11.3.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Prostě Blanka

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 11|03|2015

Výběr témat na pár obvyklých úvodních vět byl tento týden pestrý. Od stoprocentního předsedy jednoho hnutí, přes těžký faul virtuálního plátku Svobodné fórum na děti Michalákovy či dětské očkování až po téměř zemanovský slovník pražské primátorky řečené Krnda o níž jsme dosud mysleli že je němá.

Není. V husákovsko-babišovské českoslovenštině se nám rozšoupla tak, že jsme nestačili koukat. „Já se předem chci omluvit za to minulé vyjádření, že na tý, na tom stavu, který momentálně je, který se nachází na tunelu Blanka, že může za to jenom jeden debil, já jsem zjistila, že je tam podstatně více debilů, kteří za to můžou,“ pronesla Krnáčová, když se snažila blíže vysvětlit své předchozí výrazivo, které užila v souvislosti s neschopností důstojně dostavit a zprovoznit tunel Blanka. A přidala další kousek nečeštiny. „Já se omlouvám, protože možná, že mi to nepřislouchá, takovým způsobem se vyjadřovat jako primátorka, ale myslím, že je to celkem jasné. Už mám minimálně představu, po tom dnešním setkání, ve smyslu, kdo za to může. Jo, prostě, všechny firmy svalujou jeden na druhého vinu, a to je prostě neakceptovatelné, prostě my chceme dodavatele, který si ponesou odpovědnost, aspoň bazální odpovědnost, a nebudou na jednom jednání prostě shazovat jeden druhého vinu.“ Jestli někdo tuší, co je to “nepřislouchat”, může to nám ostatním vysvětlit v diskuzi. Doporučil bych paní Krnáčové, když už se rozhodla mluvit, aby si po vzoru svého guru vzala učitele češtiny. A ještě k dikci. Jak pravil jeden FB přítel:  “Snad, pro rány Kaifášovy, to primátorka hlavního města nemusí přednášet způsobem, který vyvolává dojem, že stojí na pavlači, v každé ruce má kbelík s vodou a hádá se s paní Vomáčenou o necky, které na pavlači překážejí.” Nu a nyní na titulky.

Dnes začneme v zahraničí. Text u demonstračního obrázku: Olivia Jones spricht mit Kindern ueber seinbuch”Keine Angst vor Andersrum.“Tento pán jménem Olivia Jones navštěvuje německé školky a čte dětem pohádky o princi & princi…učí je prý tak tolerantnosti o sexuálních menšinách…Ten ministr školství co tohle povolil, by měl být na místě zastřelenej…Západ se neustále předvádí jako “Neronův Řím”…Nejlepší zveřejnitelný koment který jsem zaznamenl je: Je to perverzní a nevkusné, zvolala jedna distinguovaná dáma. A přitom homosexuálové bývají většinou estéti.Odkaz na originál je zde

Brusel posílá do Gazy miliardy. Platí Palestincům za to, že nepracují. Desítky tisíc Palestinců v pásmu Gazy dostávají od EU z daní evropských daňových poplatníků plat, i když kvůli politické situaci nechodí do práce. Zjistil to audit Evropského účetního dvora. Účetní nyní navrhují přerušit financování platů a důchodů v pásmu a pomáhat jen západnímu břehu Jordánu. Agentura AP k auditu uvedla, že 61 tisíc obyvatel pásma včetně příslušníků bezpečnostních složek přestalo chodit do práce poté, co se hnutí Hamas po převratu v roce 2007 ujalo moci. Šéf palestinské samosprávy na západním břehu Jordánu Mahmúd Abbás tehdy souhlasil s tím, že platy zaměstnancům samosprávy mají běžet dál, pokud nezačnou pracovat pro Hamas. Chtěl tak oslabit vliv radikálního hnutí, které Abbáse zbavilo vlivu na Gazu, uvádí AP. Unie od roku 1994 poskytla palestinskému obyvatelstvu pomoc přes 5,6 miliardy eur (přes 150 miliard korun), na platech pro 170tisícový úřednický aparát obou palestinských území se podílí jednou pětinou. Od roku 2008 je nejrozsáhlejším programem přímá finanční pomoc, která do roku 2012 poskytla přibližně jednu miliardu eur (asi 27 miliard korun).
Je to snad úchylka evropanů, platit nemakačenkům za to, že si usouloží další krky, co nám hodí na starost? Jen na vysvětlenou. Gaza je velká asi jako Safari ve Dvoře Králové. Přitom dostala již minimálně 30x více než všechny státy v poválečné Evropě na obnovu rozbombardovaných měst. Že by si EU platila bombardování Izraele? Nevím jak vám, ale mně, jak říkal generál v Černých baronech, se chce zvracet.

PKS3366a3_noviny

Chorvatský vzor: Sledování tržeb on-line vedlo k jejich zvýšení i k vesnickým vzpourám. Ekonomiku země elektronizace ovšem nevyřeší, řekl chorvatský ministr financí. Také varoval před likvidací živnostníků kvůli devíti eurům, ke které v Chorvatsku dochází. „Jsme zasypáni údaji, se kterými jsme nepočítali – jde o údaje o nesprávném zařazení DPH, o pracovní době zaměstnanců, o nezákonném působení.  “Fiskalizace neřeší ekonomické problémy země,“ uvedl Lopandič, který řekl, že díky novému systému je stát zasypán údaji, se kterými ani nepočítal a ještě je od roku 2013 nemá analyzované. Stále pracujeme s údaji z roku 2013 a rok 2014 ještě nemáme zpracován,“ řekl Lopandič doslova. Během fungování systému v Chorvatsku bylo od roku 2013 vykonáno 35 tisíc kontrol a vydáno 1000 rozhodnutí o dočasném zákazu činnosti za nevydání účtenky nebo za přebytek v pokladně, řekl Lopandič, který současně varoval, aby Česká republika nezaváděla podobně zničující systém. V Chorvatsku když obchod zavírá ve 21,00 hodin a ve 21,01 si přijde zákazník koupit flešku za devět euro, tak mu ji buď darujete nebo prodáte. Ve druhém případě, když nemáte štěstí, vám klepe na dveře ve 21,10 hodin kontrola a uzavře vám prodejnu, zaplatíte pokutu a svedete boj, aby byl obchod opět otevřen, řekl Lopandič. „Nemusím říkat, co to znamená pro majitele pizzerie, který živí celou rodinu,“ uvedl Lopandič, který popsal i vesnické vzpoury, ke kterým na začátku zavádění systému docházelo. Podle prezidenta Hospodářské komory mají firmy a živnostníci obavy hlavně z několika rizik. Tím prvním jsou samozřejmě náklady na nákup zařízení, které bude tržby elektronicky evidovat. Zároveň se bojí úrovně řešení a toho, že by zbytečně kvůli pomalé obsluze pokladny vznikaly fronty zákazníků. Zároveň mají strach, že systém bude nestabilní a může mít i úplné výpadky, které by jim krátkodobě znemožňovaly přijímat tržby.
Zajímavý je názor Ayn Randové. Kdo neví, googlí. “Místo toho, aby podnikatelé napadli samu morálku vybírání daní a dali najevo, že peníze, které si vydělají, patří jim a nikomu jinému, jsou ochotni diskutovat jen o technických aspektech zavádění centrální elektronické evidence tržeb, nebo o tom, kolik to bude stát peněz ze státního rozpočtu, anebo o tom, kolik peněz to přinese “nám všem” díky eliminaci daňových úniků. Nikdo z nich neargumentoval z pozice morálky.  Ayn Randová takový přístup nazvala “the sanction of the victim”, svolení ze strany oběti: ochotu dobra vystavit se příkoří páchané zlem; přijmout roli obětního zvířete, které má být obětováno za svůj “hřích” vytváření hodnot.”
A ještě jeden citát: Narovnání výběru daní je potřebné, ale elektronická evidence tržeb je zbytečná, ba nebezpečná. Ať dělají úřady, co mají dělat, ať stíhají skutečné delikventy a nezatěžují všechny podnikatele. Stát nesmí přenášet svou práci a odpovědnost na občany a firmy. Stát je tady pro nás, ne my pro něj.Radomil Bábek,  předseda Asociace podnikatelů a manažerů
A já dodávám. K čemu mají mít fiskální pokladnu podnikatelé raelisující tržby výhradně bezhotovostně (viz obr.). Že by navrhovaný systém sledoval ještě jiné cíle?

 A trocha bulváru: Dlouho nebylo slyšet o Ornelle. Až exot Okamůra co se mu nesmí říkat Pitomio nám ji připomněl. Soudil se s ní. A soud rozhodl jasně: Okamura s Ornellou nespal a Štiková s matkou musí platit statisíce! Tomio podal žalobu na Ornellu Štikovou a její matku Moniku, po kterých chtěl podnikatel a politik tři sta tisíc za to, že o něm veřejně prohlašovaly, že byl přítelem mladší z nich. „Je to lež, která mě poškodila,“ brání se dlouhodobě Okamura. Soud mu dal během deseti minut nekompromisně za pravdu. Vůbec však neřešil nějaké dokazování a podobné věci, a to z prostého důvodu: ani jedna Štiková nedorazila. „Soud nám dal plně za pravdu, vydal rozsudek pro zmeškání. Předvolání oběma žalovaným bylo doručeno fikcí, a protože se nedostavili, plně přijal návrh žaloby na vydání rozsudku,“ řekl Super.cz advokát Okamury. Protistrana žádné zastoupení neměla. Obávám se, že bulvár bude mít kanonenfutr na několik dalších týdnů. A jak znám Pepu Koktu, těch 300 litrů se mu nebude chtít z kapsy tahat.

A z mého života: Prý se má pít litr mléka denně řikali na Nově. Asi je neposlechnu. Nechcu totiž strávit den na hajzlu. Stačila dýňová  krémová polévka co mi v rámci zdravé výživy udělali. Taky povídala manželka, že by někam vyrazila. Dal jsem jí vybrat a od té doby se mnou nemluví ani kredenc.

A na Fejsbůku napsali:

  • Tunelu v Praze neměli dávat ženské jméno. Nemůžou se pak divit, že je odspodu vlhká, pořád rozdělaná a nikdo neví, kdy bude konečně hotová..
  • Pokud se nám podaří přesvědčit Číňany, že varlata džihádistů jsou afrodiziaka, do roka je problém ISIS vyřešen.
  • Radim Uzel bojuje za erekci tak urputně, že čekám, kdy mi ho přijde postavit osobně…
  • Kdopak je ten v Lybii ztracený Čech, že je okolo něho takový šrumec? Když unesli ty dvě sluničkový trdla v Pakistánu, nedělo se nic.
  • Prý sráči nechtějí bránit zemi, říká jeden generál. Jestli to nebude tím, že ji jiní sráči řídí
  • Nový šéfredaktor Reflexu Radek Bajgar:  Není už jasné, co je konzervativní, liberální či radikální, co pravicové a co levicové, co je a co už není politická strana. Dodávám:  Naštěstí to mnoha lidem, na rozdíl od Radka Bajgara, stále ještě jasné je. Se šéfredaktorem, který to ovšem nerozeznává, to půjde s Reflexem rychle z kopce…
  • Novinář Lidových novin Jan Macháček, někdejší disident a chartista, spoluzakladatel týdeníku Respekt, přešel z Knihovny Václava Havla, kde působil ve správní radě, do Institutu pro politiku a společnost, kterou v říjnu minulého roku založil Andrej Babiš. Pecunia non olet…
  • Ministryně pro místní rozvoj je tak drsná, že se jí mezi poslanci říká Karel.

A něco veselého :   

A fór na konec: „Dobře mne poslouchejte! Unesl jsem vaši manželku! Jestli teď nevyslechnete mé příkazy a přerušíte hovor, už ji nikdy neuvidíte!“
„Tut, tut, tut, tut.“

 

ZDROJ: Petr Paulczynski

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.