Martin-Schulz-Angela-Merkel-German-Chancellor-EU-election-758461
11.2.2018
Kategorie: Společnost

Merkelová se Schulzem se dohodli: Multikulturalismus a kulturní relativismus bude pokračovat

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Merkelová se Schulzem se dohodli. Dva malomocní povedou dál Německo a Evropskou unii. Na str. 167 (a jinde) jejich koaličního programu se dočteme podstatné: budou bojovat proti antiislámským náladám a vrata do Německa a do Evropy se nezavřou. To ostatní v jejich programu je zbytečné a komedie pro Němce, kteří je volili, dnes by pro tuto povedenou dvojici hlasovalo 47% Němců.

 

Multikulturalismus a kulturní relativismus budou pokračovat. Merkelová, aby si udržela post, darovala Schulzovi klíčová ministerstva a ministerstvo financí navíc, oproti předchozí koalici, i když SPD utrpěla velkou volební porážku. Nalevo, napravo, zepředu, zezadu, co na tom záleží, hlavně, že vládneme.
    Dva malomocní nám budou dál diktovat a ruinovat evropskou civilizaci o níž nic neví. Giulio Meotti, šéfredaktor Il Foglio, bilancuje důsledky jejich ideologie.

Nejdřív synagogy, němí svědkové zániku – proměnily se v muzea, plavecká centra, nákupní střediska, policejní stanice i mešity. Nyní jsou na řadě viditelné židovské symboly, Davidova hvězda a kippa. Podle šetření židovských organizací polovina Židů v Evropě se necítí bezpečná, když na sobě mají viditelné židovské symboly. Mají pravdu. Před dvěma dny v Sarcelles napadli a zranili dva muži osmiletého židovského chlapce s kippou na hlavě. Počátkem ledna nedaleko odtud, řízl do obličeje jeden muž 15letou židovskou dívku, měla na sobě uniformu místní židovské školy. Normální situace pro francouzské Židy. Evropské elity hlásají multikulturalismus, nyní zažíváme nejen pravidelné ataky na obležené židovské obyvatelstvo, ale i dechristianizaci Evropy.

Historická bazilika sv. Lamberta v Německu byla před pár týdny zbourána. Ironií osudu, že proti zbourání protestovalo 40 aktivistů sekulární organizace Greenpeace, se sloganem „kdo ničí kulturu, ničí člověka“.  Likvidace starých chrámů není žádnou ekonomickou záležitostí. Příjmy katolické církve v Německu loni dosáhly 6 miliard eur. Jedná se o kulturní zánik. Je to osud, který potkal a potká mnoho dalších křesťanských míst v Evropě.

Britský trh s realitami má novou kategorii: bývalé křesťanské chrámy. Bývalý metodistický chrám v Surrey je poprvé ve své 154leté historii nabízen ke koupi. O pár dní později se nabízí kostel v Londýně.

Religiózní symboly jsou součástí civilizace. „Komunismus byl falešným náboženstvím, ale měl svoji liturgii“, řekl spisovatel Houllebeck v interview. „Zničit náboženství je obtížnější než zničit politický systém. Náboženství má klíčovou roli pro soudržnost společnosti.“

Kde zmizí staré symboly, nastupují nové –  s jejich vlastní identitou. „Islám je reakcí na křesťanství, které chce nahradit“, říká profesor Rémi Brague, autor knihy o náboženství. Islamismus je pokus nahradit židovsko-křesťanskou civilizaci. Evropa je již dnes zaplavena islámskými symboly, zahalená žena, oddělené bazény, modlitební místa na pracovištích, minarety, mešity, halal.

Rémi Brague dodává, že svobodné instituce se nerozvinuly na místech, které nebyly ovlivněny židovskými nebo křesťanskými idejemi. Tato proměna by se měla dotýkat i sekulárního člověka, který se o náboženství nezajímá. Zatvrzelým ateistům mohou být náboženské symboly lhostejné – ale neměli by být lhostejní i k symbolům, které nahradily ty staré.

Autor: Libor Číhal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 119 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...