muslimislamukbrit
5.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Měsíc islámu a multikulturalismu v Británii: Červen 2018

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SOEREN KERN

  • Karam Majdi, 19letý neúspěšný žadatel o azyl, který údajně pochází z Egypta, byl odsouzen na sedm let do vězení za znásilnění 14leté dívky, se kterou se seznámil na internetu. Když Majdi přišel v roce 2016 do Velké Británie, tak o sobě prohlásil, že pochází ze Sýrie a je nezletilý bez doprovodu.
  • Šejk Mohammad Saeed Bahmanpour z Islámského centra Anglie poslal z Londýna u příležitosti pochodu Dne al-Quds (Al-Quds Day) vzkaz “židovskému lidu Palestiny”“Můžete si být jisti, že odpor přijde, osvobodí Palestinu a vymaže Izrael z mapy.”
  • V Sheffieldu byl vydán příkaz na ochranu tří sester ve věku jeden, čtyři a šest let, které jsou ohroženy mrzačením ženských pohlavních orgánů (FGM).

1. června. Karam Majdi, 19letý neúspěšný žadatel o azyl, který zřejmě pochází z Egypta, byl odsouzen na sedm let do vězení za znásilnění 14leté dívky, se kterou se seznámil na internetu. Majdi se s dívkou a její kamarádkou sešel na vlakovém nádraží v East Croydonu v roce 2017 a znásilnil ji v nedaleké ubytovně pro mládež. Když Majdi přišel v roce 2016 do Velké Británie, tak o sobě prohlásil, že pochází ze Sýrie a je nezletilý bez doprovodu.

2. června. Skupina až pěti “asiatů”přejela autem dospívajícího ragbyového hráče a zbila ho golfovou holí během incidentu, který byl označen za trestný čin z nenávisti. Policie uvedla, že hráč ragbyového klubu Littleborough RUFC Matthew Hayden, 17 let, utrpěl v Rochdale frakturu lebky v důsledku nevyprovokovaného útoku. Ragbyový klub Littleborough RUFC oznámil, že do auta, ve kterém Hayden jel, narazilo jiné auto. Když Hayden z auta vystoupil, tak jej srazilo další auto. Následně byl udeřen do hlavy golfovou holí. Útočníci při útoku vykřikovali rasistické nadávky, které lze považovat za zločin z nenávisti. Detektiv Mark McDowall z vedení policie Velkého Manchesteru incident popsal jako “brutální” a “nevyprovokovaný” útok, v jehož důsledku Hayden utrpěl “smrtelně nebezpečné zranění”.

3. červen. Skotskému muslimskému spisovateli Paighamu Mustafovi bylo vyhrožováno smrtí poté, co na Facebooku napsal, že půst mezi svítáním a soumrakem během postního měsíce Ramadánu není předepsán Koránem. V řadě výhružných vzkazů pod jeho příspěvkem jeden kritik napsal:

“Drž hubu, nebo ti uřízneme hlavu… drž hubu, nebo přijdeš o hlavu… drž hubu, ty káfire, [nevěřící] pse… uřízneme ti hlavu… zabijeme tě káfire.”

Vzkaz napsaný jiným kritikem zněl: “Korán nabádá zabíjet lidi, jako jsi ty, zasloužíš si, abys byl zabit, a my tě zabijeme.” Mustafa odpověděl:

“Myslím, že je důležité zdůraznit, že to není islám, proti čemu jsem. Jednoduše bych chtěl pouze upozornit lidi na rituály, které nejsou součástí Koránu, netvrdím, že je špatné se postit, ale rituální půst tam není nařízen.”

Mustafovi a jeho rodině byla nabídnuta policejní ochrana.

3. června. Hospody po celé Británii odstranily saúdské vlajky během mistrovství světa ve fotbale poté, co si uražení muslimové stěžovali, že islám zakazuje pití alkoholu. Pivovarský gigant Greene King dodal na oslavu Světového poháru dekorace s národními vlajkami všech 32 týmů, ale protože na saúdské vlajce jsou arabská slova z posvátného islámského textu, muslimové si stěžovali, že když tyto vlajky vlají před hospodou, uráží to jejich náboženství.

3. června. Londýnská katedrála Southwark pořádala “iftár” večeři – jídlo po západu slunce během postního měsíce Ramadánu – jako součást připomínky výročí útoku na London Bridge. Biskup katedrály Southwark, Christopher Chessun, hovořil o “městě míru” a “společenství míru” a poté vyzval ty, kteří se shromáždili v katedrále, aby si navzájem vyměnili znamení míru. Místní komunitní aktivista Amir Eden k tomu poznamenal:

“Tato událost je další příležitostí jak přivést dohromady lidi různých náboženství a i ty bez vyznání, k oslavě naší vzájemné lásky a soucitu jeden k druhému.”

4. června Safaa Boular, 18letá žena z Vauxhallu v jihozápadním Londýně, byla shledána vinnou z osnování džihádistického spiknutí. V důsledku tohoto činu se stala jednou z nejmladších žen, která byla obviněna a odsouzena za teroristické trestné činy ve Velké Británii. Její starší sestra, Rizlaine Boular, 22 let a jejich matka Mina Dich, 44 let, byly obě již předtím odsouzeny za plánování útoku nožem v Londýně. Byla to první plně ženská džihádistická buňka v Británii napojená na Islámský stát.

4. června. Ministr vnitra Sajid Javid řekl, že džihádisté “překroutili svou víru”. Javid uvedl, že po útoku na francouzský satirický časopis Charlie Hebdo v Paříži v roce 2015 měl se svou 11letou dcerou srdcervoucí debatu, když se jí snažil vysvětlit, co se stalo:

“Musel jsem jí vysvětlit, že tito vrazi si říkali muslimové a že se dovolávali náboženství mých rodičů a mých prarodičů a nespočetných generací Javidů před nimi.”

“Samozřejmě, vím, že to nejsou praví muslimové, ale musíme mít na zřeteli, že se tito lidé za muslimy prohlašují.”

6. června. Ministr vnitra Sajid Javid odmítl kritiky, kteří o něm tvrdí, že není“dostatečně muslimem” poté, co odmítl tvrzení o rozšíření islamofobie v Konzervativní straně. Řekl, že byl označen za “kokosový ořech” a “strýčka Toma” a někteří lidé dokonce pochybovali o tom, zda je “skutečně muslimem”. Javid, “nepraktikující” muslim, trval na tom, že “muslimové jsou všelijací a rozmanití”.

10. června. Šejk Mohammad Saeed Bahmanpour z Islámského centra Anglie poslal z Londýna z pochodu při příležitosti Dne al-Quds (Al-Quds Day) vzkaz “židovskému lidu Palestiny”“Můžete si být jisti, že odpor přijde, osvobodí Palestinu a vymaže Izrael z mapy.” A dodal:

“Mé poselství sionistické bandě, která okupuje Palestinu – vaše dny jsou sečteny, ať už odejdete sami, nebo s naší pomocí, vyženeme vás pryč. Vykopneme vás z Palestiny, to vám slibujeme. Možná jsem již starý a možná se nedožiji toho dne, ale slibuji vám mladým lidem, kteří jste tady, že přijde den a vy vpochodujete do Al-Quds.” (do Jeruzaléma – pozn. překladatele)

11. června. V Sheffieldu byl vydán příkaz na ochranu tří sester ve věku jeden, čtyři a šest let, které jsou ohroženy mrzačením ženských pohlavních orgánů (FGM). Detektivům v South Yorkshire z policejního útvaru vyšetřujícího zneužívání dětí byl udělen rozkaz ochránit tři dívky poté, co bylo zjištěno nebezpečí, že by mohly být odvezeny ze země za účelem provedení této procedury.

12. června. Charitativní organizace Oxford Against Cutting (Oxford proti obřízce) bojující v Oxfordu proti mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM), zahájilaletní kampaň v hrabstvích Oxfordshire, Berkshire a Buckinghamshire, aby zvýšila povědomí u dívek, které mohou být FGM ohroženy. Plakáty byly vylepeny na autobusových zastávkách, školách, nemocnicích, komunitních centrech, billboardech a v autobusech. FGM je ve Spojeném království nezákonné od roku 1985; maximální sazba je až 14 let vězení, ale zatím nebyl nikdo pro tento trestný čin stíhán.

13. června. Členové anglikánské církve v děkanství Worcester East podpořiliambiciózní plán organizace Muslim Welfare Association ve Worcesteru na vybudování nové mešity v centru města, která bude stát kolem 3 milionů liber (3,4 milionu EUR, 4 miliony USD). Nejvyšší představitelé kostelů sv. Mikuláše, sv. Barnabáše, Krista, sv. Martina, sv. Jana Křtitele v Claines a Všech svatých ve Worcesteru, projevili svou podporou výstavby nové mešity snahu budovat mezilidské vztahy mezi věřícími křesťany a muslimy.

14. června. Nemuslimští policisté se zúčastnili během Ramadánu 18hodinového půstu, aby posílili své vztahy s islámskou komunitou. Policie z hrabství Northamptonshire vysvětlila, že cílem tohoto kroku bylo “ukázat jednotu” a “lépe pochopit” místní komunitu během muslimského svatého měsíce. Předsedkyně Asociace muslimských policistů v hrabství Northamptonshire Sophie Perveen řekla:

“Při organizaci této akce jsem neočekávala, že by se policisté nebo zaměstnanci opravdu postili, protože by to pro ně mohl být docela velký šok, nicméně bylo opravdu povzbudivé, že to udělali.”

“Umožnilo to poslat silný vzkaz místní komunitě, že policisté jsou ochotni vyzkoušet různé přístupy, aby lépe porozuměli různým komunitám, jejich potřebám a lépe pochopili, jak to ovlivňuje jejich životy.”

15. června. Omar Mohamad, 62letý muž z Readingu, který udeřil holí do tváře policistu na manifestaci na podporu Tommyho Robinsona v Hyde Parku, se vyhnulvězení. Seržant Guy Rooney byl při útoku silně pohmožděn. Soudce Richard Blake při vynesení podmíněného trestu vězení na 26 týdnů pronesl:

“Vidím, že velmi potřebujete tuto hůl při své chůzi, ale vy jste ji použil jako zbraň. Popadl jste tuto hůl a udeřil s ní policistu do obličeje. A nepochybně jste mu touto holí způsobil značné zranění.”

“Je vám šedesát dva let a máte dobrou pověst a charakter.” Prožil jste šedesát dva let, aniž byste se dopustil nějakého přestupku. Vzhledem k vašemu špatnému zdraví a předcházející dobré pověsti vás odsuzuji jen podmíněně.”

16. června. Bezpečnostní kamera v Southgate v severním Londýně zachytila ​​řidiče rychlého občerstvení bangladéšské restaurace, jak vyrval křesťanský kříž z domovních dveří jedné ženy a hodil ho na zem, před tím, než jí doručil jídlo.

Georgia Savva, 48letá věřící Řecké pravoslavné církve a pracovnice v peněžnictví, se právě chystala odejít do práce, když si všimla, že kříž, který byl po celá léta umístěn na vstupních dveřích jejího bytu, je rozlámaný na kousky a je pohozený na rohožce. Řekla:

“Nezáleží na tom, jaký je váš osobní názor, ale takhle se k lidem nesmíte chovat. Lidé si příliš dobře uvědomují věci, které jsou antimuslimské nebo antisemitské, ale dosud se nikdo ani nepokusil pojmenovat podobné incidenty jako antikřesťanské.”

18. června.Začal proces s Mohiussunnathem Chowdhurym, 27letým mužem z Lutonu, který v srpnu 2017 v Londýně najel svým autem do policejní dodávky. Soud si vyslechl, jak před Buckinghamským palácem z nenávisti ke královně napadl policii samurajským mečem. Když se s ním střetli dva policisté, Chowdhury vykřikoval “Alláhu Akbar” (“Alláh je největší”). Soud také vyslechl obsah zprávy, kterou poslal své sestře:

“Řekni všem, že je mám rád a že by měli bojovat s nasazením svého života i majetku proti nepřátelům Alláha. Královna a její vojáci se budou všichni smažit v pekelném ohni. Pouští se do války s muslimy po celém světě a zabíjejí je bez milosti. Jsou to nepřátelé, a Alláh chce, abychom proti nim bojovali.”

18. června. Sikander Khan z Park Hill v Rochdale byl odsouzen na čtyři roky do vězení poté, co ho porota shledala vinným z úmyslu spáchat sexuální trestný čin. Soud si vyslechl, jak jeho oběť spala ve svém domě se svými dětmi, Khan vnikl do domu bez povolení a vydal se po schodech nahoru s úmyslem sexuálně ji napadnout. Vstoupil do ložnice ženy, oběť se ale probudila a postavila se mu na odpor. Policie uvedla, že poté “vytvořil celou pavučinu lží”, aby se z toho dostal.

22. června. Khawla Barghouthi, 21letá dívka, která přišla do Británie z Tuniska před deseti lety, byla odsouzena na dva roky a čtyři měsíce do vězení za to, že neřekla policii, že první britská plně ženská džihádistická buňka plánuje v Londýně útok. Barghouthi byla přítelkyní Rizlaine Boular, 22 let, která plánovala v Londýně spáchat zvěrstvo se svojí mladší sestrou Safaou Boular, 18 let a matkou Minou Dich, 44 let. Soudce Mark Dennis QC (Quen’s Counsel, poradce královny) k tomu poznamenal:

“Vypadá to, že jste pečlivá a inteligentní osoba. Nejenže jste neoznámila tuto záležitost, nebo jste alespoň nevyvolala poplach ve dnech před svým zatčením, abyste tak pomohla ochránit ostatní, a to včetně vaší přítelkyně, před možnými škodami, vy jste ale udělala jen málo, pokud vůbec něco, abyste ji od jejího násilného činu odradila.”

Barghouthi bylo také řečeno, že jí po ukončení trestu odnětí svobody hrozí automatická deportace.

22. června. Mustafa Musa, ředitel islámské internátní školy zvané “muslimský Eton”, byl propuštěn poté, co policie našla zbraně a více než 400 000 liber (450 000 EUR, 530 000 USD) v hotovosti v bytě jeho syna v areálu školy. Ozbrojení policisté byli povoláni do školy Darul Uloom, nezávislé islámské školy v Chislehurstu, v jihovýchodním Londýně 30. května, po hlášeních o muži mávajícím střelnou zbraní. Musa byl následně zatčen kvůli podezření z praní špinavých peněz. Ministerstvo školství podalo k soudu návrh na uzavření školy, přičemž vyjádřilo znepokojení nad bezpečností 155 žáků školy. Magistrátní soud ve Westminsteru rozhodl, že škola může pokračovat v činnosti, pokud Musa a jeho syn nebudou mít v budoucnu se školou “nic společného”.

23. června. Noviny The Mail on Sundayoznámily, že v letošním roce bude propuštěno z vězení až 80 ze 193 vězňů odsouzených za teroristické trestné činy spáchané v letech 2007 až 2016. Mezi nimi je i Anjem Choudary, který má být propuštěn v říjnu poté, co mu byla prominuta více než polovina z pěti a půl letého trestu za podporu Islámského státu. Choudary, 51 let, bude držen ve státním bezpečném domě v severním Londýně bez možnosti vycházek a nebude mu umožněno kázat, ani osobně ani na internetu.

25. června. Shamraize Bashir, 34letý muž z Bradfordu, se vyhýbal vězení poté, co při antisemitské tirádě obviňoval židy z kouření konopí během Ramadánu. Bashir byl zatčen na letišti v Manchesteru po opuštění letadla z Tel Avivu. Své spolucestující dohnal k slzám přívalem antisemitských urážek. V probační zprávě přečtené u soudu bylo uvedeno:

“Doporučoval užívání konopí před letem a zvláště během Ramadánu, což mohlo mít vliv na jeho chování. Existuje však malé riziko vážné škody a malé nebezpečí opakování.”

26. června. Khalid Ali, 28letý instalatér z Edmontonu v severním Londýně, byl odsouzenza plánování teroristického útoku ve Westminsteru a sestrojení bomby pro Taliban. Prokurátoři řekli, že Ali zatčený v dubnu 2017, byl přistižen se třemi noži, určenými pro použití při “vražedném útoku” na politiky a policii. Ali řekl, že chtěl pouze předat “vzkaz” britským úřadům a přitom tvrdil, že nože měl na svou ochranu. Porota u Old Bailey ho obvinila z přípravy teroristického činu ve Velké Británii a ze dvou případů úmyslné držby výbušné látky. Rozsudek nad Alim bude vynesen 20. července.

27. června. Sameena Ahmed, 47 letá žena z Thornhill Lees, se u soudu přiznala k napadení a útoku spojenému s bitím. Řekla, že napadla svoji těhotnou sousedku, protože trpěla bolestmi hlavy kvůli půstu během Ramadánu.

29. června. Charitativní komise, regulátor charitativních organizací, oznámila, že zahájila vyšetřování Fazal Ellahi, charitativního sdružení, které provozuje mešitu v Birminghamu. Imám mešity byl obviněn z toho, že v řadě kázání v mešitě, určených pro třídy dětí povzbuzoval v šesti případech k terorismu a ve dvou případech k podpoře zakázané organizace.

30. června. Mubarek Ali, 35letý vůdce gangu sexuálně zneužívajícího děti v Telfordu, byl propuštěn z vězení po odsezení méně než poloviny svého trestu. Ali byl v roce 2013 odsouzen na 22 let do vězení za to, že provozoval “hanebný” gang sexuálně zneužívající bezbranné mladé dívky, někdy jen 13leté, a prodával je na sex po celé zemi. Lucy Allan, poslankyně parlamentu z Telfordu, vyjádřila nad tímto rozhodnutím rozhořčení:

“Oběti a veřejnost očekávali 22letý trest, který by znamenal, že by komunita mohla mít dost času na uzdravení a oběti by mohly žít dál svůj život.

“V tomto případě vidíme, že jeden z hlavních pachatelů je propuštěn do společnosti jen pět let po soudním řízení.”

“Nepřijatelné v tomto případě bylo, že soudní orgány se žádným způsobem nepokusily oslovit tyto mladé ženy a připravit je na tuto zcela neočekávanou událost.”

“Ještě horší je vyhlídka, že tato osoba se může vrátit do Telfordu a přirozeně tak vyvolat v obětech obrovské obavy.”

 

 

Soeren Kern je vedoucí spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Autor: Soeren Kern, překlad původního textu: A Month of Islam and Multiculturalism in Britain: June 2018, překlad: Josef Janeček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.