Kocáb: ,,Ostře kritizuji Zemana..který kritizuje sankce a odmítá Majdan…zdá se jakoby, já to nevím….že Zeman je řízen a instruován Moskvou…Proto jsme udělali petici, která se jasně vyjadřuje proti jeho chování…Podepsaly ji tisíce lidí!”
Kmoníček:  ,,Pan prezident se vyjádřil podobně jako třeba pan Kisinger a nebo pan Genscher,takže tady máme velké spiknutí agentů řízených z Moskvy.  …Co se týče petice… Petici, která byla doručena na Pražský hrad si pan prezident pečlivě pročetl…. A jako vstřícný krok vůči kritikům si prezident Zeman dovoluje pozvat na Hrad čtyři vybrané signatáře petice a požádal mne abych Vám to vzkázal”
Kocáb: Vážně kejve hlavou ,,Děkuju to je dobře”.
Kmoníček: „Vylosovanými šťastlivci jsou Ferda Mravenec s internetovou adresou mraveniště, je to Jára Cimrman, Švejk Josef a aby to bylo genderově vyvážené, tak ještě Pučálkovic Amina,“ usadil Kocába zahraniční expert prezidenta s tím, že i tito čtyři signatáři se na seznamu petice mimo jiných objevili.
No já se válel smíchem… A pak by jeden řekl, že je to pitomý pořad. A pojďme na titulky.

 

Už žádný plyn na dluh, řekl Putin osobně Porošenkovi. Rozhovor ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho ukrajinským protějškem Petrem Porošenkem mezi čtyřma očima neskončil pro Ukrajinu příznivě. Rusko totiž zemi odmítá dodávat plyn na dluh. Putin vyzval Evropskou unii, aby Kyjevu pomohla zaplatit dodávky ruského plynu během nadcházející zimy. “Na dluh už Rusko nic dodávat nebude,” prohlásil Putin a vypočítal předchozí ruské půjčky a ukrajinské dluhy, které Kyjev dosud nezačal splácet. Moskva od Ukrajinců nedostala nejméně 5,5 miliardy dolarů (asi 118 miliard Kč), je však ochotna “zpětně” udělit Kyjevu slevu a spokojit se i se 4,5 miliardy dolarů. Jednání obou prezidentů za zavřenými dveřmi podle agentury TASS trvalo asi 45 minut.
Když se vrátím k titulku, mám k tomu jediný koment. To řekl Putin dobře.

 

Chci do koalice se slušnými lidmi, řekl Babiš a spojil se s komunisty. Hnutí ANO lídra Andreje Babiše zakládá v Havířově, Chomutově a Kladně koalici s komunisty. Jak sám Babiš tvrdí, důvody pro vstup do koalice se v jednotlivých městech musí hodnotit zvlášť a nelze je tudíž paušalizovat. “Já o tom nerozhoduji. Byla to jediná možnost. Jasně jsme řekli, že budeme dělat koalici se slušnými lidmi. Nemohu za to, že občané této země volí komunisty,” řekl serveru Lidovky.cz Babiš. “Je vidět, že hnutí ANO funguje na standardních demokratických mechanismech a má silnou základnu, která vygenerovala úspěšné kandidátky plné nezávislých osobností. Ještě jednou moc děkujeme voličům, pro nás to je obrovský úspěch,” vzkázal po volbách Andrej Babiš.
A přidal kecy, že s komunisty vládla i ODS. Už neřekl, že tam kde to udělala, bylo zrušeno to místní sdružení, které se téhle kolaborace dopustilo. Jak pravil kamarád antikomunista. Vždy budu raději žít v zemi, kde jsou u vlády zprofanovaní demokrati než slušní komunisté a stbáci.

 

noviny_26_08_03

 

Špičkoví vedci šokovali: Zrušte euro, ak chcete zachrániť Európu. Pri stretnutí nositeľov Nobelovej ceny za ekonómiu sa odborníci vyslovili za zrušenie eura. Len tak sa podľa nich môže Európa opäť rozvíjať.  V nemeckom Landau sa zišli najvýznamnejší ekonómovia sveta, medzi nimi aj držitelia Nobelovej ceny. Diskutovalo sa o nákladoch a prínosoch zrušenia spoločnej európskej meny. Vedci varovali predtým, že menová únia v doterajšej podobe z dlhodobého hľadiska nemôže prežiť, informuje stránka welt.de. Euro brzdí hospodársky rast, tvrdia vedci, len zrušenie eura môže ekonomiku opäť naštartovať. “S eurom si neviem predstaviť skutočný rozvoj eurozóny, taký, ktorý si meno ´rozvoj´ aj zaslúži,” povedal James Mirrlees, profesor politickej ekonómie v Cambridge a nositeľ Nobelovej ceny za rok 1996. Aj jeho kolega Christopher Sims, profesor na elitnej americkej univerzite Princetown považuje vystúpenie niektorých krajín z menovej únie za nevyhnutné. “Keby som bol politickým poradcom v Grécku, Portugalsku alebo Španielsku, poradil by som týmto štátom, aby si pripravili núdzové plány pre vystúpenie z menovej únie.” Dôvodom je fakt, že euro trpí konštrukčnými nedostatkami, ktoré politika doteraz neodstránila. Americký ekonóm Joseph Stiglitz, držiteľ Nobelovej ceny za rok 2001, tiež nie je nadšený: “Zavedenie eura vytvorilo nestabilný systém s tým následkom, že slabé štáty sú stále slabšie a silné stále silnejšie.
A diví se někdo? Bývalý ekonomický expert ODS Doktor vysvětluje na FB: Euro funguje asi tak, jako když do Trabanta osadíte motor F1. Vyjetí do rychlého pruhu musí skončit karambolem. Na Euru vydělala jediná ekonomika – německá, některé mají neutrální saldo, jiné prodělávají. S jednotnou měnou se jim do ekonomiky tlačí vyšší náklady, ale cena práce jim neroste…. mj. SRN má dodnes celou svou bývalou měnu (marky) uloženu jako rezervu.

 

A něco genderově korektního. Karlova univerzita odmítla sexismus: Miss UK letos nebude. Dobře si prohlédněte ty dva na obrázku Martiny Pavlouškové. Filip Lachman, šéfredaktor časopisu Sociální teorie a redaktorka Johana Chylíková se rozjeli. „V bulváru i v takzvaných seriózních médiích jsou ženy reprezentované převážně jako krasavice nebo matky. Chtěli jsme, aby akademická sféra byla jiná, více rovnostářská. Aby to, jestli jste kluk, nebo holka, nehrálo žádnou roli.“ Vznik iniciativy vyprovokovala komerční soutěž krásy s názvem Miss Univerzity Karlovy. Otevřený dopis o tom, proč by se soutěž o královnu krásy neměla konat pod záštitou Univerzity Karlovy, podepsalo několik set lidí. Medializace tématu a diskuse o něm vloni na podzim vyústily v oficiální stanovisko UK, že se soutěží nechce mít nic společného. Závěrečný galavečer ale proběhl a dívka s titulem Miss Univerzity Karlovy byla i bez oficiální záštity UK vyhlášena. Opakování soutěže se Iniciativě za Karlovku bez sexismu podařilo zamezit až v letošním roce, ve spolupráci se studentskými senáty a unií. 

 

5miss.jpg

No vida. Ještě že to zakázali! Ženy nesmí být krásné, to by bylo nekorektní! Zvláště prezentace “ženy jako matky” je naprosto nechutná  A já si furt myslel, že člověk je živý tvor a jeho prioritním posláním je udržení (reprodukce) druhu. Holt akademická sféra je “jiná” – odlišně orientovaná. Asi by bylo dobře na UK zavést povinně nošení burky, aby ženskost neodváděla studenty od studia.  Ať žije Buzna pride.  Ta milá anarchofeministická dívka na obrázku má v profilu v oblíbených stránku “Sexy muži”. To asi není sexismus. Když koukám na tu odpůrkyni ani se nedivím. Ta by nevyhrála ani ve škaredinci.

 

A něco o oteplování, páč přírodu dost zanedbávám. V Antarktidě je nejvíce ledu od roku 1979, vědci nevědí proč. Hlásá titulek. Na Jižním pólu končí zimní období, mořský led obklopující Antarktidu tak touto dobou pokrývá největší plochu. Letos je zalednění rekordní, poprvé v dějinách měření překonala ledová plocha 20 miliónů kilometrů čtverečních. Co způsobilo takový nárůst ledu, vědci zatím s určitostí říct nedokážou. Družicové snímky zachycující zalednění okolo Antarktidy zveřejnil tento týden Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Na časosběrném videu je vidět, jak led od dubna až do konce září přibýval.
Nu co k tomu dodat. To jim dělá Klaus naschvál. Je tam nejvíc ledu páč se otepluje, to je každýmu rozumně uvažujícímu ekologovi jasný. Na fejsu se kdosi ptal, kdo je to ten Klaus. To je ten pán, co jistému Al Gorovi zjevně natrhl jeho pseudovědeckou prdel, odpověděl jsem tazateli.

 

A něco o islámu. Bezpilotní letoun zachytil bojovníka Islámského státu př7osel.jpgi souloži s oslem. Server deccanchronicle.com zveřejnil video, které natočil bezpilotní letoun – dron – v hluboké Sýrii kontrolované ozbrojenci Islámského státu. Video ukázalo, že IS je řádově nebezpečnější než Taliban. Bojovníky Talibanu v Afghánistánu se totiž před nedávnem podařilo spojeneckým vojákům nafilmovat při souloži s kozou. Nyní dron natočil bojovníka IS a záznam ukazuje, že Islámský stát je mnohem nebezpečnější než Talibán. Zatímco bědný Talibanec si troufl jen na malou roztomilou kozičku, neohrožený bojovník Islámského státu na videu natočeném dronem klátí mnohem větší a nebezpečnější oslici.

 

Proto soudím, že by měl Západ zahájit pozemní operaci proti IS dřív, než dojde i na velbloudy. Z obrázku bohužel není vidět, jestlipak si nezapomněl dát zadní nohy do holének, aby mu neutekl, jak radil starý bača.

 

 

A trocha bulváru: čemu slouží mužům ranní erekce? Záhada stará jako lidstvo tento fenomén zná na vlastní kůži polovička lidstva. Ale přemýšleli jste někdy, k čemu to vlastně vzniklo?  Ale vědci už jsou na stopě a hypotéz mají rovnou několik. Jedna hypotéza pracuje s verzí, že za ranní erekce může oxid dusnatý. Ten je v těle zodpovědný za rozšiřování cév (a také trávení a zřejmě souvisí i s pamětí) – což s erekcí penisu logicky souvisí. Ukazuje se, že právě v REM fázi spánku se tato chemická látka uvolňuje do organismu – a může tedy v důsledku přispět k ranní erekci…Mnoho současných biologů tvrdí, že pochopitelně dokáže. Noční a ranní erekce pokládají především za posilování – jakési cvičení pro penis a jeho schopnost dalších erekcí, které už mají smysl pro rozmnožení druhu…To jsou věci. Na poli nemá kdo sklízet řepku a tady zkoumají hóplý hůlky. To mamuš to vyřešila kdysi jednoduše. Dej s tím pokoj. To máš wasserstehe, běž se vyčůrat a vono tě to přejde. Jako vždycky měla pravdu.

 
A z mého života:  Byl jsem na kontrole prostaty. Zaplaťpánbůh, že už to nedělají prstem per rectum, ale sonografem. Jenom si vždycky nejsem jistej, jestli je to prostata nebo jsem těhotnej. Ve zprávě bylo: Prostata 42x40x40.. To jsem netušil, že je to kvádr. Při vzpomínce na historické doby průzkumu prstem jsem přišel na to, že nechápu co na tom vidí ti hoši co provedli coming out.

 

 

A na Fejsbůku napsali:

 

 • Letadlo se v Moskvě srazilo s pluhem, zemřel šéf ropné firmy Total. Pluh po incidentu odletěl zpět do Kyjeva.
 • Doktor Cvach české politiky Zaorálek zase mimo. “EU může zaplatit Ukrajině plyn.” Je tento ministr příčetný?
 • Skvělá zpráva! Senátní hvězdná pěchota českého práva zůstává pohromadě. Gratulace prozíravým voličům. Kupředu, levá! Zpátky ni krok.
 • To se takhle sešli na Majdanu velvyslanci USA, Francie, Španělska, Německa, Dánska, asistentka státního tajemníka USA Victoria Nuland, američtí senátoři John McCain a Chris Murphy, německý ministr zahraničních věcí Guido Westerwelle, ministra zahraničních věcí Holandska Frans Timermans, komisařka EU pro zahraniční záležitosti Catrin Ashton, bývalý prezident Gruzie Saakašvili, poslanec Evropského parlamentu Jacek Protasevič, mluvčí parlamentu Litvy Loreta Grauzhinene, bývalý premiér Polska Jaroslaw Kaczynski, senátor České republiky Jaromír Štětina, Kocáb, Schwarzenberg, Liška a obvinili Rusko z vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny.
 • Abych v tom neměl zmatek…v Praze se rozpadla Topka nebo Schwarzenberg? Klára Samková ještě stručněji a výstižněji k výsledkům TOP 09:  I když český volič je pozoruhodná postava, takovej dement, aby volil stranu, která se mu rozpadá před očima, fakt není.
 • Politologové a komentátoři budou pro nás jistě mít spoustu sofistikovaných vysvětlení, proč byla účast voličů v právě proběhlých senátních volbách tak nízká.  Jen to nejlogičtější vysvětlení nepadne: ohromné většině voličů je senát u zadku. Není už nejvyšší čas přejmenovat tuto instituci na sernát?
 • Senátorka Dernerová za Severočechy se přidá k ANO aby mohl vzniknout klub. Určitě dostane doživotní příděl koblih zdarma
 • Co je to za vítězství jak říkal Bohouš, když ztratil 13 křesel včetně místopředsedkyně Al Gajdy?
 • Vláda se shodla s odbory na el. evidenci tržeb. Vláda a odbory mají nějaké tržby ? odbory vlastní tržby nemají, ale mají zálusk na tržby podnikatelů, správně posocansku přerozdělené…
 • Meziresortní komise ke žďárské vraždě po dvou měsících dospěla k závěru, že zabíjení dětí šílenci je třeba zakázat.
 • Z glosy Mirka Macka: Škoda, že se Komplexně Geniální Babiš namísto vládním povinnostem nevěnuje více svým podnikům. Takto dopadl test šunkového salámu, vyráběného Kosteleckými uzeninami pro Tesco: Deklarovaný obsah masa – 70%, skutečný obsah – 55%.
 • “Je v zájmu ostatních stran, které uspěly, aby s námi vycházely, protože peníze půjdou z magistrátu. A tam budou sedět dámy z ANO,” prohlásila s úsměvem k ostatním suchdolským zastupitelům herečka Veronika Žilková, zastupující v této pražské čtvrti hnutí ANO.  A tak nám konečně s odzbrojující naivitou ukázala, jak to teď bude v Praze chodit.
 • Prezident Miloš Zeman se po své pondělní návštěvě jednání tripartity vyjádřil mimo jiné na téma zaměstnanosti a sociálních dávek. Podle něj je zapotřebí dávat lidem práci, a nikoli sociální dávky. Podporuje také zvýšení minimální mzdy. Proč by měl stát dávat lidem práci ? Ať nechá většinu peněz podnikatelům a ti už ta místa vytvoří
 • ČD 1, “hulič a politický přeběhlík”Jakub Patočka chce referendum které bude platit i když k němu přijde jen on a jeho parta. Jsem zvědav co na to nová koalice. Teroristé a podvodníci pokračují . Přijdou i holky Škrlovy ???

 

A fór na konec: Plave si mořem velrybí samec vedle své velrybí družky a mrmlá:  “Celý svět se snaží zachránit náš druh, vědci zasedají, ekologové se bouří, Greenpeace se z toho může posrat, ale tebe holt bolí hlava!!!”

 

A to je dneska všecko.