migrital
5.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Migrace: Americký soud potrestal dobrovolnice

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Z dálky to vypadá občas tak, že v USA slouží soudy zejména aktivistům a odpůrcům prezidenta Donalda Trumpa. Nyní ale padlo rozhodnutí, které potrestalo dobrovolnice za nezákonnou pomoc migrantům.

V Evropě, konkrétně v Maďarsku, existuje také zákonná úprava, která omezuje pomoc ilegálním migrantům výhradně na státní organizace a zakazuje jednotlivci takovým lidem jakkoliv pomáhat. V USA žijí lidé, kteří nesouhlasí s postupem federální vlády proti ilegální migraci a snaží se migrantům pomáhat.

Soud ve Spojených státech potrestal podmínečným trestem v délce 15 měsíců a pokutou 250 dolarů (5600 Kč) čtveřici žen, která rozdávala vodu a potraviny migrantům překračujícím hranici z Mexika do Arizony v USA. Ženy totiž podle verdiktu bez povolení vstoupily do federálně chráněné přírodní oblasti, uvedla televize ABC News.Incident se stal v oblasti Cabeza Prieta, která je považována za jedinečný americký pouštní ekosystém. Pro vstup mimo veřejné cesty je vyžadováno povolení, část parku je navíc pravidelně uzavírána kvůli vojenským cvičením na přilehlé letecké střelnici.Soud konstatoval, že ženy porušily federální zákon, neboť bez povolení vstoupily do zapovězené zóny a z parku neodvezly všechny věci, které s sebou přivezly. V oblasti totiž zanechaly pro migranty vodu a jídlo v konzervách. Podle citovaného média byla vina dobrovolnic sice uznána, ale „skutečným zločincem je vláda, která na americko-mexické hranici proti migrantům používá smrt k odstrašení.“

Navlas stejný problém je ale v Evropě, respektive EU. Ilegální migranti nasedají dobrovolně do gumových člunů a vydávají se na cestu, kde očekávají záchranu od neziskových organizací (respektive lodí, které jsou jimi do oblasti vysílány). Tyto lodě pak plují do evropských přístavů v závislosti na tom, která země je ochotná ilegální migranty přijmout. Poté, co italská vláda odmítá tyto migranty přijímat, se občas uvolí k přijetí Francie či Španělsko.

Pokud migranti nemají takové štěstí, mohou samozřejmě ztroskotat a zemřít. I v evropském případě tedy existuje „smrt k odstrašení“. Samozřejmě, situaci napomáhá nestabilita v arabských státech, zejména v Libyi, kde o moc nad pobřežím soupeří několik skupin. Prodej „jízdenek“ na gumové čluny je evidentně nezákonný a funkční stát by takové „zvyky“ neměl povolovat či tolerovat. Bohužel, Libye není státem funkčním a zřejmě ještě nějakou dobu nebude.

Obecně vzato, uvedené příklady z USA i Evropy jasně dokumentují, proč je nutné tak zvaný „nezávazný“ pakt o migraci na půdě OSN neustále odmítat. Přistoupit na podmínky paktu, tj. nerozlišovat mezi legálním a ilegálním přistěhovalectvím by pro státy, které k paktu přistoupí, znamenalo jediné. Stanou se snadným cílem aktivistů a jejich právníků a nebude v podstatě možné proti ilegální migraci soudně jakkoliv zasáhnout. Právě i proto, že podle „paktu“ je právo na migraci základním lidským právem.

barton

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 261,00 Kč
Vybráno 32.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 153 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.