KLIMA3
29.8.2019
Kategorie: Společnost

Mění se klima planety? A dokáže lidstvo změnit klima?

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK PETRÍK

Klima planety se vždy měnilo a měnit se bude. Pokud se totiž neustále měnilo poslední miliony let, je krajně nepravděpodobné, že by se teď klima najednou měnit přestalo.

Začnu náhodně nalezeným grafem, který ukazuje změny za posledních 1,6 milionu let. Můžete si však vygooglit svůj vlastní, bude vypadat podobně.

Z grafu jsou patrné dvě skutečnosti.

Tou první a zcela zřejmou je nejméně 20 velice rychlých a velkých změn. Rozptyl průměrných teplot za sledované období je 17 stupňů Celsia. Pokud si představím, že by průměrná teplota klesla například o 10 stupňů, byl by to pro lidstvo opravdový problém. A to se skutečně stalo celkem nedávno, před 400 000 lety. Pokud se podíváme na rychlosti změn, některé byly opravdu velice rychlé. Osa x je logaritmická, takže odečítejte rychlost změn s tímto vědomím.

Druhou skutečností viditelnou z grafu je, že teplá období se víceméně kryjí s pozitivním vývojem lidstva. Komentář v původním článku k této skutečnosti je dost zajímavý. Vypadá to tak, že pokud se o pár stupňů oteplí, pro lidstvo to bude spíše pozitivní změna.

Google Vám grafů s vývojem teplot v minulosti ukáže spoustu. A všechny ukazují hlavně změny, neustálé změny teplot. Změna je základním atributem vývoje teplot.

Pokud tedy někdo tvrdí, že se klima mění, má pravdu. Klima se vždy se měnilo, mění a měnit se bude. Pokud však někdo s jistotou tvrdí, že se bude příští rok oteplovat, tak je to podezřelé. Graf ukazuje, že příroda umí teplotu zvedat i snižovat. A pokles teplot se může kdykoli otočit v rychlý nárůst a nárůst se může obrátit rychle obrátit v pokles.

Objektivně řečeno, asi se bude spíše oteplovat, protože žijeme v chladném období planety. Dnešní Země je totiž z dlouhodobého hlediska ve velmi chladném období a je zamrzlá na pólech. Po většinu doby své existence ale Země zmrzlá rozhodně nebyla.

Graf dále ukazuje, že příroda umí běžně změnit teplotu nahoru dolů o pět stupňů, a někdy i o 10 stupňů! Přitom Úmluva z Paříže stanovuje povinnost udržet nárůst průměrné globální teploty „výrazně pod hranicí 2 °C“. Síly přírody jsou však nesrovnatelně větší. Heslo „poručíme větru dešti“ je prostě stále nereálné!

Argumentem k ostražitosti vůči hlasatelům strachu jsou aféry, které alarmisty doprovázejí. Snad nejznámějším podvodem je interpretace hokejkového grafu. Časopis Nature v roce 1998 publikoval proslulou studii Michaela E. Manna. Mann se v tomto článku podvodně snažil prokázat, že dochází k dramatického nárůstu teploty právě jen v posledních desetiletích. Tento nárůst znázorňoval graf ve tvaru čepele zmíněné hokejky. Tento podvod byl ale odhalen. Druhou známou aférou je skandál, který dostal přízvisko CLIMATEGATE. Zveřejněná komunikace ukazuje, že alarmistickým „vědcům“ nejde o pravdu. Chtějí prokázat své názory! Jde jenom o názory, nejsou to vědecké teorie!

A dále jsou zde neúspěšné předpovědi ekoalarmistů! Al Gore v roce 2008 předpověděl, že do 5 lety nebude na severním pólu led. Dodnes, v roce 2019, se jeho předpověď nesplnila!

Hysterie se však i nadále stupňuje. Do 12 let prý, pokud se lidstvo nevzpamatuje, přijde globální katastrofa. Ode dnes je to vlastně již jenom 11 let, článek hlásající konec světa je z října 2018! V 21. století bych nečekal názory, které tady byly koncem prvního tisíciletí. Dnes jsme snad v době racionálního uvažování.

Nenechme sebou manipulovat strašením o topících se ledních medvědech, mizejících ledovcích ani přicházejícím koncem světa. Posuzujme racionálně předkládané argumenty. Argumenty, zjevně neodpovídající pozorované realitě, neberme v úvahu!

Braňme normální svět.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 900,00 Kč
Vybráno 2.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 861 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.