MERKEL918
4.9.2018
Kategorie: Politika

Merkelová: Alternativa pro Německo šíří nenávist

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Demonstrace v Chemnitz vedly zejména politiky německé SPD k návrhům, aby byla Alternativa pro Německo sledována kontrarozvědkou. Důvodem má být to, že AfD je podle některých „nepřítel ústavy“.

V Německu se po událostech ve východoněmeckém Chemnitzu diskutuje o tom, zda by civilní kontrarozvědka měla začít sledovat Alternativu pro Německo. Důvodem je především blízkost politiků AfD k protiimigračnímu hnutí Pegida. Kancléřka Mereklová prohlásila, že řadě lidí na protestech nešlo o vyjádření smutku, ale pouze o šíření nenávisti.

„Štvanice v Chemnitzu představuje zlom,“ řekl listu Die Welt místopředseda Spolkového sněmu Thomas Oppermann (SPD). AfD podle něj jede stále radikálněji na protiimigrační vlně, a proto by její spolupráci s neonacisty měla kontrarozvědka velmi pozorně sledovat.

„Když někdo tenhle stát ohrožuje, musí být sledován,“ vyjádřil své přesvědčení rozhlasové a televizní stanici NDR zase generální tajemník SPD Lars Klingbeil.

Výše uvedené jen potvrzuje, že hluboký příkop mezi vládnoucím establishmentem v Německu a protimigračními spolky jako Pegida a „protestní“ Alternativou pro Německo, se stále prohlubuje. Pikantní je zejména názor generálního tajemníka SPD, že AfD tento stát- Německo- “ohrožuje“. Bude se snad situace v Německu brát jako vzor a všechny protiimigrační strany a spolky budou po celé EU sledovány kontrarozvědkami jednotlivých členských států? To je samozřejmě velká otázka.

Je jasné, že CSU je proti takovému sledování, protože jí čekají za měsíc volby do zemského sněmu a politici CSU se obávají, že by AfD tento vývoj přilákal další voliče. Podle politiků CSU by sledování AfD kontrarozvědkou udělalo z této strany „mučedníka“. Všimněme si – nejde o podstatu věci, jde v podání CSU pouze o to, že by se z AfD stala mučednická strana a to by mohlo ohrozit volební výsledek CSU v říjnových volbách.

Silná prohlášení o „štvanici v Chemnitz“ od SPD a podobný slovník mluvčího německé vlády a tudíž německé kancléřky jen potvrzují očekávání toho, že se bude vládnoucí establishment pokoušet protivládní demonstrace označit jako neonacistické. Za vůbec nejvíce diskutabilní pak považuji výrok generálního tajemníka SPD, že Pegida a AfD „ohrožují tento stát“! To stojí za úvahu. Příchod milionu nových imigrantů do Německa tento stát neohrozil (byly sice nějaké „problémy“, dokonce pár lidí zahynulo, ale v zásadě je proimigrační politika výborná). Zato demonstrace vyprovokované vraždou spáchanou imigrantem, je demonstrací „nacionalismu a nenávisti“, kterou by se měla zabývat kontrarozvědka!

To je přesně ten kurs německé oficiální politiky, který se pokouší za každou cenu obhajovat povolení, které Merkelová pro příchod imigrantů v září 2015 dala. To je alfa a omega současného oficiálního Německa. Nesouhlas se netrpí, nesouhlas je „štvanice proti imigrantům“ apod.

Podle zdrojů dříve rovněž publikovaných na iDnes.cz bylo za vraždou Němce s „kubánskými kořeny“ obyčejné přepadení, kdy asi deset imigrantů obklopilo tři Němce a ti neměli proti přesile žádnou šanci. Pokud to tak bylo, měla by německá policie vyšetřovat z vraždy nikoli imigranty dva, ale deset.

V pořadu Události na ČT24 vystoupil opět zpravodaj ČT z Chemnitz, kde se konal koncert proti xenofobii a násilí. Zpravodaj navštívil ty, kteří se o nové imigranty starají (jsou to také imigranti, kteří ovládají německý jazyk). Podle jednoho z nich se ženy z jeho skupiny bojí vycházet ven. Oba dva přistěhovalci shodně tvrdili, že jsou proti násilí ať už ho páchá kdokoliv. Co se onoho koncertu týče, zpravodaj ČT prozradil, že na něm hraje jistá skupina, která byla německými úřady v minulosti sledována jako “radikální levice”. Členové skupiny nyní tvrdí, že už se se svou minulostí “rozešli”. V každém případě je to pikantní informace, že na koncertu proti násilí vystupuje skupina, která měla v minulosti potíže s úřady jako radikální levice. Nicméně, svědčí to i o dvojím metru co se radikální levice a radikální pravice týče. Nyní se vládní místa pokoušejí zastrašovat místní i ostatní obyvatele Německa tím, že by v případě podpory protimigračních stran mohlo jít o kontakt s pravicovými radikály, u nichž německá levice (SPD, zelení, postkomunisté) a někteří politici CDU požadují zahájit jejich sledování kontrarozvědkou.

Obávám se, že to je obecně nejhorší reakce vládních politiků na současný vnitroněmecký vývoj. Povede jen k dalšímu odcizení mezi „normálními lidmi“ a německými oficiálními místy. To, že na tomto vývoji mohou parazitovat skupiny opravdových neonacistů je možné. Házet ale všechny účastníky protestů do pytle nacismu či fašismu, je cesta, kterou oficiální místa Německa odradí své voliče. Někteří už volit nepřijdou, jiní se přidají k AfD či jiným politickým seskupením. V každém případě však vládní strany ztratí a volby v Bavorsku ukáží jak moc.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 900,00 Kč
Vybráno 2.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 89 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.