5.3.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Svědci Babišovi

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 05|03|2015

Dnešní úvodník nelze nevěnovat víkendovému sjezdu anonistů. (Neplést s onanisty, i když…) Soudě podle programu, se nepolitici rozhodli přiznat barvu, že už vlastně politici jsou.

Průběh ovšem ukázal, že to jsou politici zvláštního ražení, viz například volby na 100%. Lépe to umí jen Kim Čong Ul, ten mívá i 105%. Tato 100% norma se dokázala zvládnout, protože namísto seznamů rozesílaných SMS-kami jak to dělají ty ostatní zlé strany, dostali účastníci rovnou seznamy, aby se lépe orientovali ve své svobodné volbě. Hladký průběh byl dále zajištěn tak, že nezřízené choutky některých delegátů rušit vlastními názory byly potlačeny výhrůžkou, že by se mohlo v Lidovkách objevit něco ze života diskutéra. Bylo doporučeno, aby na dotazy novinářů byl použit vzor Faltýnek, který v posledním Respektu předvedl jak na to výrokem “Na to se zeptejte Andreje Babiše”.

Lze říci, že umělecký dojem byl na jedničku, nebýt neúspěšného  místopředsednického kandidáta Pilného, který vyčetl zákulisní dohody při volbě, byla by to  idylka. Ovšem do standardu demokratických stran to mělo sakra daleko. V souladu s vůdcovou tezí, že vše se řídí jako firma, si tento 100% akcionář vytvořil novou, politickou divizi. Ukázal, že otěže svého politického projektu má zatím pevně v rukou a rozpadací syndrom, který postihnul podobná hnutí, se ho zatím netýká. Prostě ho poslouchají až tak, že když šéf někomu řekne ať nekandiduje, tak nekandiduje. Jakýpak stranický primárky. Nezdržujeme, makáme. Netleskáme, nediskutujeme. Kdysi jsem býval účastníkem kongresů ODS a tam se ještě o půlnoci diskutovalo. Tohle byl první sjezd, který měl náskok 3 hodiny proti rozpisu který jsem viděl. A co jsme se dozvěděli o programu? Myslím že to hlavně zůstalo u oblíbeného prostě to zařídíme, uděláme, napravíme. Na další vývoj si počkáme. I když si uvědomuji rizika které tento vývoj naší politiky představuje, její představitel mne fascinuje. Přinejmenším charismatem, kterému ti méně vnímaví podlehnou natolik, že preference ANOfertu dále rostou. Co by z toho mohlo vyrůst nám prezentují na Svobodném fóru.

PKS3366a3_noviny

No a nyní na titulky.

‚Šikana a buzerace‘. Babiš bude mít s bičem na živnostníky problémy, píší. Díky elektronické evidenci tržeb přineseme do rozpočtu více peněz z výběru daní, je přesvědčený ministr financí. Jenže jeho návrh, k němuž právě končí kolečko připomínek, zatím sklízí hlavně kritiku. A ozvala se veřejnost, opozice, začínají pochybovat i vládní lidovci. Vicepremiér a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se obává, aby se z boje proti daňovým únikům nestala „buzerace lidí“. Za Andrejem Babišem stojí sociální demokraté. Ti ho ale pro změnu kritizují za pomalost. Resort prý nemůže stihnout spustit evidenci v dohodnutém termínu. Povinně účtovat na elektronické registrační pokladně, která bude online napojena na finanční úřad, budou prý muset podnikatelé a živnostníci od začátku příštího roku.  Hned od prvního ledna 2016 si mají pokladny pořídit hospodští a hoteliéři, v červenci pak všichni podnikatelé v maloobchodu a velkoobchodu a od ledna 2017 se povinnosti nevyhne ŽÁDNÝ podnikatel ani živnostník. A za porušení povinností přijdou tvrdé sankce – pokuta až půl milionu nebo až na dva roky zavření provozovny. Zákon se nicméně dotkne i zákazníků. Ti budou mít povinnost vzít si účtenku. Mustr si vzal minfin v Chorvatsku, kde jak se ukazuje to moc nefunguje, jak ukazují čísla. A vypadá to, že kromě opozice se začíná cukat i ČSSD. „Začínám mít obavy, jestli vůbec stihneme spuštění v první vlně k 1. lednu 2016. Nemáme legislativu, budou se muset udělat výběrová řízení na systémy, nemáme nic. A to je březen,“ říká šéf rozpočtového výboru z koaliční ČSSD.
Bude to velký byznys pro dodavatele té technologie a zejména pro ty, kdo budou poskytovat podporu systému. Určitě je několik subjektů, kterým to přinese prospěch. Rozhodně to ale nepřinese prospěch státnímu rozpočtu. Ten návrh naopak znamená obrovskou šikanu pro drobné podnikatele a živnostníky. Šikanován navíc bude i zákazník. Je to státní šikana úplně všech, kritizuje první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
K tomu dodávám. Zachovejte klid. Během deseti měsíců nikdo nepřipraví tak robustní informační systém, s jakým ministerstvo ve svém návrhu počítá. A vím o čem mluvím, protože jsem se účastnil přípravy jednoho podobného projektu, který dodnes nejede. Takže střihoun Andrej ani netuší, že ta bublina asi splaskne. Ale ovce už blaženě hýkají.

Únos letu MH370 nařídil Putin, přistál v Kazachstánu, tvrdí expert. Podle něj let MH370 byl unesen na příkaz ruského prezidenta Putina, přistál na kosmodromu v Kazachstánu. Přibližně takové poselství vypustil do světa americký letecký expert a spisovatel Jeff Wise. Podle Wise tomu nasvědčují satelitní data, která byla podle něj únosci zfalšována tak, aby pátrání nevedlo k žádnému úspěchu. Wise tvrdí, že při tvorbě teorie vycházel z “pingů,” tedy signálů, které letadlo údajně vysílalo ještě několik hodin po svém zmizení a tvrdí, že právě tyto pingy odhalují skutečnou pozici letadla. Co by se mohlo stát s cestujícími z inkriminovaného letadla po dosednutí v Kazachstánu či jak je možné, že jej nezachytily všudypřítomné americké satelity, již autor nespekuluje.
Miluji tyhle americké experty. Já bych ještě dodal, že potom Putin narval mrtovoly z tohoto letu, dal je do druhého letadla a osobně jej sestřelil nad Donbasem. Aby se na to nepřišlo, tak si odmítl vzít černé skříňky, které mu nabízeli povstalci. Dodnes na pokyn Putina ve Velké Británii, Holandsku odmítají zjištění z černých skříněk sdělit. Heslo dne ” víc takových expertů “.

Ministryně chce dostat otce na rodičovskou, sáhne na peníze. Rodiče by se podle návrhu ministryně Marksové Tominové měli na rodičovské na pár měsíců vystřídat. Pokud by to neudělali, přišli by o peníze, rodičovská dovolená by se jim zkrátila. V rozhovoru pro Hospodářské noviny uvedla, že navrhne mechanismus dělení rodičovské. Fungovat by to mělo tak, že po narození dítěte se rodiče rozhodnou, kdo z nich zůstane doma a jak dlouho. Tak je tomu i dnes, nově by ale druhý z rodičů měl nárok na pár měsíců svého partnera doma vystřídat. Nebylo by to povinné, pokud by toho ale manželé nevyužili, přišli by o peníze. Otcové by se měli dočkat ještě jedné změny, ministryně pro ně chce uzákonit týdenní volno po narození dítěte. “Otcovská dovolená v šestinedělí by se čerpala z nemocenské. Je to podobné, jako když máte nárok na volno při pohřbu,” vysvětlila ministryně.
Rozkaz, ten zněl jasně. Dostat flašku Sunaru do každé rodiny, vzhledem k evoluční neschopnosti mužů začít kojit. Myslím, že tento návrh je žhavý adept na vítěze soutěže o idiotský nápad roku.

Babišova ministryně udeřila na ČSSD: Kdyby tak občané viděli, co se děje na jednání vlády! Vím, kvůli komu stát přišel o peníze. Mám to v trezoru. Přestřelka mezi koaličními partnery z ČSSD a ANO se dočkala dalšího kola v noci, když se ke vztahům ve vládě vyjádřila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ministryně za ANO, která svým radikálním přístupem vůči všem tradičním stranám zaujala hned po svém nástupu, se nyní na Facebooku podělila o své zážitky z fungování koalice. Že by další kolo přestřelky, kterou na sjezdu začal Babiš větou : „Je to velká strana, právě taková, proti kterým jsme chtěli bojovat. Je zatížena kontroverzní minulostí a je zvyklá na nadstandardní rozhazování veřejných prostředků, kterým si kupuje své voliče“. Možná je čase říci, komu jde o naše občany a komu jen o moc nebo výlety v pracovní době na golfová hřiště …
K tomu napsal kolega: Jsem velmi zvedav na vyjadreni pana premiera a predsedy cssd k teto neuveritelne kreaci ministryne jeho koalicni vlady. Verim,ze bude ve vyjadrenich minimalne stejne razantni jako pred sjezdem. Pani ministryni doporucuji mene vynaset dojmy ze schuzi vlady, tajemne vyhrozovat a naznacovat. Sbirani kompro by nemelo byt konickem mlade ambiciozni damy, navic toho casu clenky vlady Ceske republiky. Pokud ma dukazy o udajnem nehospodarnem uzavirani smluv, at zapomene na agrofertacky trezor a vec necha prosetrit. Pokud se ukaze, ze bez dukazu obvinila cssd a jeji tehdejsi predstavitele, jedinym logickym krokem ve standardni demokracii musi byt omluva a demise…Myslím ale, že ta holka je pěkně vostrá. Taky má kérku jak vostrej chlap.

A trocha bulváru: A prý maji chlapi rádi ženy 40+. Říkal to Andy Rooney, americký rozhlasový a televizní autor. Proč? Tak třeba:
– Čtyřicetiletá žena vás nikdy nevzbudí uprostřed noci , aby se vás optala „Na co myslíš?“.
– Když se čtyřicetileté ženě nechce koukat s vámi na sportovní přenos, nebude kvůli tomu sedět a fňukat. Sebere se a bude dělat, co chce sama – obyčejně něco o dost zajímavějšího.
– Žena tohoto věku vám nepředvede hysterickou scénu v opeře nebo dobrém restaurantu. Na druhou stranu, pokud byste si to zasloužili, klidně vás odpráskne, bude-li si jistá, že se jí to povede.
– Čtyřicátnice má dost sebevědomí na to, aby vás seznámila se svými kamarádkami. Ženy mladšího věku jsou schopné vyhýbat se i nejoblíbenějším kamarádkám, protože nedůvěřují partnerovi. Starší ženě nezáleží na tom, zda vám její kamarádky připadají přitažlivé. Ví, že by ji nikdy nepodtrhly.
– Čtyřicetileté ženy mají intuici vědmy. Nemusíte se jim k ničemu přiznávat, stejně o vás všechno vědí.
– Zářivě rudá rtěnka vypadá na čtyřicítkách prostě krásně, což se o ženách mladších říci nedá. Pokud se člověk naučí ignorovat pár vrásek tuhle nebo támhle, zjistí, že ženy přes čtyřicet jsou o dost pěknější než ty mladší.
Jo a abych nezapomněl. Hruška odešel z Novy. A je po receptech. Taková jeho čerstvě zaříznuta kačena například je docela zajímavý recept.

A z mého života:  Bylo mi nějak divně. Přitom jsem celý víkend z obrazovky slyšel, že bude líp. Přičítal jsem to tlaku. Až Mirek Macek mi vysvětlil pravý důvod. Prý zimní spánek přechází do jarní únavy, která přejde do letní malátnosti následované podzimními depresemi.Taky nám zveřejnili seznam boháčů. Nejste-li tam, holt půjdete zas ráno do práce. Zajímavé bylo, že v běhu na lyžích na 50 km říkali, že jakýsi Nor jede bez hůlky. Bylo mi divné, proč teda neběhá s babama. A taky budu muset k zubařce. Doufám, že si budu moct připlatit nadstandart, protože jinak mne tam nedostanou.

A na Fejsbůku napsali:

 • Prosím řekněte někdo Zemanovým fanouškům, že je Žid.Postoval Jakub Janda.
  Prosím, řekněte někdo panu Jandovi, že je idiot.
 • Pár na téma sjezd ANOfertu: Špekáček: 40 % masa.  Uherák: 60 %. Šunka: 80 %.  Andrej Babiš: 100 %
 • Martin Komárek: “já ty ptáky mám furt v ústech”…To je celkem překvapivá informace…
 • P_Fiala: Co říkám na sjezd ANO? Nic. Estrádní socialistické pořady jsem v televizi nikdy nesledoval.
 • Tu krajskou volební kampaň zahájil Andrej velkolepě.
 • Ministryně Šlechtová z ANO: “Jsou to ledista…..legitla…..ledigla……..prostě zákony……”
 • To mi připomnělo klasika: “Vona byla derege……denere….delege…..no vona byla blbá!!!”
 • Přichází elektronická evidence všeho. “Důvěřuj, ale prověřuj” se u Babiše mění v “nevěř nikomu a zařiď, aby se báli.”
 • Díky všem, kdo reportujete o sabatu partaje přimíchávače smetí do benzínu a mouky do masa. Já bych ten přenos asi nedal.
 • Agrofert hledá ideový obsah. Když se dělo něco podobného naposledy, byla z toho kolektivizace.
 • Jestli někdo pochybuje, že Němcova nechal zastřelit Putin, tak Američani už mají důkaz.

 • Odborníci: Policisté měli střílet, prý jim ale chybí výcvik. Zase jsou ale dobří v maskování policejních aut a schovávání radarů do křoví.
 • Finský rozhlas bude vysílat šedesátidílný pořad, během něhož bude čten celý korán, aby se lidé poučili. Doporučuji v arabštině, aby si též pomalu zvykali…
 • Pravda začíná tam, kde končí signál České televize.
 • Pan ministr zvažuje zákaz zbraní. S ohledem na počet mrtvých na silnicích se bojím aby nezakázal i auta.
 • Stejně je to panoptikum , když se Babiš vydává za politika, Šafr za novináře, Jakub Janda a Lukaš Kraus za politology, Tabery za nositele demokracie a Škromach za sluníčko.

A něco veselého :  
 

A fór na konec: Muž měl už po krk stálého komandovaní od manželky, tak zašel k psychiatrovi, co s tím. Psychiatr mu poradil, jak si budovat sebevědomí a dal mu knihu o asertivitě. Chlap ji v autobuse cestou domů celou přečetl.
Přijde domů, vrazí do dveří, přistoupí k manželce, ukáže na ni prstem a řekne:  “Odteďka chci, abys věděla, že JÁ jsem pán v tomto domě a MOJE slovo je zákon! Chci, abys mi teď připravila dobré jídlo, a když ho sním, očekávám bohatý dezert. Po večeři mi připravíš koupel, abych si mohl oddychnout. A po koupeli, hádej, kdo mě obleče a učeše….”
 “Asi někdo z pohřebního ústavu,” povídá žena…

A to je dneska všecko. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 764,00 Kč
Vybráno 33.61%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 17 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.