HOLYWOOD
7.10.2019
Kategorie: Společnost

Mezi diagnostickými syndromy je autismus v Hollywoodu populárnější než například zácpa – zdraví lidé ztrácí svobodu

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GUTTMANN

Hrdina trpící Aspergerovým syndromem či jinou formou autismu má v Hollywoodu daleko lepší šance na úspěch než hrdina trpící průjmem nebo zácpou. Diagnostické příznaky mají v Hollywoodské kultuře i v dnešním veřejném životě svou hierarchii stejně jako barvy v kartách: demence většinou stojí nad normálností, autismus nad demencí a transsexuál bere vše.

Hierarchie platí i pro vědní obory, psycholog samozřejmě stojí nad matematikem. O klimatu a budoucnosti světa se novináři neradí s fyzikem nebo chemikem, ale s politologem či právníkem. V kartách je vše jasné, ale ve společenském životě lze některé složitější hierarchické problémy vyřešit jen obtížně. V konfliktu chemik proti dementovi je jasné, že vítězí dement, ale některé krajní případy, například antropolog proti pedofilovi, mohou být velmi složité a lze je rozhodnout jen důkladnou scholastickou diskusí nebo experimentem. Takový experiment nastal v nedávném konfliktu psychiatra s autistkou.

Šéf českých dětských psychiatrů Jaroslav Matýs poskytl rozhovor o švédské ekologické aktivistce Gretě Thunbergové, která trpí Aspergerovým syndromem. Řekl, že svou diagnózu sama zveřejnila, a proto se k ní lze vyjadřovat; Gretu označil za „nezralé dítě s autistickými problémy bez sebemenšího sociálního cítění“. Jde o značně mírné hodnocení školačky, která v OSN ve svém hysterickém projevu připomínajícím Hitlera plivala celému světu do obličeje; přesto musel oblíbený psychiatr, který pomohl mnoha mladým lidem, odejít ze všech svých funkcí. Autisté a jejich rodiče napsali otevřený dopis ministrovi zdravotnictví a ten zbaběle ustoupil postiženým a vyhodil doktora, který dal správnou diagnózu.

Psychiatr oprávněně kritizoval politiky, kteří uctivě naslouchají duševně nemocnému nevzdělanci, a správně upozornil na to, že autismus může být cestou k penězům a výhodám, což je při pohledu na Gretu nabíledni; prý jsme jí ukradli dětství, ale ona se na náš úkor stává milionářkou. V daném experimentu prohrál psychiatr s autistkou hlavně proto, že za ní stála klimatická lobby. Jestliže proti alternativním vědcům neuspěje psychiatr, o to menší šance má fyzik, stojící v hierarchii oborů někde u podlahy. O tom se zmiňuje Nir Shaviv, izraelský fyzik, jehož objevy by si zasloužily Nobelovu cenu, kterou ale nemůže dostat, jelikož jeho objevy dokazují nesprávnost klimatických teorií OSN.

Shaviv si stěžuje, že mnoho jeho kolegů na Západě bylo vyhozeno z práce anebo se vyhození bojí, protože jejich výzkum odporuje klimatickému alarmismu. Není divu, že málo vědců si troufne odporovat. Když je Shavivovi předhazováno, že většina vědců s klimatickými alarmisty souhlasí, odpovídá, že ve vědě se nehlasuje. Připomíná to Einsteina, kterému v roce 1932 ukázali knihu „Sto vědců proti Einsteinovi“ jež vyšla v Německu a on se otázal: „Proč sto, nestačil by jeden?“ Objevitel dvojité šroubovice DNA James Watson byl v roce 2007 zbaven své mnohaleté funkce ředitele prestižního institutu Cold Spring Harbor Laboratory, protože opakovaně tvrdil, že inteligence je geneticky podmíněná. Dementi i autisti mají jiný názor než vědci a vítězí.

Obyčejní západní lidé, kteří nepatří do žádné skupiny chráněné pozitivní diskriminací, kteří nejsou (podle abecedy): autisté, bojovníci za mír, Indiáni, islamisté, lidé trpící odporem k užitečné práci, transgendeři, či zelení aktivisté, ztrácejí svobodu slova a zdá se, že postupně ztratí všechna občanská práva. Tito negativně diskriminovaní lidé drží svou prací nad vodou nejen ony menšiny ve svých vlastních zemích, ale i všechny obyvatele rozvojových zemí.

Poctiví občané často věří, že stačí poctivě pracovat a rozumně volit, a věci se nějak vyvinou; a jestliže svobody začne ubývat, v nejhorším případě padne za oběť nějaký ten (podle abecedy): astronom, čarodějník, křesťan, kulak, náhodný chodec, rolník, soused, vědec, žid, živnostník, atpod., a vše se přežene. Každý se však nakonec snadno stane obětí nastupující totality – lépe je začít bojovat dokud to není zas až tak nebezpečné a dokud to ještě alespoň trochu jde.

Lidé by měli demonstrovat za navrácení všech funkcí doktoru Matýsovi a za odstoupení ministra zdravotnictví – zpěváka a právníka Adama Vojtěcha. Měli by trvat na svobodné diskuzi, na pluralitě názorů, na větším vlivu skutečných vědců ve veřejném životě a na omezení vlivu umělců a společenských vědců. Lidé by si měli udržet humor a tradice, měli by prosazovat vědu a selský rozum. Lepší je bláznům ukrást jejich dětství, než čekat až oni ukradnou nám naši dospělost.

Herci patří na plátno a ne do politických diskuzí. Skutečným hrdinou na plátně by měl zůstat kovboj vjíždějící sám do města a bojující proti zlu, a ne pacient trpící všelijakými syndromy. Naše doba není jiná, než byly všechny předchozí. Záchrana slušné společnosti vždy záležela na počtu lidí, kteří jsou ochotni se stát kovbojem v boji proti zlu, anebo alespoň donkichotem v boji za pravdu.

Autor: Tomáš Guttmann

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 354 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.