšně Frontexem „řízena“ a je pozoruhodné, že v tomto případě ČT tento problém pro Česko bagatelizuje. V rámci otevřených vnitro unijních hranic (i v současné éře covidpasů a dalších evropských regulací) je samozřejmě ilegální migrace celounijní problém. Nejde jenom o problém záchrany životů migrantů, kterým by v některých zemích mohlo hrozit fakticky nebezpečí smrti. Jde o to, že se po migrační vlně roku 2015 zvýšila frekvence teroristických činů v evropských zemích, zejména ve Francii a Německu. Nositeli teroru byli tentokrát i „noví imigranti“, kteří pronikli do EU právě během migrační krize.

Není tedy vůbec na místě, když ČT problém ilegální imigrace bagatelizuje s tím, že u nás žádné imigranty nemáme. I u nás byly vyhlášeny zvýšené stupně pohotovosti proti případnému teroristickému útoku v dobách, kdy teroristé zaútočili v jiných evropských státech. Podle některých zpráv někteří teroristé nakupovali v Česku zbraně, kterými poté vraždili v jiném státě EU. Nynější covidové „šílenství“ v médiích včetně ČT sice vytvořilo zdání, že je nyní vir hlavní „bezpečnostní“ hrozbou, teroristické útoky v západní Evropě ale nepřestaly ani po dobu virové pandemie – viz Francie.

Ilegální migrace se proto týká Česka tak, jak se týká všech členských zemí EU. Migranti se k nám do republiky nehrnou zejména z jazykových důvodů a také proto, že noví přicházejí tam, kde situaci alespoň trochu znají z kontaktů s příbuznými či známými, se kterými se znají před rozhodnutím opustit svou vlast a zamířit bez dokladů ilegálně do EU. Předvolební kampaň u nás zcela jistě ilegální migraci zahrne. Kromě SPD, která se tradičně reprezentuje jako protimigrační strana, se k migraci vyjádří jistě všechny strany či koalice, které se budou ucházet o voličskou přízeň. Uvidíme, kterou stranu za jasný postoj k ilegální migraci voliči podpoří a které voliči její náhlý „obrat“ neuvěří. Migrace bude jistě velmi důležité předvolební téma, což se prokáže nejen v tradičních státech s největší koncentrací imigrantů, jakým je Francie, ale částečně i u nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 732,- Kč
Vybráno 36.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 061 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)