MERKELNDR
15.5.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Merkelová není Hitler, ale to není pro její politiku omluva

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRMaltský velvyslanec, Michael Zammit Tabon, před týdnem německou kancléřku Angelu Merkelovou přirovnal k Adolfu Hitlerovi a poroučel se ze své funkce. Lze sice rozumět jeho zlobě, protože Merkelová je jistě jednou z nejhorších političek 21. století, ale přiznejme si, že to s tou kritikou přehnal, neboť napsal: “Před 75 lety jsme zastavili Hitlera. Kdo zastaví Angelu Merkelovou? Naplnila Hitlerův sen o kontrole Evropy!”


Základní chybou bývalého velvyslance bylo to, že opticky generalizoval politiku Merkelové k politice Hitlera a tomu tak skutečně není. Hitler vyvolal světovou válku, spustil program vyhlazovacích táborů a nechal vraždit civilní obyvatelstvo na dobytých území, protože jeho cílem bylo vyhlazení mnoha evropských národů a prosazení vyvolené rasy Němců. Merkelová žádné vyhlazovací tábory nezřizuje, nemá v programu přímé vyhlazování národů Evropy a nerozpoutala žádnou válku. Srovnání s Hitlerem je proto neobjektivní a dehonestující. To ovšemže ale neznamená, že není Merkelové co vyčítat.

Politika otevřených dveří do Evropské unie provedená bez rozmyslu a bez konzultace s dalšími členskými zeměmi EU zůstane Merkelové navždy jako černý cejch a nikdo ho už neodpáře. Něco jiného je pomáhat válečným uprchlíkům, nebo jinak pronásledovaným, a něco zcela jiného je zaplavovat Evropu lidmi, kteří se chovají jako invazní jednotky, nedodržují platné právo ani obvyklé zvyklosti, napadají (až brutálně) původní obyvatelstvo a požívají díky „zvací politice“ neúměrných výhod a ochran. Jde o zjevnou diskriminaci Evropanů a diskriminaci prosazoval právě již zmiňovaný Hitler. Proto užil Michael Zammit Tabon srovnání, které nebylo sice šťastné, ale mnozí mu porozuměli.

Jenomže to není jediný problém, který nám po Merklové zůstane. Světem adorovaný český prezident Václav Havel upozorňoval, že samotné svobodné volby k demokracii nestačí, a že Evropská unie deficitem demokracie nejenže trpí, ale zoufale se jí demokracie nedostává. Proto navrhoval, aby se Evropský parlament rozšířil o druhou komoru, kde by hlasování bylo obdobné, jako je například v americkém Senátu, kde je shodná síla hlasů za každý stát. Merkelová spolu s francouzskými prezidenty ani vteřinu nezauvažovala, že by něco změnila. Systém zavedený v EU a vytvořený bývalým pronacistou Walterem Hallsteinem (Pozn.v letech 1933–1937 se stal členem čtyř nacionálně socialistických organizací organizací. (2), jí totiž náramně vyhovuje.

Další demokratickou a právní zrůdností je Soudní dvůr Evropské unie, vůči němuž se nedávno vzbouřil německý ústavní soud v Karlsruhe. A není se čemu divit. Byť je unijní soud obsazen soudci z členských států, v podstatě jsou rozsudky vydávány na základě stanovisek jedenácti generálních advokátů a není proti nim žádné odvolání. Když to zjednodušíme, tak 11 lidí rozhoduje doslova nekontrolovaně o právech stamiliónů obyvatel a firem v členských zemích EU. O takovém soudním politbyru si i ten Hitler mohl nechat jenom zdát. Ani s tímto stavem se nepokusila Merkelová nic udělat, protože doslova politické rozsudky tohoto unijního soudu jí náramně vyhovovaly.

A posledním cejchem na politickém odkazu Merkelové je tzv. společná měna euro, byť jí nezaváděla. Tak jako se v EU slovo „solidarita“ obsahově změnilo na odpudivý diktát, tak společná měna euro je spíše koloniální měnou než společnou, se všemi ekonomickými dopady takové měny. Vydělává Německu, ale mnohé členské státy eurozóny (vyjma Rakouska a Nizozemí) se topí v nesplatitelných dluzích, včetně té neskutečně špatně řízené Francie. Jakékoliv pokusy zvrátit tento nežádoucí trend Merkelová vždy blokovala a hodlá blokovat i nadále. Však už také z Německa zaznívá, že se německým ústavním soudcům odebere právo se ke koloniální (tzv. společné) měně euro vyjadřovat a kritizovat konání Evropské centrální banky.

Bývalý maltský velvyslanec to s tou kritikou Merkelové přehnal, ale kdo si pamatuje na období řešení řeckých dluhů, jistě najde na internetu fotografie z hlavních řeckých deníků, jak Řekové vítali Merklovou nacistickými vlajkami a deník Dimokratia na své první straně německou kancléřku Angelu Merkelovou znázornil v nacistické uniformě s hákovým křížem na rukávu jako někdejšího německého diktátora Adolfa Hitlera. (3).

Takže maltský velvyslanec nebyl ani první a nebude ani poslední, kdo politické působení Merkelové bude přirovnávat k praktikám nacistického období. Je ale nutné kritiku uvést na správnou míru, protože jenom seriózní hodnocení velmi zhoubné politiky Merkelové může vést v Evropě k nápravě. Merkelová prý všechny problémy EU vyseděla, ve skutečnosti záměrně neřešila. Ale z vejce její politiky vzešla tak rozbitá integrace, tak poškozená Evropská unie, tak necitelné a skutečně totalitně -cenzurované řízení, že o svobodné unii může hovořit jenom nezdolný optimista s nulovou znalostí věci. Při pohledu na to, jak jsou kdysi prosperující státy eurozóny měněny na ekonomické mrtvoly si musíme přiznat, že je opravdu doba ptát se: Kdo zastaví nejen Merkelovou ale celou tu její EU a jejich pro Evropu zkázonosnou politiku?

 

 

Zdroj:
(1)https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/merkelova-je-jako-hitler-prispevek-na-facebooku-ma-dohru.84e26628/
(2) https://cs.wikipedia.org/wiki/Walter_Hallstein
(3)https://www.denik.cz/ze_sveta/recky-denik-znazornil-merkelovou-s-hakovym-krizem.html

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 306 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.