merkel_migranti1-850x540

Merkelová už, za polskými zády, mává bílým praporem

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilU plotu na Bělorusko-Polské hranici se tísní několik tisíc tak zvaných „uprchlíků”. Převážně mladých mužů vojenského věku z notoricky známých zemí – Iráku, Sýrie, Afghánistánu. Běloruští pohraničníci je vytlačují směrem do Evropské Únie. Do Polska. Vodí je na méně hlídaná místa a dokonce jim poskytují i vybavení a nástroje, na překonání barier. Od speciálních nůžek, na stříhání drátů, až po slzné spreje, k ochromení polských pohraničníků. Stateční Poláci však pořád odolávají a hranici drží. Ale za jejich zády…

Dosluhující kancléřka Angela Merkelová včera volala běloruskému presidentovi Lukašenkovi. O obsahu jejich zhruba padesátiminutovém rozhovoru sdělil mluvčí německé vlády, Steffen Seibert, jen toto: “Premiérka a pan Lukašenko hovořili o obtížné situaci na hranicích Běloruska a Evropské unie – zejména o potřebě humanitární pomoci pro uprchlíky a migranty.”

Co si pod tou „humanitární pomocí” máme představit nám naznačil server Junge Freiheit. Už několik německých měst prý projevilo souhlas s přijetím migrantů z bělorusko-polského pohraničí. Konkrétně  města Giessen, Göttingen a Mnichov. Mluvčí Göttingenu k tomu řekl: “Město Göttingen je v zásadě připraveno přijímat uprchlíky bez ohledu na jejich původ.” Podobně se vyjádřil i mluvčí Giessenu s tím, že již jedná s dalšími obcemi v souvislosti s aliancí “Města bezpečných přístavů”.

Co je to za spolek, tihle Seebrücke, co si říkají Města bezpečných přístavů? Jedná se o uskupení více než 250 německých měst, která mají natolik „progresivní” městské rady, že se rozhodly sabotovat oficiální (už tak vítačskou) politiku spolkové vlády a přijímat více migrantů. Více a ještě více, bez ohledu na původ. Protože humanita… Sáhodlouhý seznam těchto majáků lidskosti a pokroku najdete zde. Přihlásit do spolku se však mohou i další. Jen se musí zavázat k bezbřehému přijímání. A také, samozřejmě, k „….poskytnutí veškerých nezbytných zdrojů pro lidskou péči o příchozí.” K tomu slíbit, že budou usilovně pracovat na „bezpečných vyhlídkách těchto lidí na setrvání (v Německu).”

No ale, jak by si Němci tyhle „dárečky” z Běloruska převzali? I o tom prý byla řeč. Podle Weltu by Bělorusko mohlo přijmout nabídku města Mnichova. Které je v čele oné koalice vítačů, Seebrücke, a k tomu má i veliké mezinárodní letiště. Proto navrhuje, aby „uprchlíky” do Německa přepravila běloruská letecká společnost Belavia. Pokud prý Polsko neposkytne pro jejich pozemní přepravu “humanitární koridor”.

Obraz je tedy následující – Poláci statečně drží hráz naší, evropské civilizace proti barbarům. Brání svou zemi. Tím, zprostředkovaně, i nás. Jednají v souladu s rozumem i platnou legislativou… a zpoza jejich zad mává Merkelová bílým praporem. Jako zrádce, který odemyká obléhatelům hradu zadní branku. Jakoby se rozhodla škodit až do posledka.

Ještě není zcela rozhodnuto, jak tenhle pokus o dopravu dalšího obohacení do Říše dopadne. Německý ministr zahraničí, Heiko Maas, se nechal slyšet, že bude prosazovat návrat migrantů, kteří se nacházejí na bělorusko-polské hranici, do zemí původu. Ale jedno je jisté. V Německu mají stále navrch síly, které chtějí dovést plán „velké výměny” evropského obyvatelstva až do konce. A v těchto dnech dále posilují pozice. Sestavující se vládní koalice Zelených se Socany nevěstí v tomto ohledu nic dobrého….

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 583 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)