V budování tunelů dosáhli Palestinci velké zručnosti. Takové, která dala v pražské reflexi vzniknout zvolání: „Pražané, chcete, aby tunel Blanka byl dostavěn včas a za dohodnutou cenu, aniž byste si stavby všimli a propadala se Stromovka? Pozvěte si místo Metrostavu Hamás!“ 

 

 

Není důvod oslavovat 17. listopad, říká lídryně KSČM v Praze. A květiny bych na Národní třídě nepoložila. Tahle rudá zrůda už se dříve proslavila výrokem, že kolektivizace byla v zájmu národa, lidé tehdy dřeli bídu. Probůh, není to trestné? Asi ne, když komunističtí fízli a mlátičky sedí v klidu v parlamentu. Je to totožné jakoby v Bundestagu zasedal Mengele, nebo nějaký jiný dobytek. RudáMarta Semelová pracuje  jako učitelka na základní škole.  A její další šílený názor: “Dokumenty o Horákové do škol nepatří”. Kde to jsme, když nám ve školách řádí takové Semelové. Rudé fosilie s takovýmito názory. A tohleto nám prosím učí naše děti (v mém případě vnuky). Učí je, že vlivem mnoha historických okolností se prý první pokus o socialismus nepodařilo postavit na trvalé základy. Tvrdí ale, že přes všechny nedostatky měl minulý systém proti současnému základní přednost – ctil sociální práva lidí, bez nichž jsou ostatní lidská práva pouhou iluzí. Takže na závěr se vracím k porevolučnímu heslu “nejsme jako oni”. Houbeles. Oni nejsou jako my. Čtěte soudružku Semelovou pořádně. Jestli Vám nenaskočila husí kůže, tak buď patříte k nim, nebo jste rozumu mdlého. A tak si znovu vzpomínám na tátův již popřevratový bonmot. Synu, neboj. Jednoho krásného dne půjdou komunisti do prdele. Tak si říkám, že tento týden má být pěkně. Jenom se bojím, že národ v tu dobu bude prožívat krizi v nákupních centrech nebo stát ve frontě na koblihy zadarmo a rudochy do onoho místa co naznačoval táta nebude mít kdo doprovodit.

 

4semelova.jpg

 

Jakub Janda z think-taku Evropské hodnoty: Občas si čtu, že “EU a USA potřebují Ukrajinu”. Že z ní chtějí hrozně vytěžit. Realitou je, že do té země se budou v dalších letech tlačit značné peníze, kapacity, trpělivou práci, aby se postavila na nohy. Všechno si ale musí Ukrajinci odmakat doma. Do Unie v dalších letech jistě nevstoupí, i díky Putinem vytvořeném zmraženém konfliktu na východě. Budeme a už to děláme – otevírat Ukrajincům náš trh, abychom je podpořili. A kupy dalších kroků. Pokud se tomu chcete smát, podívejte se do baltských států, kde najdeme kombinaci vůle dané země a evropské podané ruky. Západ bude na Ukrajinu platit a to v různých podobách. Pragmaticky řečeno – Ukrajina je a dlouho bude zátěží. Ale Západ (zejména EU) jí bude pomáhat, dokud si to Ukrajina bude jménem svých politických lídrů přát. A tak je to správně.

Panenkomarjá. Ten hoch by za komančů byl tutově předseda ÚV ČSM. Miluji neziskové organisace které vesměs produkují taková moudra.

 

A trocha bulváru:  Dívka použila bramboru jako antikoncepci. Vyklíčila v ní! Lékaři zůstali v němém úžasu. Mladá žena přišla do nemocnice s tím, že ji bolí břicho. Sestra zjistila, že jí ve vagíně klíčí brambora. Antikoncepci jí poradila matka. Dvadvacetiletá dívka z kolumbijské Hondy dostala od své matky opravdu originální radu, jak zabránit otěhotnění. “Moje máma mi řekla, že jestli nechci přijít do jiného stavu, stačí, když si ji tam dám. Věřila jsem jí,” sdělila podle portálu Colombia Reports lékařům. Ti bramboru vyjmuli a dívka podle nich nebude mít po šílené antikoncepci žádné následky.

Tak jsem si říkal, jak se asi dostává vyklíčená brambora odtud. Ovšm Zeitung to odhalil. Prý lékaři provedli orbu, kobzol osvobodili a konstatovali, že žena nebude mít žádné trvalé následky. Kromě těch, které zdědila po matce.

 

A z mého života: Dostavila se jakási střevní chřipka, projevující se stavem noženky utěkajte, lebo vás obarvím na hnědo. Proto jsem v sobotu obědval 2 suché rohlíky. Bylo to preventivní opatření. Zase jsme ale ušetřili.  V neděli povídá mamuš. Došly mně cigára. Zajeď mi pro ně. Teď jedou F1 já na to. Dobře. Budeš hlady protože nebudu vařit když bude hrát Kvitová. Na otázku zda to není domácí násilí se mi nedostalo uspokojivé odpovědi. Volal mi kamarád. Prej: vole viděls ty volební plachty? Neviděl, povídám mu. Mamuš na tu plachtu okroužlala erteple a zeleninu.

 

 

A na Fejsbůku napsali:

 • Něco na téma Jourová:
  Když se to vezme kolem a kolem, Janek Kroupa je vlastně dobrodincem Věry Jourové. Díky jeho nadstandardní novinářské blbosti, se Jourová ocitla v hledáčku policie a posléze i ve vazební věznici. A potažmo v médiích. Od “zhodnocení” téhle její nešťastné životní kapitoly se pak odvíjí její následné politické angažmá, jež jí nabídl šikovný koblihář a které nyní vrcholí v pozici eurokomisařky. No vida, sám život píše lepší příběhy než zdejší mizerní novináři.
 • Komisařka pro rovnost pohlaví schválena. To na něho dostanu asi rovnátka neb ho nosím v levé nohavici.
 • Otázka právě položená v ČT jak Jourová uspokojila poslance mne vyděsila. To jako mysleli všechny?
 • “Ráda bych prostřednictvím Evropské unie zanechala stopu na životě lidí.”  No to je právě důvod ke strachu. A doplňující obráze jako návod jak si představit post komisařky pro rovnost pohlaví.

 

 • Brněnští Hollanovci přivazují ke sloupkům nabarvená kola s lídrovou fotkou. Možná by přilákali voličky, kdyby přivazovali tyhle kola.
 • Jan Burian radí nerozhodnuté voličce: “Vy to zvládnete, paní Kvasnicová, stačí když nebudete volit komouše, fašouny, nácky, socany, mladého Stropnického, agenty StB, vyháněče z ulic, rasisty, Okamuru, kmotry, a máte to :-))))) snad jsem na nikoho nezapomněl “
 • Jsem zděšen z toho, kolik čechů zbožňuje koblihy to je ona pověstná Hubálkova konstanta 1/3 blbců.

 

 • Můj stát mě skrze datovou schránku upozornil, že mi končí platnost občanského průkazu. Vydal jsem se tedy na úřad, abych si zažádal o nový. V nabídce byly “bez čipu” a “s čipem”. Můj dotaz, směřující ke zjištění k čemu že mi ten čip za 500,- Kč bude dobrý a jak a na čem se mi vložená investice vrátí, nebyl zodpovězen s tím, že o tom nic neví, a že na dotazy podobného ražení neodpovídá úředníkovi ani ministerstvo vnitra. A tak jsem objednal tu s čipem. Ta taškařice mi za to stojí. Třeba na tu návratnost investice přijdu po převzetí nového OP, ne? Zatím mám pocit, že si na nás zase jen někdo mastí kapsu v souladu se zákonem…
 • Prahou prošel průvod romské hrdosti. A já myslel že jdou do práce. A k tomu připsáno. V neděli, jo, ty dylino.
 • Sláva. Vláda projedná aby si buzíci mohli osvojit dítě. Akorát jak tomu dítěti vysvětlí, že taťka říká mamce Karle.
 • Kyjev bude přejmenovávat řadu ulic, aby už neměly ruské názvy. Když Rusové uvidí nové názvy, určitě se vyděsí a polepší.
 • @blechula: Kdybychom zavčas přejmenovali pomazánkové máslo na „Máslo Václava Havla“, měli bychom od Bruselu pokoj …
 • Neodsuzuj ženu za kilogramy, pokud nechceš být souzen za centimetry.
 • A ty co neabsoluvali, neabusolovali… prostě propadli, dáme na kandidátku ČSSD!

 

 • Proč nikomu z voličů Babiše nevadí, že ten pán tady celých 20 let v té “špíně a bordelu” spokojeně žil vedle nás, pobíral štědré dotace, hromadil svůj majetek, přátelil se s politickými špičkami atd.? Jak se někdo takový může stát spasitelem? Najednou se probudí a začne hlásat, že od roku 1989 tady bylo všechno špatně. Tak proč jste proti mu nezačal něco dělat dříve? Proč jste se celých dvacet let na té káře jenom vezl? A vůbec, tvrdit, že tu vše bylo špatně, může jenom vyčůránek, který vycítil, co chtějí lidé slyšet. A ti, co mu naslouchají? Politicky negramotní nešťastníci, vůči kterým ovšem necítím žádnou nenávist. Jen je mi jich líto. Když vidím, jak se blaženě usmívají a věří, že jim jejich spasitel zajistí lepší svět, tak se musím smát. Ale on mě ten smích po volbách asi přejde, že jo?

 

 • Po návratu z dovolené a nahlédnutí do zpráv jsem nabyl dojmu, že by bylo výhodnější veškeré příjemce dotací a nákupčí IT z řad veřejného sektoru pozavírat a po projití smluv a dalších písemností jich pouze nepatrný zlomek propustit.
 •  Také jsem se dozvěděl, že nejdůvěryhodnějším českým politikem je podle průzkumu Komplexně Geniální Babiš. Myslím, že je nejvyšší čas požádat pana Cyrila Höschla o jeho názor na možnost obří skupinové therapie.
 • @PetrHonzejk: Rekonstrukce státu implicitně doporučuje volit Okamuru. Na oplátku autorům explicitně doporučuji rekonstrukci hlavy.

 

A něco veselého o Hnutí Duha. Hnutí Duha, lesa vzpruha:

  
13duha.jpg

 

A fór na konec: Když jsem byl mladý, rozhodl jsem se jít na medicínu.  Na přijímačkách nám řekli, abychom uspořádali náhodně seřazená písmena PNEIS a složili je do názvu důležitého lidského orgánu, který je nejužitečnější, když je vzpřímený.
Ti, co odpověděli SPINE (páteř), jsou dnes lékaři.
My ostatní posíláme vtipy přes internet.

 

A to je dneska všecko.