merkel-850x550migr
5.3.2020
Kategorie: Politika

Merkelová je už zcela zjevně Sama doma

Sdílejte článek:

HELENA MALLOTOVÁ

Líbnutí nalevo, líbnutí napravo s Macronem, předtím Hollande a Sarkozy a celá řada dalších protagonistů globálního funkcionářského světa, nic z toho nedokázalo oklamat věci znalé pozorovatele.

Paní Merkelová nebyla prvním německým spolkovým kancléřem, který byl na mezinárodní scéně, především v EU a v OSN, vlivný jen do té míry, kolik Německo platilo. Ale u nikoho z jejích předchůdců to nebylo tak patrné. Nyní si toho povšimli i ti, které to doposud nezajímalo, nebo byli jejími bezpodmínečně věrnými přívrženci.
.
Každý, kdo se informoval, věděl, že paní Merkelová nebyla nikdy, ani v jediné důležité otázce, schopná uskutečnit verbálně donekonečna vzývaná „evropská řešení“. Přičemž se nemůžu zbavit dojmu, že všichni víme, že slovo „evropský“ pro Merkelovou a jí podobné znamená pouze EU, nikoliv skutečně to evropské. Angela Merkelová produkovala jak v německé vnitřní politice, tak v politice EU jenom jedno: odklad. Ke každému skutečnému problému přistupovala a přistupuje pořád stejně s jedinou taktikou: koupit si čas.

 

Ještě si dobře vzpomínám na první kroky Sebastiana Kurze v Bruselu, ještě když byl ministrem zahraničí, když šlo o tzv. tureckou dohodu. Die WELT tenkrát napsal: „Rakouský ministr zahraničí pochybuje o úspěchu dohody s Tureckem. Evropa se nesmí nechat vydírat. Raději by měla své vnější hranice chránit sama“. Merkelová se v roce 2016 pokoušela udělat vše pro to, aby Sebastiana Kurze a další odradila od uzavření balkánské trasy pro ilegální migranty. Říkala, že se musí najít „evropské řešení“. V Bruselu trvala na tom, co Kurz ve zmíněném rozhovoru označil jako Plán B. Uzavření balkánské cesty fungovalo, i když ne úplně bezchybně.

Dohodu mezi EU a Tureckem vyjednanou Merkelovou Erdoğan dodržoval jednou víc, jednou méně, ale vždycky ji používal jako nátlakový prostředek. Deal Merkelové byl dobrý prostě zase jen k oddálení řešení, což by teď sama měla vidět, pokud zase nezavře oči jako včera v Berlíně, když mluvila s novináři o tom, že je třeba se na západní turecké hranici vrátit k původnímu stavu.

V roce 2016 si Merkelová u Erdoğana koupila čas. V roce 2020 ale už Erdoğanovi tato cena nestačí. Takže se snaží koupit si za více peněz více času. Ale tentokrát už s tím ostatní státy nesouhlasí. Není to proto, že by se eurokrati změnili, ale proto, že se jim jejich národy čím dál víc vzdalují.

Když se někdo z oblíbenců Merkelové jako Ursula von der Leyenová vydá do Řecka a tam prohlásí, že je na straně Řeků, kteří brání své hranice, je doma u Merkelové oheň na střeše. Ne, že bych v případě von der Leyenové věřil, že by udělala třeba jen úkrok do strany. Ale to, že něco takového vůbec řekla, jednoznačně signalizuje, že ví, co bruselská Evropa od ní chce slyšet.

Projděme si všechny velké deficity německé politiky. Oddalování, nesoucí podpis Angely Merkelové, pokaždé zabránilo potřebnému řešení. A její nečinnost nejenže dopustila úpadek úrovně kompletní infrastruktury země, ale způsobila zostření problémů kdysi dobře fungujícího hospodářství a sociálního státu. To, co v Německu ještě funguje, funguje Merkelové navzdory. Protože existuje stále ještě dost občanů, kteří plní svoje povinnosti tak jako vždycky.

A právě tito lidé, až příliš mnoho z nich, se v reakci na všude se prosazující vrchnostenský stát funkcionářů upínají stále víc ke své práci a zcela se stahují do svého soukromí. Avšak politickým zákulisním hrám Angely Merkelové hrozí potíže. Mohlo by se stát, že už nebude mít dost času, aby se vyšplhala do křesla Generálního tajemníka OSN. I politické zákulisní domluvy mají své datum použitelnosti, které se nedá nijak přepsat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 110 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)