israel-main
20.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Mezinárodní právo porušují palestinští teroristé, nikoliv osady

Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieJe to významný krok pro Izrael. USA prohlásily, že židovské osady na Západním břehu Jordánu neporušují mezinárodní právo. Krok Američanů vítám, a doufám, že další země budou následovat.

Tuto situaci je potřeba posuzovat v historickém kontextu. Nebyl to Židovský stát, který rozpoutal běsy na Blízkém východě. Když v roce 1948 vyhlásil Izrael nezávislost, tak okamžitě nabídl svým arabským sousedům mír a pokojné soužití. Jenomže odpovědí byla dobyvačná válka ze strany okolních muslimských zemí, která měla za cíl vyhladit židovské osídlení v této oblasti. Vzhledem k tomu, že obyvatelstvo Izraele tvořili tenkrát z velké části Židé přeživší holocaust, tak se vlastně jednalo o pokračování zločinné nacistické politiky. Jenomže Izraelci k překvapení celého světa v boji za svobodu zvítězili. Území, které OSN přiřkla arabskému státu, tehdy okupovalo Jordánsko, nikoliv Izrael.

V roce 1967 sousední arabské země, Irák a další připravovaly nový útok proti Izraeli. Egyptský prezident Gamal Násir otevřeně vyhrožoval, že Židy zažene do moře. Egypt také v rozporu s mezinárodním právem uzavřel pro všechny lodě s izraelskou vlajkou Tiranskou úžinu a znemožnil jim tak plavbu do Rudého moře. Již v květnu 1967 požádal prezident Násir mírové jednotky OSN o stažení ze Sinaje. Místo nich pak rozmístil na izraelských hranicích sto tisíc vojáků a tisíc tanků. Izrael i uvědomil, že mu hrozí velké nebezpečí a preventivním úderem v tzv. šestidenní válce v červnu 1967 rozdrtil arabské agresory. Při té příležitosti obsadil Západní břeh Jordánu a toto území si připojil. Takže územní změna nastala v důsledku válečného konfliktu, který Izrael nevyprovokoval.

Ještě dříve v roce 1965 byla z popudu sovětské komunistické KGB založena tzv. Organizace pro osvobození Palestiny, která soustřeďovala Palestince včetně islamistických radikálů žijících na území Izraele. Ta neuznávala právo Židovského státu na existenci a zorganizovala proti němu stovky teroristických útoků při nichž umíraly i ženy a děti. Sovětský svaz a další socialistické země podporovaly desítky let arabské státy v útocích proti Izraeli.

Polsko bojovalo ve II. světové válce na straně vítězů a připojilo si původní části Německa, kdysi v historii svoje území. Nikdo s tím nemá problém. A Izrael si pro změnu přisvojil Západní břeh Jordánu, také své historické území. Židovské osady jsou tedy legální a Palestinci by měli začít s Izraelem vyjednávat o nějaké definitivní formě autonomie.

Evropská unie a Rusko by měly přestat se svoji nenávistnou politiku proti Izraeli a považovat Západní břeh Jordánu za okupovaný. Pomohly by tím vyřešit napjatou situaci v této oblasti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 726 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.