200716-michelle-obama-jm-0946_f8e6a38b2638e79338c8768c3b12cf1e
25.8.2020
Kategorie: Politika

Michelle Obama obvinila Trumpa, že dává zavírat děti migranty do “klecí”

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

To je samozřejmě volební podpora pro Joe Bidena. Toto obvinění přednesla Obama před několika dny na tzv. nominačním kongresu Demokratů. Prohlásila, že Donald Trump podél hranice USA s Mexikem má k dispozici zařízení podobné velkým “klecím”, kde dává nelidsky zavírat děti migrantů po tom, když byli surově odděleny od rodičů.

Řekla, že měla možnost se o tom přesvědčit na vlastní oči.

To vše o něco později ale analyzovali Fact Checker z USA- Associated Press. Výsledek jejich analýzy:

Lež a překrucování faktů od Michelle Obama

a) je sice pravdou, že podle pravidel uprchlické politiky Donalda Trumpa jsou děti na hranicích USA s Mexikem odděleny od rodičů. 

b) ale Michelle Obama zamlčela, že “klece” dal postavit její manžel, když byl prezidentem USA a byl to on a tím i Joe Biden, kdo je dali do užívání. A to za stejným účelem, jak to dělá Trump. Byly do nich přechodně zavřené děti migrantů.

Nejsou to však klece, jak tvrdí Michelle Obama a také ostatní Demokraté, ale prostory uzavřené řetězy, které se nacházejí v hraničních zařízeních a kde jsou dočasně umísťováni migranti odděleně podle pohlaví a věku. 

c) Demokraté nyní šíří v médiích a sociálních sítích snímky dětí v “klecích”, jako kdyby byly pořízeny v přítomnosti. Chtějí tak škodit Trumpovi. Přitom jsou to snímky z roku 2014. Ukazují několik z tisíců dětí, které prošly přes hranice a Obama je dal zadržet a umístit ve svých “klecích”. 

Michelle Obama na závěr své řeči zdůraznila Joe Bidena a chválila jeho zásluhy:

“Ví nejlépe co je třeba udělat, aby zachránil naši ekonomiku. Ví i to, jak porazit pandemii a jak je třeba nejlépe vést a řídit naši zemi. “

Prezident Trump reagoval na řeč někdejší First Lady USA klidně a s dávkou ironie. Napsal na twitteru:

“Prosím někoho, aby to Michelle vysvětlil, že Donnald Trump by nyní nebyl v pěkném Bílém Dome, kdyby jí muž Barack nebyl dělal takovou špatnou práci …”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 914 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)