Tak u nás se Tomio moc s přízní nepotkal. To v takovým Německu se čím dál víc lidí ozývá proti muslimům. Nějak nemůžou pobrat, že jich pořád přibejvá a konce to nemá. Taky je lehce sere, že místo aby muslimové byli rádi, že jsou někde, kde teče teplá voda a splachuje záchod, maj kecy. V tom lepším případě.

.
Kancléřka Merkelová svým spoluobčanům vyčetla, že jsou rasisti. A že by se měli stydět. Tak určitě. Akorát že já si myslím, a neberu to jen na Německo, že by se ti nahoře už měli trochu zamyslet. Myslím všichni ti oslunění věrozvěsti, co maj otevřenou náruč pro každého.  Ono je evidentní, že soužití s muslimama se příliš nedaří, jelikož problém je v tom, že oni nechtěj splynout s náma, ale chtěj, abychom my splynuli s nima. Docela dobře to popsal Anarchytect. Je neoddiskutovatelnej fakt, že když je někdo v hajzlu, měl by mu ten, kdo v hajzlu není, pomoct.  Dobře. Je tu spousta potřebnejch. V oblastech, kterým se eufemisticky říká „státy zmítané válkou“. Spousta potřebnejch muslimů, ale – a na to se nějak zapomíná – i křesťanů. EU je postavená na křesťanství. Možná nějaký mladý intelektuál kouřící v čajovně šíšu a dumající, jestli se Zen píše s velkým či malým by oponoval, ale je to tak. A prostě myšlenka onoho pána byla taková, že my, západní svět bychom pomohli křesťanům a muslimy by si rozebral Irán, Spojený Emiráty, Katar apod.. Peněz maj díky uhnilejm přesličkám, nad kterejma kdysi zaparkovali velblouda dost.  Mno, obávám se, že k tomuhle nedojde. Navíc nepochybuji, že by mi spousta myslitelů, filosofů, teologů, teokratů a podobnejch ušlechtilejch rozjívenců vysvětlila, že pokud to, co jsem napsal schvaluji, měl bych se smažit v pekle. A mávali by nade mnou ohnivým mečem jak Darth Vader z Hvězdnejch válek.  No co. Jsem na ústrky zvyklý. Akorát nějak nepobírám, proč má mít soucit s bližním svým jen někdo. A to je na úvod všechno a teď obvyklé titulky.

Zemanův kancléř Mynář vysvětluje nákup vily v Praze. Kancléř Vratislav Mynář nevidí důvod, proč by měl dokládat, že vilu v pražských Strašnicích nekoupil pod cenou. Podle svého vyjádření v České televizi totiž splnil veškeré zákonem dané podmínky. Mynář vilu koupil od Víta Širokého, který je advokátem lobbisty Romana Janouška, za 5,5 miliónu korun. „Nevěděl jsem, kdo je doktor Široký, dokud jsem si to nepřečetl na nějakém serveru, tvrdí Mynář. „Viděl jsem ho jedinkrát při podpisu smlouvy,“ dodal. Stejně rezolutně odmítl, že by kdy viděl Romana Janouška či bývalého majitele vily Radka Luňáka. Cena, za niž nemovitost koupil, přijde Mynářovi přiměřená. Podle svých slov vycházel z ceny, kterou za objekt zaplatil Široký a navýšil ji zhruba o 10 procent. Z diskuse s přítelem jsem vybral. Na vedoucího kanceláře prezidenta mám a i mohu mít názor jaký chci, ale to, co nyní předvedla čt24 a předvádí i ostatní média, kolem zakoupení jeho vily, je fakt neskutečná trapárna. Ono se opravdu stačí podívat na všechny kolem, co kdo a kdy a od koho koupil a velice rychle se zjistí to, že v tomto je Vratislav Mynář pouze a jen chudý příštipkář. Ale ono se tak nějak hodí všechno, co má spojitost s tím sprostým a vožralým Zemanem, že?  A perlička nakonec. Se porád závistivě omílá, že realitní mág Mynář koupil vilu v Praze za cenu pozemku, ale že důchodci u nás od města koupili takřka třímilionové byty od města za 250 000 kč. to nikoho nebere…..

Cukr je zlo. Zaslouží si prý extra daň. Podle vědců je zdraví více než poloviny obyvatel západních zemí ohroženo metabolickými poruchami z nadměrného příjmu cukru. Proto se začíná v Evropě kampaň  za omezení rostoucí spotřeby cukru. Zapojil se do ní i Jamie Oliver – kuchařská hvězda. Británie by podle něj měla následovat Francii, Mexiko a některé další státy, které zvýšenou daň na tzv. energetické nápoje a některé další doslazované potraviny již uplatňují. Ve Spojených státech se v boji proti přemíře cukru v potravinách angažují přední lékařské kapacity. Vědci, dietologové a epidemiologové vytvořili webovou stránku SugarScience.org, která přináší odborné důkazy škodlivosti rafinovaných cukrů. „Nejsem zastáncem daňového zatížení,“ řekl Oliver. „Jenže pokud něco ničí zdraví lidí, jako třeba tabák, tak jsem pro.“
Já nevím, proč neustále nějací sociální inženýři cítí potřebu regulovat životy jiným. Jestli chce mít někdo prdel jako šifonér, je to jeho věc. Regulovat kdeco daněmi není nic jiného, než látat díry v rozpočtech, které vznikají tím, že banda dobroserů rozhazuje peníze na dotace kdejaké hovadiny a pak hledají kde na to zase vzít. Jak dlouho bude trvat, než nám zdaní třeba i noční radovánky? Myslím jako daň ze šukačky.

Češi, přišel čas rozdělit se o náš blahobyt. Šimon Pánek si posteskl, že nechceme přijímat uprchlíky ze Sýrie. Nad schopností naší společnosti pomáhat tváří v tvář krizím, které na nás volají z titulků médií, se zamýšlí ředitel společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek v článku s titulkem “Přichází čas rozdělit se o blahobyt”. Pánek tvrdí, že bychom měli posilovat humanitární pomoc v zemích jako je Sýrie, v zemích bojujících s ebolou nebo na Ukrajině. Nicméně si stýská, že ochota naší společnosti pomáhat v posledním čtvrtstoletí dlouhodobě roste pomaleji.  „Rozhodně máme  jako země posilovat humanitární pomoc v místech, jako je Sýrie, země bojující s ebolou, Ukrajina,“ uvedl s tím, že by se slušelo rozpočet jeho organizace navýšit. „Současných něco přes sedmdesát milionů působí až trapně,“ uvedl s tím, že nepochopitelně nezodpovědně působí i neochota přijmout alespoň pár stovek syrských uprchlíků v situaci, kdy zemi opustily více než tři miliony lidí. A kdy vyspělé státy se pokusí alespoň statisícům poskytnout přechodný domov. „Naše podpora však zaostává za standardem vyspělých západních zemí, především svojí výší,“ posteskl si Šimon Pánek. Zároveň tvrdí, že akcent na lidská práva v české zahraniční politice bychom měli rozvíjet a rozšiřovat. Lidé podle něj totiž nemají být poddanými svých vlád, ale naopak vládnoucí elity mají skládat účty svým občanům. A to od Kuby přes Bělorusko, Ázerbajdžán, Rusko až po Barmu a další zem. Pěkně to vedou. Jedna vám narve do kvartýru hašišáka, druhej muslimáka a tenhle se chce dělit. Už vím co je to ta kavárna. BTW. Průměrná měsíční hrubá mzda vedoucích pracovníků Pánkovy nadace je přes 40 000 Kč. To mají víc než ředitel našeho ústavu…, napsal jeden z přátel, vědecký pracovník. To se to žije za dobročinnost. A ještě žebrá další dotace. Člověk v plísni.

noviny_26_08_03

Po dlouhé době se objevil Klaus v Partii na Primě. Podle Klause vrací současná Sobotkova vláda Českou republiku zpět ke komunismu, dělá špatná ekonomická rozhodnutí, neměla rušit zdravotnické poplatky, služební zákon je hloupý, atd. ČSSD a ODS jsou vyčpělé, další strany ani nejsou strany. Svoboda a demokracie jsou omezovány. Za nesmyslné označil i nekonečné zadlužování. Bojí se posilování státních zástupců, protože by to mohlo vést k policejnímu státu. Za hlupáky označil exprezident i některé české politiky (konkrétně je ale nejmenoval). Nekonečně hloupá je podle něj i takzvaná „pražská kavárna“. Václav Klaus také zopakoval svůj názor na Ukrajinu. Podle něj za tamní válku nemůže ruský prezident Putin, ale samotní Ukrajinci. Kyjevské vlády podle exprezidenta za 25 let neudělaly žádné reformy a současný vývoj v této zemi představuje jen omezování velké svobody. Evropa, USA a obecně Západ podle Klause vyvolaly novou studenou válku a Rusko za tuto situaci nemůže. 
Tak jsem si říkal, který blbec se ozve první. Protože i kdyby Klaus řekl, že 1+1=2, vždycky se najdou pitomci co ho za to zkritizují. A netrvalo to dlouho. Palmu vítězství urval Viliam Buchert s titulkem Klaus se rozparádil: Vláda nás vrací ke komunismu, politici jsou nekonečně hloupí. Kdyby jen politici pane Bucherte. I novináři, i novináři. Takoví do zlatova vypečení.

A trocha bulváru: Muž nechal partnerku na ulici jen v kalhotkách a s občankou. Teplota se v Brně pohybovala lehce nad nulou, ale ona měla na sobě jen ponožky, kalhotky a v rukou občanský průkaz. Takhle dopadla třiadvacetiletá žena po hádce se svým o pět let starším partnerem. Zatímco ženě pomohli strážníci s dekou, muž je podezřelý ze spáchání trestného činu.  Uvedla, že to jsou jediné věci, které jí partner nechal. Zbytek oblečení a hotovost, kterou měla u sebe, jí po hádce vzal a odešel,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Ten chlap byl hovado. Měl jí aspoň pořídit dámskou variantu pánského oteplousche. No povím vám, že pověstná zpráva o hořícím pařezu je překonána.

A z mého života: Na procházce se psem jsem zjistil, že místo vran létají z oken stromky. Psovi se to líbilo. Mně už méně. Já dostal úkol domluvit likvidaci s popeláři. Přitom jsem si vzpomněl na starý dobrý vtip. Popeláři odvážeji kontejner.  Blíží se stará bába s odpadkovým košem a volá: “Doufám, že nejdu pozdě?”  “Ale kdepak, naskočte si.” Mimochodem, s popelářema neradno si zahrávat. 

A na Fejsbůku napsali:

 • Organizátoři protiislámských demonstrací v Německu mají podle Merkelové srdce naplněná předsudky, chladem a nenávistí. Ačkoliv na svých shromážděních vykřikují heslo „My jsme národ!“, které se skandovalo před 25 lety při pádu Berlínské zdi, tak tím prý ve skutečnosti myslí, že přistěhovalci k nim kvůli své barvě pleti a vyznání nepatří. 
  Dodávám:  Mají zdravý selský rozum a dobře vědí, co způsobí v posledku dva kmeny na jednom území, z nichž se jeden odmítá asimilovat a nabývá na počtu a agresivitě. Merkelová a ostatní strkači hlavy do písku budou nakonec vinni tím, co zákonitě nastane.
 • Odjeďte pryč, než vás tu někdo zabije, Mohamede Abbasi. Tak zněl název blogu bloggera Matějky. Abbasje ten u nás asimilovaný muslimák co říkal, že ženský se můžou kamenovat. A takhle Frantovi odpověděl jeden muslimák.
  9abbas.png
 • Tak Falmerovi zaplatili cestu do Ruska. Doufejme, že se tam nejel učit jak nám zakroutit krkem jako jeho syfilitický předchůdce.
 • A něco z Brna. Z diskuze k odvolání ředitelky TIC které nová vláda formálně nezvládla. Tak jediné co kromě rublu mohlo padnout, byl zmoženej Hollande v knajpě pod stůl. Že Hnít Brno nebude umět pořádně ani odvolávat, natož vládnout, mne u figurek podobného formátu přeci jen překvapuje. Ona ta Hollanokracie je v praxi docela zábavná…
 • Nevím, jak mohou jíst prasata, vzkázal šéf českých muslimů. Příborem debile odpověděl jeden z diskutérů.
 • Hurá! Doba vánočních zázraků pokračuje i v lednu! Státní dluh se snižuje, třebaže hospodaření bylo, jako každý rok, deficitní. A třípodlažní vila ve Strašnicích stojí 5,5 milionu. Naši zemi má v rukou konečně ta správná parta. Brzy uvidíme zlaté prasátko každý den. A bez půstu. Hosana!
 • Podle posledních zpráv uprchlo z Ukrajiny, za posledních 6 měsíců ca. 500 tis. Ukáček.  ….z toho ca. 400 tis. do Ruska…..(sic). Divím se, že žádný “politolog” typu Fištejna či Romancova si ještě nepoložil otázku : ..je-li toto válka Ukrajiny s Ruskem …..proč tedy ti lidé utíkají k nepříteli ?
 • Feministky a všechny ty šiřitelky genderu tvrdí, že neexistují rozdíly mezi pohlavími. Chlapečkům bychom neměli dávat autíčka a holčičkám panenky. Existuje prý jenom člověk. Toť vše. Ok. Potom ale nechápu, proč je nutné zavádět kvóty pro zastoupení žen ve firmách či politice. Když se naše pohlaví neliší, tak je to přece jedno, kdo tam bude, ne? Nebo tomu špatně rozumím?
 • Napsat k hlavnímu titulku, ve kterém se praví, že “Schodek loňského rozpočtu byl 78 mld. Kč”, podtitulek, že “Státní dluh poprvé od roku 1995 klesl”, může opravdu jen debil. Ergo: V České televizi pracují debilové.
 • Zaujalo mě, jak se naši novináři rozčilují nad podmínečným odsouzením Alexeje Navalného za údajné okradení kosmetické firmy Yves Rocher, když tato firma tvrdí, že jí nevznikla žádná škoda. A vcelku správně z toho vyvozují, že odsouzení Navalného má politické pozadí. Souhlasím s nimi. Jen se podivuji, že ke stejnému závěru nedocházejí také třeba v Rittigově kauze údajně předražených jízdenek pražského Dopravního podniku. Tam také žádná škoda nevznikla. Ba dokonce ty nové – lepší, protože s více ochrannými prvky – jízdenky, jejichž tisk údajně za provizi zprostředkoval Rittig, se tiskly levněji než ty staré, horší. Zajímavé! Ale politiku v tom rozhodně nehledejte, ta je za tím jistě jen v Moskvě.
 • Václav Klaus:  Vláda dává naději? To nemohl myslet vážně ani Zeman.
   Dodávám:  Vláda dává spoustě lidí naději. Naději, že jim nedobrovolně více přispějí ti schopnější, podnikavější a pracovitější, aby se nadále nemuseli snažit a tvrdě na sobě pracovat. V tom se Zeman nemýlí, s tím má bohaté zkušenosti, jinak by nikdy nemohl být nikam zvolen.

A něco veselého – vliv počtu snězených kebabů na oblečení našich žen dle Úsvitu :  
11kebab.png

 

A fór na konec: U Nováků na zahradě přistane létající talíř. Vyleze z něho jeden ufonský, ale celkem přijatelně vypadající pár, a tak je  Novákovi pozvou domů a udělají mejdan. Když už jsou trochu v náladě, tak  chlapy napadne, že by si mohli zkusit trochu rozšířit obzory a prohodit si  manželky a udělají to.

Nováková si odvede ufona do ložnice, tam se svlíknou, Nováková si ufona  znechuceně prohlíží a myslí si: Takovej malinkej…? Jenže ufon si trochu zakroutí ušima a pindík mu hned povyroste. Nastaví tu  správnou velikost a pak si s Novákovou užívá až do rána.
Ráno, když ufoni odletěli, tak Nováková celá růžová říká manželovi: “Já jsem  to měla úplně nádherný! A co ty?”
A Novák na to: “No teda, já ti řeknu, za moc to nestálo. Úplně jako obyčejně a navíc mně celou dobu hrozně kroutila ušima…?”
A přidám novoročenku.

12novor.jpg

A to je dneska všecko.