merkelmusl
31.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Merkelová opět obhajuje neobhajitelné

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JOSEF NOŽIČKA

Angela Merkelová si stále stojí za tím, že otevření německých hranic běžencům z Blízkého východu a severní Afriky před 2 lety bylo důležité a správné.

Po všem, co se v Německu odehrálo za poslední 2 roky – tedy od doby, kdy Angela Merkelová prohlásila, že lidé, prchající ze Sýrie či z jiných válkou postižených zemí, budou vždy v Německu vítáni s otevřenou náručí, by člověk očekával, že tato významná světová politička projeví aspoň trochu soudnosti. Dovolím si zde proto stručné shrnutí toho, co se v Německu za poslední 2 roky v důsledku migrační krize odehrálo.

Na základě výzvy německé kancléřky přišlo během roku 2015 do země našeho západního souseda kolem jednoho milionu migrantů, loni jich dle odhadů bylo přibližně 300 tisíc. Přičemž zdaleka ne všichni byli ze Sýrie či Afghánistánu, tedy ze zemí, kde se v současné době válčí. Obchod s falešnými syrskými pasy ovšem vzkvétal (zejména v balkánských zemích, kudy vedla hlavní migrační trasa) a když někdo neměl prostředky na pořízení falešného dokumentu, tak to prostě zkusil s tvrzením, že je Syřan a svůj pas ztratil. Kolik z těch lidí, co do Německa dorazilo, opravdu utíkalo před válkou a nešlo o takzvané ekonomické migranty, je proto těžké odhadnout…

Příliv tak velkého počtu uprchlíků či migrantů logicky vyvolal problémy s jejich evidováním, ubytováním a následným zajištěním jejich základní sociální pomoci. A hlavně, byť to někteří zastánci migrace dodnes popírají, měl za důsledek zvýšení kriminality a zhoršení bezpečnostní situace v Německu. Začalo to známými silvestrovskými nepokoji z konce roku 2015 v Kolíně nad Rýnem i některých dalších německých městech, kdy stovky mladých Afričanů zatoužily po sexuálním vzrušení a některé německé ženy se tak staly terčem jejich obtěžování, případně byly i okradeny.

Horší důsledky pak měly vražedné útoky v polovině loňského roku v Bavorsku, které měli na svědomí migranti ze Sýrie. První z nich zabil v jihoněmeckém Reutlingenu mačetou ženu a další dva lidi zranil, druhý pak v bavorském Ansbachu odpálil bombu u vstupu na hudební festival. Při tomto útoku naštěstí zahynul jen jeho pachatel, dvanáct dalších lidí však bylo při něm zraněno. Po teroristickém útoku, který se odehrál vloni v prosinci na vánočních trzích v Berlíně, tak německá kancléřka v jedné z prvních reakcí prohlásila, že pro Německo by bylo velkou ranou, kdyby jeho pachatelem byl uprchlík. Naštěstí pro ni však původem Tunisan Anis Amri, který byl jako pachatel po několika dnech dopaden, přišel do Evropy již o 5 let dříve… To však nic nemění na skutečnosti, že Německo v důsledku migrační krize a uplatňování politiky multikulturalismu již zdaleka není tak bezpečnou zemí, jak tomu bylo ještě v nedávné době.

Pokud snad za pozváním tak velkého počtu migrantů nebyly ze strany Angely Merkelové až tak moc humanitární důvody, ale spíše ekonomický kalkul v podobě získání levné pracovní síly pro německé hospodářství, i tohle se dle všeho zřejmě minulo účinkem. Jak jsem nedávno psal zde na blogu, přestože v loňském roce registrovaly německé pracovní agentury přes 400 tisíc nových migrantů, jen necelých 9% z nich zatím opravdu pracuje.

Jak jsem již uvedl v perexu článku, i přes tyto skutečnosti německá kancléřka na své tradiční letní tiskové konferenci prohlásila, že přijetí tak velkého počtu běženců bylo ze strany její země důležité a správné (viz odkaz zde). U politiků jsme pravda zvyklí na to, že dost často obhajují i to, co je zcela neobhajitelné. Ale u političky světového formátu bych přece jen očekával trochu více soudnosti…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.