1.7.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Tři ocásci

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 01|07|2015

No a zase z obydlené zatáčky. Tak třeba o velmi zdařilé personální politice hnutí Žít Brno, které podle bývalého starosty po nástupu do vedení města dosazuje do pracovních pozic mnoho svých členů či sympatizantů. Na úřad Brna-střed byl například 5.ledna přijat pan Daniel Zeman. Nastoupil do svého prvního pracovního poměru v životě, náklady radnice na jeho prac.poměr činí měsíčně necelých 30tis.Kč. Jeho pracovní náplní je správa nových médií,či chcete-li obsluha FB radnice. Z provedené kontroly a mediálního monitoringu jeho aktivit však plyne,že této činnosti se ve své pracovní době věnuje minimálně a až 85% pracovní doby tráví psaním čistě soukromých postů či příspěvků pod hlavičkou Žít Brno. Úřad Brno-střed se zbavuje právníků, dává výpovědi,ale veřejné peníze investuje do trafik pro členy Žít Brno, kteři za ně dělají pro toto hnutí servis, nebo se v práci docela dobře baví..Konec konců, pan Zeman právě zastupitelům přiznal, že “dělá podržtašku panu starostovi”?? A činí se jen se podívejte. BTW: Za třicet litrů měsíčně budu psát že je 3,14ča kdokoliv.

article_photo

.
Taky bylo v pátek v Brně veselo. MČ Brno střed vedená Hollanovým Žít Brno nezklamala a “povolila” dvě demošky vedle sebe. Jednu proti přílivu uprchlíků, druhou co pořádali pod hlavičkou Brno blokuje. To jsou ti, co na prvního máje udělali takovej bordel, že je musela srovnat policie. Matej Hollan a spol.tak jako správní blokátoři se tak stali hrdiny reportů svých mediálních kamarádů a pan  náměstek dokonce osobně osočil zasahující policisty z brutality. Měl tu drzost volat osobně ministrovi vnitra. Nepochodil. No a tak si v pátek zkusili taškařici ve stylu barevných kšand v pátek zkusili znovu. Dobře to posal Viktor Lošťák na FB.  Před několika dny jsem dal na web text s expresivním titulkem Přestaňte kurva blbnout. Varoval před účelovým rozdmycháváním pouličních šarvátek ze strany ekobioetnoaktivistů. V pátek v Brně obě demonstrace, tedy jak antiimigrační, tak její antianti protějšek proběhly víceméně tak, jak bylo oběma stranami plánováno. Jsme dál nejen o týden, jsme také dál v celém tom, co se tady děje. Byli jsme posunuti o další krůček směrem k násilí v ulicích.

A na závěr něco o jakési kavárně Tři ocásci, o níž jsem neměl dosud tuchy. Až si pověsili foto že #přijímají. Dámy a pánové kavárníci se vyfotili s papírem, v němž napsali že „přijímají solidaritu“. Do jejich lokálu o něco později přišli pánové z druhé strany a v poněkud rozkurážené náladě něco pronesli, snad i facka padla. Je to jeden ze základních triků z kuchařky aktivismu – nebo chcete-li, šedé zóny politického marketingu. Vyprovokujme je, ať nás zbijí. Pak se pochlubme, jak nás bijí. Opakujme dle potřeby. Hlavním smyslem je ovládnout mediální prostor, protože do něj se násilí dostane vždy na prvním místě, ale samozřejmě také získat příznivce u těch, kdo sympatizují s bitými a očernit agresivního protivníka. Je to levný a velmi účinný recept. Je to přesně ten důvod, proč lidi jako Matěj Hollan nebo Martin Ander pořádají zdánlivě absurdní kontrademonstrace, kterými jen přilévají olej do ohně – protože právě o to jde, přilít oheň, vyhecovat je, nechat pár svých lidí to odskákat a pak se pohoršovat. Pro politické vůdce je to úžasně laciné. Téměř nikdy to nejsou oni, kdo budou držet facku, odnese to za ně nějaký pěšák, který to myslí dobře. Z chlápka, co to všechno vlastně vyprovokoval, co vymyslel tu pitomost s focením papírů a antiantidemonstracemi, taková dobrá facka udělá ochránce slabších a morálního vítěze. Kdo dostal facku, je v právu, pomyslí si část lidí. Ne všichni, ale o to ani tak moc nejde. Důležité je společnost polarizovat, rozštěpit, a sám se postavit na jednu stranu vzniklého konfliktu, pěkně do světla, kam je dobře vidět a kam časem spadnou i nějaké ty hlasy. Srovnejte to s tou nevděčnou, úmornou lopotou, kdybyste měli něco doopravdy řešit, třeba slevu na šalinkartách, co jste slíbili. Ani nápad. Facky v kavárně jsou tisíckrát lepší.

Vedení Brna ale včera požádalo policii o důraznější pomoc. „Požádal jsem, aby se situaci věnoval tým specializovaný na extremismus, aby se situace ještě více nevyhrotila,“ uvedl náměstek primátora Matěj Hollan (Žít Brno). Hergot, fakt je náměstek pro kulturu kompetentní úkolovat poliicii? 

A ještě od JUDr. Ivo Kasal,předseda politické stranyANTIBURSÍK – STOP EKOTERORU. V Brně se k moci dostala skupina osob, která se vyžívá v  “převýchově”  místních obyvatel. Konec hazardu, konec hokejovému fandovství i  chuligánství, konec povalování se motorkářů u Masarykova okruhu, konec ničení přírody a také konec požíračů hamburgerů! Teď tu bude, soudruzi Žítbrnoisté, jiná kultura!Dvakráte do týdne na koncert, do divadla, do přírody !  Absolvent základní školy Svatopluk Bartík získává novou funkci kontrolora intelektuální převýchovy brněnského obyvatelstva. Bude namátkově zkoušet na ulici z toho, co si z těch osmi let ( co na základku chodil)  sám zapamatoval. Proto se Brňané, nemáte vlastně čeho bát !Po desáté večer bude vyrážet Kašpaříkové komando kontrolující zatemnění, aby neunikalo škodlivé světelné znečištění a byly vidět hvězdy. To vše na přání Hollanova otce Jana. Na ulicích se bude moci pít jen mošt z prodejny  Nadace Veronica, tedy  z produkce, ze státního rozpočtu velmi dobře dotovaného,  Ekologického institutu Brno, který je po léta veden náměstkovou matkou.Prostě a  stručně:   pro někoho už je Brno ZLATÁ LOĎ! A ukázka kulturního vyžití. Na snímku sám velký náměstek. I když si myslím, že to je zase nějaká jeho provokace, o zástupci primátora to přece jenom něco vypovídá. No a po krněnském úvodu obvyklé titulky

EET: Kontroly budou chodit najisto, říká Babišova náměstkyně Hornochová, píší HN. Odůvodňuje proč Finanční úřady které mají přes 15 tisíc zaměstnanců budou přijímat 450 nových kontrolorů a další perličky Vrcholem však je tato pasáž. Zjistíme způsob fungování podnikatelů. Každý byznys má svá specifika a z toho, jakým způsobem, v jaké frekvenci i v jaké výši se evidují tržby, poznáme, zda v souladu se standardní logikou podnikání funguje, nebo ne. Například restaurace by měla mít v pátek a v sobotu večer nejvíce tržeb, ale pokud tomu tak nebude, a přesto zůstává otevřená, tak je to divné. Jak napsal Filip Humplík. A kdo se do škatulky nevejde, je podezřelý a budeme ho kontrolovat až zčerná!

A malé pele-mele na téma barevných profilovek, které se vyrojily poté co v Americe povolili svatby stejnopohlavních párů.Co na sebe neřeknete sami, to se ostatní obvykle nedozvědí. Na fb se nyní množí profilové obrázky překryté barvami duhy. Je to zajímavý sebeidentifikační znak. Dotyční si zřejmě myslí, že tím dávají najevo, jak jsou tolerantní. Existuje ovšem i jiný výklad. Prozrazují na sebe, že z hlouposti, naivity, romantiky (vyberte si) odvrhli tradiční křesťanské hodnoty, na kterých už dva tisíce let stojí naše civilizace, a že podporují přesně to, co naši západní civilizaci vede do záhuby. Společnost bez hodnot je totiž skvělým soustem pro barbary všeho druhu. Však už se na nás chystají. A aby mi bylo rozuměno. Tenhle status není proti homosexuálům, nýbrž proti zničující ideologii homosexualismu a všemu, co s tím souvisí. Opravdu to není totéž.

 • Na úřadě:
  – Dobrý den, chci se oženit se svým psem
  – No dovolte, to samozřejmě není možné
  – Ale ten pes je gay
  – Tak to je jiná, pojďte dál
 • Multikulturalismus selhal. Říká západní svět.  Je to lež. Neselhal, neboť nikdy nefungoval. Různé kultury nikdy nebyly schopné žít vedle sebe a zůstat rozdílnými. Splynuly, ať dobrovolně, nebo násilím. Multikulturalismus je jen jedna z forem komunistického poroučení větru dešti.
 • Společnost, která multikulti vzývá, je zvláštní. Skládá se z lidí, kteří si o sobě myslí, že jsou “hodní”. Někteří jsou hodní až k poznání, že za jejich dobrotu je třeba zaplatit. Penězi ze státní pokladny. Volají po různorodosti a blahosklonně se usmívají, neboť oni vědí. Ale zkuste mít jiný názor.

Kvůli pražskému dopravnímu podniku policie obvinila 14 lidí, také Rittiga. Kvůli údajnému praní špinavých peněz v souvislosti se zakázkami pražského dopravního podniku (DPP) policie nově obvinila 14 lidí. Je mezi nimi lobbista Ivo Rittig, bývalý ředitel dopravního podniku Martin Dvořák nebo jeho matka Marie Nováková. Informuje o tom deník MF Dnes. Rittig byl již dříve obviněn kvůli údajně předraženým jízdenkám pro DPP. NOVÉ obvinění se týká zakázek na dodávky sms jízdenek a takzvané m-peněženky, prodeje kuponů a tisk papírových jízdenek. Podle policie tvořilo 14 stíhaných lidí organizovanou skupinu. Peníze od roku 2008 do loňska prý procházely přes několik firem z daňových rájů, většinou se měly předávat prostřednictvím smlouvy o úvěrovém limitu. A sám Rittig k tomu na Twitteru napsal: Lenka Patka nemuze nic z DPP zazalovat, nema skodu,tak naridila to vsechno smatlat dohromady a dalsi dva roky muze zase “vysetrovat”. Má z toho zjevně bžundu.

Arabové staví kolonii u Teplic. Češi nám mohou sekat trávu, prohlásil člen muslimské obce. Místní lázně se jim zalíbily natolik, že v nedalekých Modlanech a přilehlých obcích skoupili více než 60 parcel na výstavbu sezónních domků! Protože hotely a penziony nestačí, plánují vytvořit čtyři kolonie, což se místním nelíbí. „Bude to dobré i pro vaše občany, můžou jim tam uklízet, sekat trávu,“ prohlásil Marej Abbas z teplické muslimské obce. Otázkou je, jak vše nakonec dopadne – prozatím se muslimští turisté podle obyvatel nechovají slušně – jsou hluční a nechávají po sobě nepořádek. Podle Kubery jsou však prozatím Arabové vstřícní, ale i mezi nimi jsou rozdíly. Celá věc je velmi sporná, jak se bude situace vyvíjet ukáže jen čas – přesně se totiž nedá říct, zda Arabové budou ve svých koloniích zůstávat opravdu jen v lázeňské sezóně. A možná se ještě přidají nějací uprchlíci. Ale nemáme se prý bát, říkala rada obrany. Při pohledu na ústavní reprezentaci svého státu, která se sešla k rozprávce o válce s ISILem, se cítím zcela bezpečně.

PKS3366a3_noviny

A trocha bulváru: Dvě seniorky se srazily na kole, jedna je vážně zraněná. Dvě ženy ve věku čtyřiašedesáti a jednasedmdesáti let se ve středu odpoledne srazily na Frýdecko-Místecku na kolech. Starší žena se při pádu z kola těžce zranila. Ke kuriózní nehodě došlo před 14. hodinou v Horních Domaslavicích. „Mladší pacientka utrpěla poranění dolní končetiny středně závažného charakteru, se kterým byla po prvotním ošetření předána na traumatologické ambulanci spádového zdravotnického zařízení,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že starší pacientka jevila známky poranění hlavy a mozku. „Letečtí záchranáři ji poskytli potřebnou pomoc, a poté letecky přepravili do Fakultní nemocnice Ostrava,“ sdělil Humpl.
Omlouvám se, ale představa, jak se dvě ženský srazej na kole, mně roztáhla hubu. Já to říkám pořád, že cyklisté na silnice pro motorová vozidla (tak se správně silnice opravdu nazývají) nepatří. Stejně jako lyžaři. Jedinou cyklistku kterou jsem ochoten akceptovat je tato.

A z mého života: Ptal jsem se u okénka na poště. Můžete mi říci, proč nacházíme upozornění na doporučenou poštu ve schránce když jsme tam do tří hodin i déle?

Na to poštová úradníčka: Víte, ona tam je brigádnice a ona to nezná tak to asi nestíhá. Na moji repliku “Kua co je mně po tom? Proč já mám startovat auto a jít si sem stoupnout do fronty?” na mě koukala jak poloslepý mravenečník na rozsypaný mák. V souvislosti s legalisací manželství stejnopohlavních párů navrhuji abychom šli dál. Co třeba manželství tří a více osob? Napsal mi jeden mamrd ze Žít Brno, že jsem homofob. Vždycky když mě někdo otituluje homofob, nevím jestli se mám stydět nebo být hrdej. A rozhovor s manželkou. Povídá mamuš. Tak čtu, že si Felix našel milenku. Blbec starej.  Jak blbec starej, povidám, vždyť je jen o tři roky starší jak já.  Mamuš: však ty seš taky blbec starej. A něco ze života našeho psa. Nechcete-li aby vám pes do obýváku donesl syrové vejce, nenechávejte to plato volně na schodech. A k té homofobii – já, ty vole ze Žít Brno, patřím k těm 96%.

A na Fejsbůku napsali:

 • Paní Kleslová měla při své bystrosti nejspíš velkou kliku, že ji rozvědka už nestačila nikam vysadit…
 • Čerstvé soukromé zprávy z Maďarska. Do středisek migrantů údajně dodána vojska, neb došlo k velkým nepokojům Údajně kvůli tomu, že jeden migrant pošlapal druhému migrantovi Korán. Následně došlo ke vzájemným… eufemisticky se tomu říká potyčky. Vláda Maďarska dospěla k názoru, že migranty je nutno třídit dle jednotlivých islámských proudů, to zaprvé a dle států, odkud pocházejí, to zadruhé… To tak jen k té integraci.. Přeji vám krásné poslední evropské léto (když nám to ovšem vydrží,….)
 • Tak dlouho se chodí bojovat za lidská práva až se jde do mešity.
 • Návrh státního rozpočtu na rok 2016: Důchody se v příštím roce zvýší o 0,9 %, platy státních zaměstnanců o 3 %, úředníků pod služebním zákonem   o 5 %, platy ústavních činitelů o 9 %. Uznejte, že tohle už je na defenestraci.
 • Oslava sexualni orientace a homosexualismu. Kazdy rok stejna trapnost na ulici, v mediich i na FB.  Takze pratele v klidu, patri to k dobe, ktera oslavuje “jine” hodnoty.  Kdo neni dneska cernej homosexualni socialne vylouceny imigrant, jako by nebyl.
 • Situace v Calais je před výbuchem.” V normálním státě by policejní ředitel udělal pořádek. Ale v EU je na školení o možnosti volby pohlaví.
 • @BlanikZ S Nečesaným obvinili i jeho manželku. Policie jim obstavila všechny účty. Jinak by si ten hajzl snad zase platil advokáty!
 • V Indonesii zakazali film 50 odstinu sedi.  “Netolerujeme perverznosti a tento uchylny film je proti nasim zasadam!” ..komentoval Muhammad Abdul a jeho 9-ti leta manzelka.
 • Ve vyhrocené atmosféře kolem řecké krize nezbývá místo na racionální argumenty. Třeba ten, že za všechno může Kalousek
 • Procházím se na Matějské pouti s dětma a směju se, když si u těch atrakcí Kočkovy rodiny představím při pohledu na ty hotový prachy, co tu točej, zaručeně on-line k internetu připojené Babišovy registrační pokladny…
 • Když někomu dám tisícovku, protože si myslím, že ji potřebuje, je to solidarita.
  Když mi někdo vezme tisícovku, i když si třeba myslí, že ji potřebuje, je to krádež.
  Když mi někdo vezme tisícovku, a pak dá stovku někomu, o kom tvrdí, že ji potřebuje, je to socialismus.
  Když mi někdo vezme tisícovku, a pak jí dotuje někoho, kdo má víc než já, je to agrofertismus.
 • “Přijmeme sami stovky uprchlíků z Afriky, oznámí v EU Sobotka.” Doufám, že  už jim  v pražském  bytě  pořízeném z ušetřených náhrad jistě povlékají postele.
 • Z úspěchů člena koalice Žít Brno. zakousli GP, blokují dopravu,, omlouvají se Němcům, hájí koupání cikorek v kašně, pouští cyklisty do štatlu, vyhnali trhovce ze Zelnýho rynku a propagují prohlídky frndy protože jejich členka lapla raka děložního čípku. A to je asi tak všechno co zatím předvedli. Zapomněl jsem na Ghetofest a byty pro bezďáky.
 • Lišta ČT: “Lidovci jednají na mimořádném zasedání o situaci v koalici”.  Asi chtějí nevystoupit…
 • Jasně, že Západ tehdy čs. emigrantům pomáhal… a ti pak z nevděku zakládali ghetta, žili z dávek a občas z nudy zapalovali auta a obchody.

A fór na konec: Povídá manželka manželovi:  ” Jsi jako komár. Celý život mi piješ krev a když mě pícháš, tak bych Tě nejraději zabila !”

A to je dneska všecko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 117 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...