30.7.2014
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Problém Palestina

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 30|07|2014

Izrael v Pásmu Gazy možná spáchal válečné zločiny, pravila vysoká komisařka OSN Navanethem Pillayová. Prý zabíjením civilistů a ostřelováním domů a nemocnic za poslední dva týdny ofenzivy proti radikálům z Hamasu. Komisařka to řekla při zahájení mimořádného jednání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě.

 

 

Nějak jí uniklo, že Izrael pouze uplatňuje právo na sebeobranu, které je součástí mezinárodního práva. Navrhuji posadit vysokou komisařku OSN pro lidská práva Navanethemu Pillayovou kousek od Gazy a vypnout Iron Dome. Kdoví, co by pak říkala? Izraelský premiér Benjamin Netanjahu k tomu pravil: “Žádám nejen o vaši podporu. Žádám o váš morální postoj. Žádám vás o to, aby se mohl Izrael bránit, a abyste nepodporovali ideály nelítostných teroristů, kteří útočí na myšlenky demokracie, ničí naše města, ohrožují miliony našich lidí, skrývají se mezi civilisty a aby jim tohle procházelo. Protože když toto mohou dělat nám, tak vy budete další na řadě. A co to znamená pro Al-kaidu, Boko Haram, Hizbalah… Co to pro ně znamená? Co za morální zprávu jim to dává, když je Izrael odsuzován za to, co by každá demokratická země oprávněně a legitimně udělala pro svoji obranu? Žádám vás, abyste stáli za Izraelem, protože je to správné. Protože je naše právo se bránit, a je naše právo si za tímto právem stát. Děkuji vám.”

 

Co by měl Izrael asi tak dělat? Nechat se bombardovat a se stoickým klidem předstírat, že se nic neděje? Která z oněch velmocí, které Izrael kritizují, by dovolila cizí teroristické organizaci beztrestně ostřelovat svá města? Nechala by se Francie bombardovat Lucemburskem, aniž by reagovala? Nechalo by se Rusko napadat čečenskými teroristy? Považuji za obdivuhodné to, co lid Izraele udělal s kusem nehostinné pouště za posledních šedesát let. Naopak odporné mi je, že Gaza je jedním velkým výcvikovým táborem pro teroristy. Školy a mešity jsou pojmenovávány po teroristech, kteří se vyhodili do povětří v davu izraelských dětí; v těchto školách a mešitách jsou palestinské děti učeny, jak vyrobit bombu a jak zabít sebe a co nejvíc Židů. Po vyučování jsou tyto děti používány jako lidské štíty pro muniční sklady a odpalovací rampy pro rakety, přičemž jejich matky to vše schvalují a podporují.

 

Všechny peníze, namísto toho, aby byly využity ke zlepšení sociální situace obyvatel, jsou Hamasem zneužívány k rozšiřování teroristické infrastruktury a k teroristickým útokům samotným. Do nich je přímo či nepřímo zapojena většina obyvatel Gazy; podporuje je téměř každý její obyvatel. Válku si jednoznačně začal Hamas, únosem a následnou vraždou tří židovských mladíků ale hlavně nepřetržitým ostřelováním izraelského území neřízenými raketami. A to množství civilních obětí v Gaze? To je výsledek šílené politiky Hamasu, který využívá ke skladování a odpalování raket i nemocnice, mešity či školy. Dokonce byly rakety nalezeny ve škole patřící Úřadu OSN pro palestinské uprchlíky. O budování sítě tunelů z nichž plastelínci vylézají na izraelském území ke svým zákeřným útokům budovaným z dotací EU. K tomu se hodí jedna anekdota. Když se vedla jednání Arafat – Peres, zeptal se Peres Arafata, jestli zná historku Mojžíšova kabátu. Arafat ji neznal a protože byl čas než přijdou ostatní vyjednavači, Peres spustil: “Když vystoupil Mojžíš na horu, nechal si dole kabát a poté co se vrátil s Desaterem, kabát byl pryč……a víte na co se přišlo? Že mu ten kabát ukradl Palestinec!” “Moment”, na to Arafat “tehdy žádní Palestinci nebyli…” “Tak! Teď můžeme začít jednat” odpověděl s úsměvem Peres.

 

Tak jak je to s těmi chudáky Palestinci? Samostatný stát Izrael byl vyhlášen 14.května 1948. Vzápětí l byl přepaden mnohonásobnou arabskou většinou, vedenou zběsilou náboženskou nenávistí. O vyhnání si tutíž Palestinci řekli sami. A protože okolní státy je neakceptovaly, nepřijaly, musí v táborech zůstat. A jejich hlavní životní snahou je teze “Izrael zaženeme do moře”. Jejich oficiální filozofií je genocida Izraele. Stačí pročítat zprávy, kde se který náboženský pomatenec odpálil, nebo odkud zase vypálili raketu. Vraždí mírumilovné obyvatelstvo. Proto se Izraelci proti nim brání zdí, drátěnými zátarasy blokádou zabraňující pašování zbraní či jejich komponent. Já v Izraeli byl, byl jsem i v palestinském Betlémě. Viděl jsem na vlastní oči pracovitost Izraelců s níž dokáží poušti vyrvat život v zelených kibucech ale viděl jsem i lenost Palestinců. Pořád jsem si říkal, kde berou ti házející výrostci ty kameny. Už to vím. Ty se tam prostě povalují po špinavých ulicích.

 

Všechny komentáře našich ať už “veřejnoprávních” nebo soukromých medií ronící krokodýlí slzy nad osudem “ubohých” Palestinců jsou falešné. Po osobním prožitku z tohoto území je moje přízeň na straně Izraelců. Příběh moderního Izraele je příběhem touhy lidí po svobodě, touhy po návratu na posvátná místa předků, touhy žít bez pronásledování a diskriminace. Žádný plán přinesený zvenčí nemůže uspět, pokud na obou stranách nebude vůle ke kompromisu a smíření. Bída v Gaze není vinou Izraelců. Kdyby Arabové přijali plán rozdělení dle Spojených národů, měli by Palestinci svůj vlastní stát už šedesát let a mohli by si užívat prosperity a ekonomického úspechu jako v Izraeli. Jenže oni se soustředili výlučně na zničení Izraele a zabíjení nenáviděných Židů a tak dnes Palestinci v Gaze žijí v bídě, kompletně závislí na tom, co dostanou od Izraele a nebo zbytku světa. Levicoví komentátoři často tvrdí, že důvodem pro bídu Palestinců v Gaze je, že je tak hustě osídlena. Ovšem Singapore a nebo Hong Kong jsou osídleny daleko hustěji a nic takového se tam neděje! Kdyby se Palestinci místo fanatického zaměření na odpalování raket do Izraele soustředili na mír a budování fungující společnosti, byla by Gaza na cestě, aby se stala druhým Singaporem. Ať se jde vycpat politicko-korektní mašinérie světových zpravodajských stanic, OSN i EU. No a teď titulky.

 

Ženská obřízka je islámský barbarismus napsal JXD v Reflexu. Sluníčkáři celého světa dnes mají černý den. Oni tady chudáci léta létoucí lžou o islámu, aby mu zajistili co nejlepší pověst a fasádu. A jak si muslimové někde založí muslimský stát – chalífát – tak první, co udělají, že evropské sluníčkáře normálně podrazej. Tohle mi napsalo za život – pokud počítám i výkřiky v diskusích pod mými články – několik desítek tisíc sluníčkově slabomyslných spoluobčanů, a tento jejich názor byl podpořen dvěma zásadními informacemi: Jednak že jsem vyhulenej, za druhý, že jsem islamofob. Nyní tyhle profesionální idealisty a idealistky, obdivující mužné a sexy mudžahedíny, sami muslimové usvědčili ze lži, pokrytectví a cíleného klamání veřejnosti.

Pak se ukázalo, že je to hoax. Prý to nebyl ISIL v Mosulu, ale jiný pobuda v ručníku na palici někde jinde. Jakoby to mělo nějaký jiný význam. Prostě se jen potvrdilo, že tohle náboženství uvízlo někde ve středověku. A jak pravil JXD: “pokud se celý západní svět nepřestane chovat jako banda slabošských idiotů a nepostaví se islámské expanzi, tak se nám tento zvyk spolu s islámem rozleze po celé planetě a obřezávat ženy budeme i v Evropě. Vyzývám proto všechny sluníčkářky, aby se – samozřejmě bez umrtvení – preventivně nechaly obřezat samy a tím ukazovaly veřejnosti, kam naše slabost a vstřícnost k islámskému barbarismu vede.”

 

Začala 3. světová válka? Svět se prý rozkládá podle staré předpovědi. Ukrajina versus Rusko. Izrael versus Palestina. Občanská válka v Sýrii, nepokoje v Iráku, Pákistánu, Africe… Svět stojí na prahu třetí světové války. Přesně tak, jak předpověděl americký spisovatel Samuel Huntigton. V roce 1997 vyšla v New Yorku přelomová kniha amerického politologa a poradce prezidenta Clintona Samuela P. Huntingtona. Nese název Střet civilizací a píše se v ní, že svět se bude stále více propadat do lokálních válečných konfliktů, které budou založeny na kulturní odlišnosti. Tehdy jeho myšlenky mnozí odmítali s tím, že jde o blábol a žádné civilizace proti sobě stát nebudou. Huntington ve své knize varuje, že USA a Evropa v budoucnu ztratí své výsostné postavení a do popředí se dostane Čína a své si budou chtít prosadit také mnohé arabské země. Huntigton ve své knize také nabízí obranu před čínsko-arabským vlivem. Evropa, USA a Rusko by se měly spojit a držet jednu linii. To se bohužel nyní neděje. Putinovo Rusko se ocitlo v izolaci a vztahy mezi EU a USA narušilo špehování Německa americkými špiony.

No a jak to je stěmi válkami? Konflikt mezi Izraelem a arabským světem, konflikt v Afghánistánu, konflikt v Iráku, konflikt v Sýrii, konflikt v Lybii, napjatá situce v Pákistánu, Kašmíru i částech Indie, konflikty v Čečensku, Gruzii a lokální konflikty na Kavkaze, občanská válka v Nigérii mezi muslimy a křesťany, občanská válka v Somálsku, hrozící lokální teroristické akce všude tam, kde se potkává islámský prvek s jiným prvkem (Španělsko, Německo, Turecko, Indonésie, Francie, Thajsko…) Když si to tak procházím, koukám, že to ten Obama a jeho Kerry vedou rovnou do… tam.

 

Černý o Knížákovi řekl, že je kriploidní ču*ák. Musí mu zaplatit sto tisíc. Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák vyhrál spor s výtvarníkem Davidem Černým. Ten ho v dokumentu vysílaném v České televizi nazval „kriploidním ču*ákem“. Knížákovi bude muset zaplatit sto tisíc korun a 45 tisíc náklady na soudní řízení. Právo na omluvu Knížákovi přiznal už předloni pražský městský soud, podle něhož hrubý vulgarismus nepatří do oprávněné kritiky. Omluva ale měla být dostatečným zadostiučiněním. Odvolací senát vrchního soudu následně uznal i právo na odškodné. Nynější rozsudek je pravomocný, umělcův právník David Uhlíř však při odchodu ze soudní síně řekl, že v kauze zřejmě znovu podá dovolání.

Můžeme si o Knížákovi myslet co chceme. Ale kam bychom došli, kdyby každý kdo uhňahňá nějakou eurohovadinu (Entropa) směl vulgárně urážet jen proto, že někdo má jiné názory. To je ten model pravdaaláska? Vzpomínám si na mediální řev, když Klaus vyznamenal Knížáka. Tehdy VK řekl: “Vždycky šel a jde i nyní svou cestou, nenechá se ovlivnit dobovou módou a přízní či nepřízní dobových kritiků, usiluje o své sebevyjádření a nutí nás, abychom k němu zaujali stanovisko my. Nikoli opačně”.

 

Okamura: Drtivá většina občanů žádá vysvětlení církevních restitucí. Píší na idnes. Neměli jsme jinou možnost, jak dát lidem šanci, aby se dozvěděli, co se děje s jejich téměř 150 miliardami korun. Tak vysvětluje šéf opozičního hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura, proč se spojil s komunisty a společně iniciovali čtvrteční mimořádnou schůzi o průběhu církevních restitucí. „Drtivá většina občanů žádá vysvětlení, jak probíhá vydávání majetku při církevních restitucích,“ tvrdí Okamura. Jeho hnutí Úsvit požaduje od vlády vysvětlení, jaké podklady vyžadují státní instituce od církví, které žádají o vydání majetku.

 

 

A trocha bulváru: Proběhla pitva Ivety. Nebyla střízlivá. Jak překvapivé. Richard Genzer nejí a nepije: Dole má už 23 kilo! To znamená, že místo trojek už má dvojky. Rekonstrukce vraždy Moniky a Klárky: Na pokoji byly elektrické dráty! Tak to vypadá, že Moniku a Klárku zabila buď Nova nebo Blesk, protože jinak by neměli co dávat. Ovšem vrcholnou zprávou je, že Láďa Hruška který národu představil smažené kuřecí kůže, pizzu z pomazánkového másla a jiné pochoutky dostane svůj prostor v televizi. Vystrnadí Hruška svého kolegu Jiřího Babicu? Stejně jako Láďa vaří levně a chutně…„Pořad se bude jmenovat Vaření s Láďou Hruškou. V každém díle Láďa představí tři nejlepší a divácky nejoblíbenější recepty,“ prozradila PR koordinátorka Alžběta Cimová. Jelikož se ale nepovažuje za kuchaře, bude vařit v civilu. Jen kuchařská čepice bude takovým doplňkem. Kamarád na FB napsal: Ja jen doufam, ze Nova bude aspon natolik zodpovedna a po televiznim vareni Ladi Hrusky zaradi hned do vysilani jako dalsi porad serii “Gastroenterolog radi a informuje”.

 

A z mého života: Úkol zakoupit sušenky Bebe Dobré ráno s brusinkami jsem opět nezvládl. Koupil jsem nějaký model mini. Taková sušenka má velikost králičího bobku a sype se do jogurtu. Mamuš se na mne dívala pohledem sestřičky na chovance v klecovém lůžku. No, ještě že mne neliskla. Ovšem na Twitteru se pochlubil pan nebureš, že jeho francouzská hospoda dostane druhou michelinskou hvězdu a doprovodil to fotečkou. No nic, my budem žrát dál koblihy a on si může zajet na kostku ve skluzu.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Andrej bude zakládat speciální policii na Generálním ředitelství cel. Kurňa, jemu už za chvíli musí zákonitě z Agrogfertu dojít lidi. S takovou budou do důležitých státních pozic obsazování vrátní z Agrofert, pekaři z Penam, řezníci z Kostelce..

Důvodem nečekané rezignace ředitele ŘSD Jana Kubiše jsou podle informací HN osobní neshody s ministrem. Jeho nástupkyní má být Soňa Křítková, bývalá ředitelka strategie a komunikace Agrofertu. Už vím, co je to řídit stát jako firmu. Jen pro pořádek – je to tak, že za téhle vlády stačí mít v CV Agrofert a je možné dělat cokoliv?

Chovanec: Bez žen žádné miliony. Chovanec má zřejmě ženy spojené s penězi… Těžko říci, v jakém podniku si tento způsob uvažování osvojil…

Milí politici. Vaše nápady, jak nás chránit a jak za nás “správně” rozhodovat, si jednou provždy strčte tam, kam slunce nesvítí. Většina z nás se rozhoduje celý život a dokážeme se postarat nejen o sebe, ale i o druhé. Rozhodujte si o veřejných věcech a na nás prosím, kašlete z výšky. Jestli se bude v mé hospodě kouřit, můj dům bude mít energetický štítek, moje lampa úspornou žárovku, na své zahradě pokácím svůj strom atd., do toho vám fakt nic není.

Furt nerozumím tomu, že si Rusko nesmí na svém území okolo svých hranic posílit jednotky, když mu za hranicema řádí zdivočelé hordy.

Kladenská ODS dnes nominovala jako kandidátku do Senátu L. Kohoutovou. Info pro jejího soupeře J. Dienstbiera: zvládla to bez kvót…

Včera návrh z MF na daň z životního stylu, dneska další z MPO na daň z pohon. hmot. Nešlo by aspoň jedno ráno bez nápadu na novou daň ?

Mapa blahobytu!!! Zřejmě jeden z materiálů, které se budou na mítincích socanů a komunistů rozdávat neblahobytným spoluobčanům, aby věděli, kam mají jít vymlátit okna…

Prý si ve sněmovně poměřují kdo ho má většího říkal nebureš. Podle toho jak zuřil je na tom asi blbě.

Nebureš se stydí, že musí sedět v parlamentu. My se stydíme taky. Akorát důvodem je jeho estébáctví.

Těch 2000 raket co za týden vypálili Hamas si pořídili za ty dotace z EU?

Plán je: min. 30% žen na kandidátce. Možné substituce: 1 Rom = 3 ženy, 1 Homosexuál = 2 ženy, 1 Homosexuální Rom = automaticky zvolen

Pošta budoucnosti: Kde je můj balík? P: Nevíme, mezi depem a poštou se ztratil, ale máme tady v akci tato skvělá sedativa, mohu nabídnout?

Věra Jourová – kdo věří bývalé náměstkyni ministra místního rozvoje Jiřího Paroubka, sám si za to může.

Jak jsme se sem dostali milé děti? To bylo tak, praotec @AndrejBabis vylezl na horu Řepka a dál už to znáte…

Na primátorku v Praze kandiduje za ANO, a.s., člena skupin Agrofert, paní Martina Schopperová. Její manžel zastává významnou funkci v Kauflandu…Tak teď ještě upíchnout partnerky / partnery šéfů z Billy, Lídlu a Aholdu a podzimní mise splněna…ANO, dělají to jinak…

Richard Sulik: 45 tisíc najmenších firiem zaplatí na daniach toľko, koľko daruje Fico Babišovi – 58 mil. eur. Vôbec sa nečudujem tomu, kto si povie “seriem na to, na Slovensku dane platiť nebudem”.

Chápu to dnešní zděšení pana premiéra i pana ministra financí, když jim došlo, co se v PSP hlasy jejich koalice vlastně odhlasovalo… Pro každého socana je snížení daní tou nejhorší možnou noční můrou… Z čeho by pak platili to dobro?

Než začne OSN kritizovat Izrael za údajné válečné zločiny, ať si napřed zajistí, aby v jejích školách v Gaze teroristé nepřechovávali rakety. Jinak je z válečných zločinů podezřelá sama OSN.

To jsem zvědav, jestli to arabský řádění v evropských metropolích konečně vyléčí Evropany z antisemitismu. A to je jen maličká ochutnávka intifády…

Mám Evropu v sobě, povídala paní Jourová. Proboha, kde to chytla?

Léky na poště? Už teď to tam vypadá jak na vietnamské tržnici. A pro poštu si musíte dojít, protože ji nosí v době, kdy jste v práci.

Dneska mi přestal tak na 10 minut fungovat internet, tak jsem sešel dolů a bavil se s rodinou. Vypadají jako milí lidé.

 

A fór na konec:

Jak přinutit patnáctiletého synka k učení.

“Sedni si, synu. Dáš si panáka?”

“Jasně.”

“Cigaretku?”

“Jasně.”

“Kouknem do Playboye?”

“Můžem.”

“Co říkáš na ty baby?”

“Dobrý!”

“A víš, kdo je píchá?”

“Ne, kdo?”

“Jenom jedničkáři, chlapče, jenom jedničkáři…”

 

A to je dneska všecko.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 5 611,11 Kč
Vybráno 16.03%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.