mosque-640x480
13.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Merkelové Německo uvažuje o zvláštní dani, z níž se budou financovat mešity a další islámské instituce

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

V Německu závratně roste podpora pro „mešitovou“ daň, aby německé islámské instituce přestaly být tolik závislé na potenciálně anti-demokratických nebo „radikálních“ zdrojích financování, ohlásila v neděli místní média.

Spolková vláda v tom podle odpovědí na dotazy při parlamentním slyšení vidí „průchodnou cestu“, hlásí noviny Welt am Sonntag.

Také několik z 16 německých spolkových zemí už signalizovalo pro tento nápad z principu podporu, když se v tom odráží stejný přístup, jaký představuje německá dobrovolná křesťanská „kostelní daň“, uvádí tyto noviny.

V Německu rostou obavy z vlivu zahraničních zdrojů financování mešit pro odhadem pět milionů muslimů v této zemi, kteří převážně pochází z Turecka a z arabských zemí.

Některé z 900 mešit v Německu jsou pod vedením Turecké islámské unie podléhající Institutu pro náboženství (Ditib), jenž přímo podléhá pravomoci vlády prezidenta Recepa Tayyip Erdogana.

Její imámové jsou placeni Tureckým státem a tato skupina se začíná dostávat pod dohled, když někteří z jejích členů jsou v podezření, že špehují turecké disidenty žijící v Německu.

Během hořkých rozepří mezi Německem a Tureckem v roce 2017 varovali v komentářích ve Spiegel Online dva němečtí ministři, že Erdoganova „nebezpečná ideologie se do Německa přes určité mešity dovážet nesmí.“

V dalších případech začala některé mešity sledovat policie nebo je i zavřeli kvůli kázání radikálních a militantních islamistických idejí.

Welt am Sonntag uvedl, že podle vlastního průzkumu těchto novin některé spolkové země potvrdily, že komunity mešit v Německu by měly být schopny se samy ufinancovat.

Ministerstvo vnitra spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko už uvedlo, že je otevřené pro „financování mešit založené na modelu kostelů,“ aby se tak omezil zahraniční vliv včetně „možné a nebezpečné radikalizace“.

Také mluvčí ministerstva vnitra spolkové země Bádensko-Württembersko poukázal na hrozbu vlivu zvenčí „na teologický obsah a na politické názory.“

„V nejhorším případě,“ řekl mluvčí těmto novinám, by to mohlo zahrnovat i „radikální islamisty nebo proti-demokratický obsah či proti demokracii zaměřené aspirace.“

BREITBART LONDON

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 193 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
loading...
144 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.