181018-659x381
21.10.2018
Kategorie: Humor

Michal Hašek: Klesli jsme až na dno, ale máme ještě rýče

Sdílejte článek:

 STRACH.CZ

Po úspěšné oranžové tsunami v roce 2008 přišlo letos oranžové sucho. Zastupitelé i senátoři ČSSD se po volbách vypařili jako pára nad hrncem s předvolebním gulášem. Nastal čas obviňování a hledání viníka. V této fázi jsou politici nejsdílnější, až dotěrní. Nám se od sebe nepodařilo odehnat Michala Nebyljsemtam Haška. Pár vět jsme mu věnovali.

Podle předsedy Hamáčka se sociální demokracie odrazila ode dna. Vidíte to taky tak?
Představte si hlubokomořský příkop. Na jeho dně jsou usazeny milióny let staré sedimenty a teprve ještě hluboko pod nimi je oceánská kůra. My jsme se odrazili od těch historických sraček směrem k té kůře. Poslední volby byly pro ČSSD něco jako Stalinovy čistky. Většina našich zastupitelů zmizela a už o nich nikdy neuslyšíme. Naši lidé se bojí a hází vinu jeden na druhého.

Co se stalo?
Přišel Andrej Babiš a ukradl nám voliče. Oni nezmizeli. Oni pořád sedí v těch čekárnách ordinací, oni pořád stojí ty fronty na poštách na svůj důchod. Jenže zatímco my jsme se na ně vykašlali, protože dřeme v dozorčích radách státních podniků, Babiš jim tam prostě přinesl koblihu. Levicový volič není příliš věrný. Pořád čeká, že se bude mít líp a když si to někdo dá skoro do názvu strany, je vymalováno.

Co udělala špatně ČSSD?
Všechno. Začalo to lánskou schůzkou u prezidenta, na které jsem nikdy v životě nebyl. Během plánování puče došlo k jeho prozrazení a jedna celá názorová platforma ČSSD byla ještě tu noc zlikvidována u Sobotků ve sklepě. Ve vedení pak zůstala frakce, jejíž program byl slabý jako sobotní program TV Barrandov.

Na té schůzce u prezidenta, na které jste nebyl, jste prý připravovali politický atentát na Sobotku.
Nic takového. Tam jsme řešili normální obyčejný atentát. Já jsem měl sehnat peníze, Chovanec vzduchovku a Škromach to měl celé fotit. Bohužel už během přípravy se ukázalo, že Chovanec netrefí ani vrata od stodoly a Škromach si reportážní fotodokumentaci představuje jako sérii selfíček se stodolou. Celé to nakonec krachlo a tu stodolu museli zbourat.

Podle Jana Hamáčka je problém v tom, že je zde jiná politická realita.
Já Honzu Hamáčka bezvýhradně podporuji, ale tohle je prostě blábol, za který by měl okamžitě odstoupit a já pro to první zvednu ruku. Vždyť my jsme nezískali ani jedno křeslo v pražském zastupitelstvu. Z čeho jako máme naplnit stranickou kasu? A zrovna v Praze ANO nijak výrazně nebodovalo.

Takže ten problém se nejmenuje ANO?
Ne. Naše sliby byly vždy určeny těm, jejichž věk zase sliboval nám, že si na konci volebního období nebudou pamatovat naše předchozí sliby. Tuto naši osvědčenou strategii jsme nahradili liberálními experimenty pro pražskou kavárnu. Místo třiceti korun, na které si může každý šáhnout, jsme jim nabídli debatu o svobodě. To už se nesmí opakovat. O svobodu u nás není zájem. Většina jiných politických stran už na to přišla.

Mělo by současné vedení ČSSD rezignovat, stejně jako to ohlásil Jaroslav Foldyna?
Jarda Foldyna je boxer a zrovna včera měl za sebou těžký zápas. Třicet ran do hlavy, z toho dva knokauty a jedna rána o radiátor. Mě volal ještě v noci a tvrdil mi, že mu Noční vlci nabídli místo amerického prezidenta v dozorčí radě RVHP. Jeho výroky bych bral s rezervou a to dokonce, i když zrovna nemá po zápase.

Jaká je teď atmosféra v ČSSD?
Všichni teď hledáme viníka, ale není úplně jasné, kde teď zrovna Sobotka je. Navíc stranická pokladna je prázdná, dluh nebožtíku Altnerovi se nám stále ještě nepodařilo rozumně ututlat a neúspěšní kandidáti nám vyhrožují nakládačkou. Tož asi tak.

Jaké nejbližší kroky vedení ČSSD podnikne?
Dlouho jsme o tom uvažovali a asi půjdeme na bowling.

ZDROJ: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 230 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...