pedofilia-e-crimine-minutouno_1862585
27.7.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Metodou Overtonova okna se začíná pracovat na akceptaci pedofilie

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARIÁN BENKA

Pokud jste ještě neslyšeli o Overtonově okně, přečtěte si o něm, například i zde. Jde o metodu, jak postupnými, nenápadnými kroky z něčeho, co je ve společnosti naprosto neakceptovatelné a nepřijatelné udělat nejprve objekt veřejné diskuse, později pochopení, tolerance, akceptace a nakonec přijetí a legalizace. V konečných fázích jsou naopak ti, kteří daný jev nadále odsuzují a nenechali se zpracovat sofistikovanou propagandou, označování za zpátečníci a netolerantní zlo.

Pokud jde o pedofilii, nacházíme se v úvodních fázích Overtonova okna. Zatím je tu “jen” snaha vyvolat o ní veřejnou diskusi a podsouvat lidem názor, že pedofilové jsou v podstatě nešťastní chudáci, kteří za svou úchylku nemohou a trpí kvůli ní. Proto je třeba je chápat a tolerovat, tedy ty “dobré”, kteří žádné dítě ještě nezneužili. Samotné zneužití dítěte nebo sledování dětské pornografie se neobhajuje, na to je ještě v těchto úvodních fázích brzy.

Ve vystoupení Mirjam Heine z univerzity ve Würzburgu se tvrdí, že “pedofilie je přirozená sexuální orientace, stejně jako heterosexualita”. Dnes vám dáváme k pozornosti rozsáhlý rozhovor s pedofilem, který zveřejnila česká youtuberka publikující pod značkou Šárka Art:

Anonymní muž zde hovoří o svých pocitech a o tom, že on vlastně děti miluje a touží po vztahu s nimi. No a ke každému vztahu, samozřejmě patří i sex. Jelikož si netroufá zneužít reálné dítě, ukájí se alespoň na dětském pornu. Jak správně poznamenává jeden z diváků v komentáři k videu, ani psychopat nemůže za to, že je psychopatem, ale to neznamená, že by se neměl léčit a my bychom ho měli tolerantně chápat, dokud někoho nezavraždil. V množství zhnusených komentářů se však najdou i takové, které autorku rozhovoru vyzdvihují za její odvahu a vyzývají k tomu, že pedofily třeba “chápat” a nemít vůči nim “předsudky”, i když pochopitelně zneužívání dětí tu nikdo neschvaluje.

Už v takových názorech vidět jistý posun. Později mohou navázat další fáze, například překřtění pedofilů na “milovníky dětí”, natáčení filmů o pedofilech nebo snaha legalizovat sexuální styk s dítětem, pokud je “vzájemně dobrovolný”. A kdo to bude kritizovat, bude označen za “pedofóba” nebo jiného extremistu. A devastace všeho normálního a přirozeného může pokračovat. Pokud ji rázně neodmítneme a otevřeně se nepostavíme vůči těmto neoliberálním zvrhlostem.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.