11.8.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Prague Pride

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 11|08|2015

Kam člověk koukne, narazí na propagaci teplého pochodu v Praze. Jako certifikovaný homofob (napsal jsem několik poznámek na margo této obskurní taškařice) cítím potřebu dne napsat úvodník o veselém průvodu LGBT komunity.

K čemu je vlastně tato akce dobrá? Snad že se má přesvědčit konzervativní veřejnost, že teplí kluci a holky jsou in. Opakovaně prohlašuji, že kdo s kým a co dělá je mi úplně lhostejné. Jenom mám problém s veřejným deklarováním JAKÉKOLIV sexuality na náměstích a s přidělováním dotací a dokonce záštitami politiků na takovéto obskurní akce.

Jak jsem už kdysi zmínil, je to dobrá příležitost ke zviditelnění. Co na tom, že v ČR nijak diskriminovaní nejsou, (mají  zákon o registrovaném partnerství). Jenom chtějí ukázat, že jsou normální lidé, že se nijak neliší od ostatních. Proto na sebe navlečou prapodivné kostýmy, narazí klobouky a barevné kreace v duhových barvách. Od ostatních lidí se tak odliší sami. Smyslem akce není nic, jen ta exhibice.

Homosexuálové tvrdí, že účelem je přece upozornit na to, že jsou stejní jako my – nechápu, proč musí ostatní plácat svou sexualitou do obličeje, když dnešní společnost nemlátí svou sexualitou do obličeje homosexuály. Nechápu, jak chtějí homosexuálové průvodem ukázat, že jsou stejní, když jejich heslem je „Buď hrdý na to, že jsi jiný.“ Překvapuje mne údiv homosexuálů nad tím, že jejich průvod vyvolává bouři nevole, když smyslem celé Pride je provokovat.

S překvapením navíc pozoruji, kolik politiků všech možných stran a straniček cítí  náhle nutkavé puzení vyjadřovat  se k fenoménu homosexuality. Já říkám: ať si menšina podrží svůj pohled na to s kým kdo chce žít, neboť jak praví jedna ze zmiňovaných anekdot “Co je na tom špatného, když se mají dva hoši rádi a na baby se vykašlou“.

Nevím ovšem, proč se svou sexuální orientací nechlubí nikdo jiný, jenom homosexuálové. Na průvod oslavujících heterosexuálů jsem ještě nenarazil a průvody sadomasochistů pohltil středověk. Flagelanti prostě už vyšli z módy. A hlavně. Nevidím jediný důvod, aby se promenovali náměstími ve veselých průvodech či požadovali veřejné peníze na své festivaly. Každý ať si svou sexualitu řeší ve svém soukromí. Kdo s kým a co nepatří ani na náměstí, ani na to není třeba pořádat jakékoliv podpůrné akce.

A k té mé homofobii. Jak praví analytik D-FENS: Kromě tohoto dělení společnosti ještě existují duhoví lidé a homofobové. Duhoví lidé jsou všichni gayové a taky ty heteráči a heteruny. Duhoví ( a zdá se  že je povoleno říkat teplí ) lidé uznávají diverzitu a jsou to ti správní, dá se s nimi počítat při podpoře požadavků gayů. Neduhoví lidé jsou zlí, homofobní, jsou to klerikálové, fanatici a pozor! – jsou to také náckové a fašisti, protože to gayům komplikují. Homofob je ten, kdo nehodlá anebo včas nestihne nadšeně veřejně zajásat nad perverzními institucemi jako registrované partnerství nebo adopce dětí homosexuály. Je to zvláštní v tom duhovém světě. Když s nimi souhlasíte, tak je to relevantní forma sebevyjádření, ale když s nimi nesouhlasíte, tak jste umlčen coby fašista a homofob. Je to zhruba stejné, jako když máte problém se multikulturně obohacovat. Pak jste zase rasista a xenofob. Diverzita ano, ale vocaď pocaď. Jen pro duhové, ano?!

Takže co na závěr? Opakovaně říkám, že gayové a lesby si klidně teplí mohou být aniž by mi to vadilo. V okruhu mých přátel a známých se několik takových jedinců vyskytuje a nemám s nimi nejmenší problém. Ani jeden z nich však do potrhlých průvodů nechodí a potrhlých festivalů se nezúčastňuje. Jsou sice teplí, ale považují to za svoji soukromou věc, stejně jako já nelezu na pódium bojovat za právo vztahu on-ona. A je-li tento názor málo multikulti, pak jsem homofob. Jenom nevím, zda se za to mám stydět. A koukneme na titulky.

novinygp

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst v Česku: Vystoupí za »skromný« honorář. Za asi 111 tisíc korun ji získali organizátoři Prague Pride. „Conchitu Wurst se nám povedlo získat za opravdu velmi nízký honorář, který nebudeme prozrazovat. Do šatny si Conchita přeje jen mýdlo, ručník a zrcadlo. To je u mezinárodní hvězdy opravdu velmi skromný požadavek,“ řekla Blesku tisková mluvčí Prague Pride Bohdana Rambousková. Podle informací Blesku vyjde pondělní vystoupení na Střeleckém ostrově na čtyři tisíce eur, čili asi 111 tisíc korun.

Za 111 litrů? Opravdu skromná zrůda. Naši předkové chodili na poutích na lochnesky, mořské panny a jinou havěť, moje generace v dětství s očima dokořán pro změnu zírala v teráriích cirkusů na tarantule či písečné zmije. A dneska Conchita. Holt každá doba má své komerční zrůdy… A jak napsali na Facebooku: Thomas Neuwirth alias Conchita Buřtova je odporný, slizký, zjev, který jen dokumentuje celkový evropský úpadek a protlačovanou dekadenci.

Pavel Havlíček, Pan řezník, je takový posel starých časů (to je ten řezník co se vzepřel nápadům pana Babiše). On si, představte si to, stále myslí, že řemeslnická a obchodnická hrdost je daná tím, jak spokojení jsou jeho zákazníci, ne tím, jak spokojený je pan ministr. A že spokojenost pozná z úsměvů zákazníků a z toho že se vracejí, protože krkovička je z kvalitního masa a je řádně vyuzená, ne z toho, jak jsou pan ministr a jeho úředníci spokojen s tím, že dotazníky jsou z kvalitního papíru a jsou řádně v triplikátu vyplněné. A pozná se, ten poctivý řezník, jakým je pan Havlíček, i podle toho, že k nákupu rozdává dobré slovo a nějaký vtip, ne podle toho, že bez reptání přijímá vyhlášky, regulace a nařízení úřadů. Já jsem konzervativec, ctitel starých časů a starých zvyklostí, ne moderních vymožeností. K večeři chci dobré a kvalitní jídlo, nechci k večeři fakturu s vědomím, že spolu se mnou krmí můj řezník i stádo úředních šimlů. A o tom, co večeřím, se rád poradím s expertem, řezníkem, pekařem, zahradníkem a obchodníkem. Nevím, jaký užitek mám z toho, že o tom, co budu mít k večeři, ví pan ministr dříve, než nákup odnesu domů. Tato slova napsal analytik TH poté, co si do řeznictví U Pavlíka zajel nakoupit. Nebýt to tak daleko, jedu tam taky. 

Fanoušci namalovali prase s Koránem. Policie řeší podněcování nenávisti. Fotbaloví fanoušci z Jablonce nad Nisou při zápase vyvěsili transparent, který uráží muslimy. Protiislámský transparent, který příznivci FK Jablonec vyvěsili při utkání s Bohemians 1905. Severská postava se štítem opatřeným nápisem Europa rázným kopancem vyhání vousatého vepře s turbanem na hlavě, kterému vypadává z kopýtka korán. Provokativní karikatura se objevila na transparentu zvaném choreo, který odhalili jablonečtí fanoušci během nedělního zápasu. A máme další kauzu. Když policie řeší takovéto ptákoviny, ani se nedivím že je jich podle ministra málo. Kdyby na tom obrázku byl Paroubek nebo Kalousek, jak letí do třeba žumpy, tak nikoho ani nenapadne se nad tím pozastavovat. V čem je teda rozdíl? Když v Charlie Hebdo malovali podobné ba horší obrázky a postříleli je, všichni s nimi solidarizovali. Čím to je, že už najednou nejsme Charlie.

Jaromír Štětina postoval. Zas v Bruselu. Šel jsem nakoupit do Lidlu, kousek od Evropského parlamentu. Pocítil jsem zas barevnost a rozmanitost. Černí šoféři, muslimský krásný holky v šátcích chodí jako holky v Praze, Indové na corner shopech – bruselští Vietnamci, šikmoocí důchodci a pobudové všech barev, bělovousí starci ze všech koutů světa… Rodí se nová Evropa. Líbí se mi, protože se dere do světa.

A ktomu přilétla odpověď mé kamarádky. V tom úžasném barevném a rozmanitém Bruselu jsem dva měsíce žila a často tam jezdím. V centru toho úžasného barevného a rozmanitého Bruselu jsem si po setmění připadala daleko méně bezpečně, než v centru Colomba nebo Káthmándú. V tom úžasném barevném a rozmanitém Bruselu vás dotěrní muslimští mladíci klidně sledují celou cestu od bytu až k práci, nemluvě o lavině přiblblých návrhů, které si od nich za den musíte vyslechnout. Chtít, aby to u nás bylo po etnické stránce tak úžasně rozmanité a barevné, jako v Bruselu, může jen blbec. Nebo Štětina! Což je vlastně totéž.

A trocha bulváru: Fanoušci Dana Landy chtějí pomstít poničení jeho luxusního Porsche: Vandalovi vyhrožují likvidací! Petr V. byl donedávna pro veřejnost neznámým člověkem, pak mu ale ruplo v bedně a před kamerami poškodil luxusní Porsche. Poškrábal ho kamenem, polil pivem, plivnul na něj a ohnul mu zrcátko. Jenže vůz patří zpěvákovi Danielu Landovi, který má oddanou fanouškovskou základnu. A právě jeho příznivci nyní vyhrožují vandalovi fyzickou likvidací. „Ten aby emigroval. Ale neuteče. Zúčtujeme,“ napsal jeden z fanoušků Landy. „Září se nedožije,“ přitakává další přímo na zpěvákově facebookovém profilu. „Tak co, bude to toho kluka hodně bolet? Já si myslím, že by mohl zažít to, co to auto, ne? Šup, šup, ještě někdo najděte adresu toho zm**a,“ píše další fanoušek. Dodávám. Po prozkoumání podobenky pachatele mě napadá jediné. Takhle se bojuje s Bílou ligou. Hatefree forever. BTW: největší průser prý je, že mu to polil Starobrnem.

A na Fejsbůku napsali:

 •  Exministr školství Marcel Chládek se stal generálním manažerem fotbalových reprezentací a akademií. Všichni reprezentanti dostanou tablet, čip pro vstup do šestnáctky a budou muset vypadat lahodně.
 • Dalajláma oslavil osmdesátiny. Gratulace mu zaslaly desetitisíce Čechů. Obdržel i hrneček od Bořka Šípka, na němž je vyobrazen se svým přítelem Václavem Havlem, a od Nadace Vize 97 složenku typu A na zaplacení třiceti tisíc korun za licenci.
 •  „Buzerant je homosexuál, který si ze své odchylky udělá politickou nebo společenskou živnost.“
 • Jakub Janda (Jasánek) tweetoval: Wall Street Journal chystá text o českém postoji k migraci. Před chvílí volali a ptali se. Hodně se ptali.
  Tak Jandovi volají z Wall Street Journalu aby se ho vyptali na český postoj k imigrantům… To je téměř jako kdyby volali do Haló novin a ptali se, jak je to u nás s volným trhem. Ale mnohé se tím vysvětluje! Občas totiž máme tendenci se na novináře dívat jako na idioty, kteří neumějí napsat kvalitní článek. Ve skutečnosti je to ale trochu jinak – novináři jsou idioti, kteří si jen neumějí vybrat kvalitní zdroj informací.
 • Reklama na předplatné Lidových novin. Držím Burešovi v jeho mediálním podnikáni palce, věřím že Halalík osloví mnoho nových předplatitelů. 
 • K tomu lovení trosečníků irskými, italskými, holandskými a já nevím jakými ještě loděmi 15 kilometrů u Libyjských břehů a následnému jejich dovozu do Itálie: Nikdo mi nevymluví, že jde o jasnou, vědomou a plánovitou spolupráci těchto námořních velmocí (a dost možná celého vedení EU) s pašeráky lidí, čímž se vlády těchto zemí stávají prachsprostými gangsterskými vládami! Protože princip takového nesmyslu je stejný, jako kdybyste se vy topili na Slapské přehradě a říční policie by vás byla povinna po vylovení z vody dopravit na břeh brněnského Prýglu!
 • Nalijme si čistého vína. Sobotka je pohoršen Bakalovým morálním selháním, neboť očekával stejnou provizi z prodeje bytů jako z prodeje OKD.
 • Sobotka kritizuje svého prvního miliardáře (Bakalu) za morální selhání v případě OKD, zatímco pomáhá svému druhému miliardáři (Kellnerovi) spáchat morální selhání s mýtným. Podle Sobotkova pomalého prozření začne kritizovat svého nového miliardáře v roce 2026.
 • Ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier se snaží prosadit změnu obsahu školních učebnic směrem „k větší genderové vyváženosti“, tj. napříště zamezit tomu, aby se ve škole dětem vštěpovala rozdílná role mužů a žen v životě rodiny i společnosti, tak jak byla až dosud všeobecně chápána.
   Ta nedůslednost! Copak by nebylo jednodušší pohlaví ve školních učebnicích vůbec zrušit a vystačit si se starým dobrým českým slovem „babochlap“?
 • Premiér Sobotka nabádá soukromý sektor, aby zvedl platy zaměstnancům a za příklad dává, že státní sektor to už udělal.  Nemohl by mu někdo připomenout (nejraději s výchovným záhlavcem, aby si to jednou provždy zapamatoval), že státnímu sektoru zvýšil nedobrovolně platy právě soukromý sektor, neboť žádné jiné peníze, než vytáhnuté z kapes soukromníků, stát nemá?
 •  Tak co myslíte, ten útočník v Ikea ve Västeraas se bude jmenovat Ingvar Petersson nebo Mustafa Al Bádání?

A něco veselého: 

A fór na konec:

Nymfomanka ve velké krizi jde po ulici. Má obrovskou chuť na sex. Klepe na nějaké dveře, ale nikdo neotevře a nikde nikoho  nepotká. Potom uvidí kostel a vejde do něj. Není tam nikdo kromě kněze. 
“Co si přeješ, dcero?” ptá se farář. 
“Tebe, vem si mě!” 
“Prosím?” ptá se svatý otec. 
“Chci to a už to nevydržím!!!” 
“Ale dcero, jsi v domě božím!!” 
“To je mi jedno, chci, abys se mnou souložil,  hned!” 
“Ale já nemohu! Jsem kněz!!!” 
Dívka se svlékne a lehne si na oltář. Má  nádherné  tělo a  kněz neví,  co dělat, už  to nemůže vydržet, poleje ho horko, pokřižuje  se  a ptá se Ježíše:
“Pane, co mám dělat?”
A Ježíš odpoví:  “Sundej mě z kříže , ty vole, sundej mě z kříže!!!”

A to je dneska všecko.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.