181018-659x381
21.10.2018
Kategorie: Humor

Michal Hašek: Klesli jsme až na dno, ale máme ještě rýče

Sdílejte článek:

 STRACH.CZ

Po úspěšné oranžové tsunami v roce 2008 přišlo letos oranžové sucho. Zastupitelé i senátoři ČSSD se po volbách vypařili jako pára nad hrncem s předvolebním gulášem. Nastal čas obviňování a hledání viníka. V této fázi jsou politici nejsdílnější, až dotěrní. Nám se od sebe nepodařilo odehnat Michala Nebyljsemtam Haška. Pár vět jsme mu věnovali.

Podle předsedy Hamáčka se sociální demokracie odrazila ode dna. Vidíte to taky tak?
Představte si hlubokomořský příkop. Na jeho dně jsou usazeny milióny let staré sedimenty a teprve ještě hluboko pod nimi je oceánská kůra. My jsme se odrazili od těch historických sraček směrem k té kůře. Poslední volby byly pro ČSSD něco jako Stalinovy čistky. Většina našich zastupitelů zmizela a už o nich nikdy neuslyšíme. Naši lidé se bojí a hází vinu jeden na druhého.

Co se stalo?
Přišel Andrej Babiš a ukradl nám voliče. Oni nezmizeli. Oni pořád sedí v těch čekárnách ordinací, oni pořád stojí ty fronty na poštách na svůj důchod. Jenže zatímco my jsme se na ně vykašlali, protože dřeme v dozorčích radách státních podniků, Babiš jim tam prostě přinesl koblihu. Levicový volič není příliš věrný. Pořád čeká, že se bude mít líp a když si to někdo dá skoro do názvu strany, je vymalováno.

Co udělala špatně ČSSD?
Všechno. Začalo to lánskou schůzkou u prezidenta, na které jsem nikdy v životě nebyl. Během plánování puče došlo k jeho prozrazení a jedna celá názorová platforma ČSSD byla ještě tu noc zlikvidována u Sobotků ve sklepě. Ve vedení pak zůstala frakce, jejíž program byl slabý jako sobotní program TV Barrandov.

Na té schůzce u prezidenta, na které jste nebyl, jste prý připravovali politický atentát na Sobotku.
Nic takového. Tam jsme řešili normální obyčejný atentát. Já jsem měl sehnat peníze, Chovanec vzduchovku a Škromach to měl celé fotit. Bohužel už během přípravy se ukázalo, že Chovanec netrefí ani vrata od stodoly a Škromach si reportážní fotodokumentaci představuje jako sérii selfíček se stodolou. Celé to nakonec krachlo a tu stodolu museli zbourat.

Podle Jana Hamáčka je problém v tom, že je zde jiná politická realita.
Já Honzu Hamáčka bezvýhradně podporuji, ale tohle je prostě blábol, za který by měl okamžitě odstoupit a já pro to první zvednu ruku. Vždyť my jsme nezískali ani jedno křeslo v pražském zastupitelstvu. Z čeho jako máme naplnit stranickou kasu? A zrovna v Praze ANO nijak výrazně nebodovalo.

Takže ten problém se nejmenuje ANO?
Ne. Naše sliby byly vždy určeny těm, jejichž věk zase sliboval nám, že si na konci volebního období nebudou pamatovat naše předchozí sliby. Tuto naši osvědčenou strategii jsme nahradili liberálními experimenty pro pražskou kavárnu. Místo třiceti korun, na které si může každý šáhnout, jsme jim nabídli debatu o svobodě. To už se nesmí opakovat. O svobodu u nás není zájem. Většina jiných politických stran už na to přišla.

Mělo by současné vedení ČSSD rezignovat, stejně jako to ohlásil Jaroslav Foldyna?
Jarda Foldyna je boxer a zrovna včera měl za sebou těžký zápas. Třicet ran do hlavy, z toho dva knokauty a jedna rána o radiátor. Mě volal ještě v noci a tvrdil mi, že mu Noční vlci nabídli místo amerického prezidenta v dozorčí radě RVHP. Jeho výroky bych bral s rezervou a to dokonce, i když zrovna nemá po zápase.

Jaká je teď atmosféra v ČSSD?
Všichni teď hledáme viníka, ale není úplně jasné, kde teď zrovna Sobotka je. Navíc stranická pokladna je prázdná, dluh nebožtíku Altnerovi se nám stále ještě nepodařilo rozumně ututlat a neúspěšní kandidáti nám vyhrožují nakládačkou. Tož asi tak.

Jaké nejbližší kroky vedení ČSSD podnikne?
Dlouho jsme o tom uvažovali a asi půjdeme na bowling.

ZDROJ: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.