HOLYWOOD
7.10.2019
Kategorie: Společnost

Mezi diagnostickými syndromy je autismus v Hollywoodu populárnější než například zácpa – zdraví lidé ztrácí svobodu

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GUTTMANN

Hrdina trpící Aspergerovým syndromem či jinou formou autismu má v Hollywoodu daleko lepší šance na úspěch než hrdina trpící průjmem nebo zácpou. Diagnostické příznaky mají v Hollywoodské kultuře i v dnešním veřejném životě svou hierarchii stejně jako barvy v kartách: demence většinou stojí nad normálností, autismus nad demencí a transsexuál bere vše.

Hierarchie platí i pro vědní obory, psycholog samozřejmě stojí nad matematikem. O klimatu a budoucnosti světa se novináři neradí s fyzikem nebo chemikem, ale s politologem či právníkem. V kartách je vše jasné, ale ve společenském životě lze některé složitější hierarchické problémy vyřešit jen obtížně. V konfliktu chemik proti dementovi je jasné, že vítězí dement, ale některé krajní případy, například antropolog proti pedofilovi, mohou být velmi složité a lze je rozhodnout jen důkladnou scholastickou diskusí nebo experimentem. Takový experiment nastal v nedávném konfliktu psychiatra s autistkou.

Šéf českých dětských psychiatrů Jaroslav Matýs poskytl rozhovor o švédské ekologické aktivistce Gretě Thunbergové, která trpí Aspergerovým syndromem. Řekl, že svou diagnózu sama zveřejnila, a proto se k ní lze vyjadřovat; Gretu označil za „nezralé dítě s autistickými problémy bez sebemenšího sociálního cítění“. Jde o značně mírné hodnocení školačky, která v OSN ve svém hysterickém projevu připomínajícím Hitlera plivala celému světu do obličeje; přesto musel oblíbený psychiatr, který pomohl mnoha mladým lidem, odejít ze všech svých funkcí. Autisté a jejich rodiče napsali otevřený dopis ministrovi zdravotnictví a ten zbaběle ustoupil postiženým a vyhodil doktora, který dal správnou diagnózu.

Psychiatr oprávněně kritizoval politiky, kteří uctivě naslouchají duševně nemocnému nevzdělanci, a správně upozornil na to, že autismus může být cestou k penězům a výhodám, což je při pohledu na Gretu nabíledni; prý jsme jí ukradli dětství, ale ona se na náš úkor stává milionářkou. V daném experimentu prohrál psychiatr s autistkou hlavně proto, že za ní stála klimatická lobby. Jestliže proti alternativním vědcům neuspěje psychiatr, o to menší šance má fyzik, stojící v hierarchii oborů někde u podlahy. O tom se zmiňuje Nir Shaviv, izraelský fyzik, jehož objevy by si zasloužily Nobelovu cenu, kterou ale nemůže dostat, jelikož jeho objevy dokazují nesprávnost klimatických teorií OSN.

Shaviv si stěžuje, že mnoho jeho kolegů na Západě bylo vyhozeno z práce anebo se vyhození bojí, protože jejich výzkum odporuje klimatickému alarmismu. Není divu, že málo vědců si troufne odporovat. Když je Shavivovi předhazováno, že většina vědců s klimatickými alarmisty souhlasí, odpovídá, že ve vědě se nehlasuje. Připomíná to Einsteina, kterému v roce 1932 ukázali knihu „Sto vědců proti Einsteinovi“ jež vyšla v Německu a on se otázal: „Proč sto, nestačil by jeden?“ Objevitel dvojité šroubovice DNA James Watson byl v roce 2007 zbaven své mnohaleté funkce ředitele prestižního institutu Cold Spring Harbor Laboratory, protože opakovaně tvrdil, že inteligence je geneticky podmíněná. Dementi i autisti mají jiný názor než vědci a vítězí.

Obyčejní západní lidé, kteří nepatří do žádné skupiny chráněné pozitivní diskriminací, kteří nejsou (podle abecedy): autisté, bojovníci za mír, Indiáni, islamisté, lidé trpící odporem k užitečné práci, transgendeři, či zelení aktivisté, ztrácejí svobodu slova a zdá se, že postupně ztratí všechna občanská práva. Tito negativně diskriminovaní lidé drží svou prací nad vodou nejen ony menšiny ve svých vlastních zemích, ale i všechny obyvatele rozvojových zemí.

Poctiví občané často věří, že stačí poctivě pracovat a rozumně volit, a věci se nějak vyvinou; a jestliže svobody začne ubývat, v nejhorším případě padne za oběť nějaký ten (podle abecedy): astronom, čarodějník, křesťan, kulak, náhodný chodec, rolník, soused, vědec, žid, živnostník, atpod., a vše se přežene. Každý se však nakonec snadno stane obětí nastupující totality – lépe je začít bojovat dokud to není zas až tak nebezpečné a dokud to ještě alespoň trochu jde.

Lidé by měli demonstrovat za navrácení všech funkcí doktoru Matýsovi a za odstoupení ministra zdravotnictví – zpěváka a právníka Adama Vojtěcha. Měli by trvat na svobodné diskuzi, na pluralitě názorů, na větším vlivu skutečných vědců ve veřejném životě a na omezení vlivu umělců a společenských vědců. Lidé by si měli udržet humor a tradice, měli by prosazovat vědu a selský rozum. Lepší je bláznům ukrást jejich dětství, než čekat až oni ukradnou nám naši dospělost.

Herci patří na plátno a ne do politických diskuzí. Skutečným hrdinou na plátně by měl zůstat kovboj vjíždějící sám do města a bojující proti zlu, a ne pacient trpící všelijakými syndromy. Naše doba není jiná, než byly všechny předchozí. Záchrana slušné společnosti vždy záležela na počtu lidí, kteří jsou ochotni se stát kovbojem v boji proti zlu, anebo alespoň donkichotem v boji za pravdu.

Autor: Tomáš Guttmann

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 273 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.