18.2.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P: ODS zvoní hrana

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 18|02|2015

Dnes si řekneme, proč má ODS tolik procent, kolik má. Znáte Tomáše Haase? To je pán, který se z kanadské emigrace vrátil domů, vstoupil do ODS a časem se vypracoval na poradce Václava Klause a později i Mirka Topolánka.  Protože ho znám osobně, troufám si říct, že to byl kovaný modrý pták. Poslední dobou se vyprofiloval na docela slušného kritika poměrů uvnitř ODS a jejích výstupů navenek. Bez výsledků. Naopak, někteří z funkcionářů se proti němu začali vymezovat.

Korunu to dostalo s rozvojem ukrajinské krize. Čekal jsem kdy se napínané lano přetrhne. A přetrhlo. TH napsal: Vážení, s lítostí vám oznamuji, že vzhledem k tomu, že mé svědomí mi nedovoluje smířit se s některými politickými postoji ODS, rozhodl jsem se ukončit mé členství. Často jsem svými články a analýzami kritizoval slepou politiku ODS, jejíž vedení zcela ignorovalo dlouholetý masivní úbytek voličů, a která se stala se zapouzdřenou enklávou dlouhodobých funkcionářů, až do míry, kdy se zdála být soudobou českou kopií bývalého Moskevského Politbyra a odchylovala se v praxi od svých programových zásad. Přesto jsem ODS po celou dobu obhajoval, věřil jsem, že najde sílu se vypořádat se svými problémy a zvrátí ničivý trend ztráty voličské důvěry. Bohužel se tak nestalo. Do dnešního dne ODS neudělala to, co udělá jakákoliv solidní firma, nebo organizace, která je v nesnázích a hrozí jí zánik. Neudělala a nemá v úmyslu udělat solidní, profesionální a objektivní analýzu toho, co zavinilo její pomalý sestup z pozice největší strany v republice do strany, která dnes pokládá za úspěch zvolení 16 poslanců v dvousetčlenné sněmovně a jednoho europoslance. ODS ztratila mezi roky 2006 a 2013 jeden a půl milionu voličů. Nikoho ve vedení ODS no nijak nevzrušovalo, po každých volbách vedení oznámilo, že “problémy ODS jsou věcí minulosti” a “musíme se semknout”. To bylo hlavním tématem mé kritiky prakticky od začátku této ignorované krize. A pokračuje rozborem příčin a vývoje ukrajinských událostí a rozdílů v pohledu ODS a jeho samého.

Analýza je obsáhlá a koho zajímá, najde ji na Tomášově FB profilu. Okolo ní se rozpoutala velká diskuze. V pořádku. Tak to má být, nemusíme mít všichni stejný pohled na jednu věc. Co mne na celé věci dorazilo a proto o tom píši byla reakce prvního místopředsedy, který odchod TH marginalizoval výrokem, že Tomášův odchod je přeceňovaná záležitost. K tomu mne napadl citát ze starého dobrého Hemingwaye, který jsem Honzovi Zahradilovi připomněl: “Žádný člověk není ostrov sám pro sebe; každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj : smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.” Protože jeho reakce na odchod byť jediného člena ODS svědčí o tom, že ona ta ODS je asi tak zapouzdřená, že jí ani nevadí úbytek členů, kteří byli jejím obohacením. Vidím to na odlet modrého ptáka v geometrické formaci někam do ….. A nyní obvyklé titulky.

Za třetinové odvody třetinová sádra, opřel se šéf odborů do OSVČ.  „Jestliže někdo platí třetinu toho, co ostatní, tak by normální logické vysvětlení mělo být, že dostane asi jenom třetinu sádry nebo třetinu srdeční chlopně, a tak se to neděje,“ řekl předseda odborové centrály ČMKOS Josef Středula. „Dali jsme najevo, že chceme už konečně vyřešit otázku plateb mezi zaměstnanci a zaměstnavateli a OSVČ. Jestliže ve zdravotnictví chybějí prostředky, jestli je jasné, že OSVČ generálně přečerpají to, co do systému vloží, a nejsou solidární s nikým, tak požadujeme, aby došlo k nápravě této situace. Čím déle se to bude odkládat, tím déle bude trvat, než se do zdravotnictví dostane adekvátní částka,“ prohlásil šéf odborů.Netrvalo dlouho a ukázalo se, že nabubřelý předák šlápl vedle, OSVČ odvádějí na zdravotním pojištění více, než vyčerpají, jak zjistil server Podnikatel.cz  Jak ukazují statistiky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP), které má server Podnikatel.cz k dispozici, odvádí OSVČ do systému zdravotního pojištění více, než za ně zdravotní pojišťovny zaplatí na zdravotních nákladech. V případě Všeobecné zdravotní pojišťovny, největší tuzemské pojišťovny v ČR, jde dokonce o dvojnásobek. Co se týče VZP, tak ta v roce 2013 evidovala přibližně 300 tisíc pojištěnců, kteří byli pouze OSVČ. „Tito pojištěnci zaplatili na pojistném 6,5 miliardy korun a za péči o ně VZP uhradila 3 miliardy korun. Tedy spotřebovali polovinu zaplaceného pojistného. Průměrná platba pojistného byla přes 22 tisíc Kč a průměrné náklady přes 10 tisíc Kč,“ doplnil serveru Podnikatel.cz Oldřich Tichý, mluvčí VZP. I statistiky OZP ukazují, že OSVČ zaplatí na pojistném více, než pojišťovny stojí na zdravotních nákladech. Za rok 2014 evidovala OZP 41 902 OSVČ, které na pojistném zaplatily přes 666 milionů korun. Výdaje na tyto OSVČ ale činily “jen” 462 milionů korun.

No když jsme u těch třetin, neměl by jedinec s třetinovým mozkem dostávat třetinový plat? Jak napsal kolega bloger Matějka: “Většinu svého produktivního života se nechal živit jinými lidmi. Z cizích odborářských příspěvků žije i teď, když o živnostnících říká, že odvádí málo. Měsíční plat předchůdce ve funkci šéfa ČMKOS Zavadila byl podle jeho slov až trojnásobek průměrné mzdy. Josef Středula nebude daleko od této sumy. Sumy, o jejíž výši se většině živnostníků, o které se odborář otírá, může jen zdát, přestože makají od rána do večera a nemají své jisté nejen z roku na rok, ale mnohdy ani z měsíce na měsíc.”Asi by si odborář měl koupit kolo a prohlédnout si svůj stín. 

PKS3366a3_noviny

Zákulisní manévry přiměly ministryni spravedlnosti k rezignaci. Začalo to tím, že babišovská média sepsala politické nekrology, které měly zpochybnit profesní a osobnostní integritu Heleny Válkové. Jak napsal Bohuš Pečinka, v někdejším sovětském Rusku po takové kanonádě platilo: pozor, pozor, je tu nespokojenost „těch nahoře“ s kritizovaným a dotyčný bude v lepším případě odvolán, v horším zatčen. Ministryně se naštěstí dočkala jen toho prvního. V druhé fázi už přímo lidé kolem Andreje Babiše začali vytvářet tzv. věcné zdůvodnění odvolání ministryně spravedlnosti. Původně to měl být příběh o ministryni, která je neschopná se dohodnout s představiteli justice na finančních kompenzacích ve věci ušlého zisku za jejich zmrazené platy. Tento scénář utnula sama ministryně tak, že dospěla ke kompromisnímu vyrovnání ve výši 1,2 miliardy korun. Zajímavé bylo, že na pondělním jednání vlády její návrh prošel, přičemž proti němu hlasovali všichni ministři hnutí ANO. To už bylo jasné, že Babiš dal v jejím případě caesarovský palec dolů. Proces její „deinstalace“ vstoupil do své třetí a poslední fáze, kdy čelila brutálnímu nátlaku ze strany samotného Andreje Babiše. I když přecházela chřipku udělala několik obratných politických tahů, včetně získání podpory od prezidenta republiky. Před zasedáním vlády ji však dal Babiš dokument, aby podepsala svou rezignaci. To rezolutně odmítla a se zápalem plic odjela do nemocnice. Podle zpráv z jejího okolí zde byla vystavena dalšímu nátlaku ze strany Babiše, což ji zlomilo a z nemocničního lůžka rezignovala. A skutečné důvody? Podle analytiků se dostávala do stále větších konfliktů s Andrejem Babišem, který je zvyklý dívat se na každého kolem sebe jako na „sprostého podřízeného“ , jemuž musí diktovat personální politiku. Najednou začal mluvit nejen do obsazování důležitých míst na jejím ministerstvu, ale například i do způsobu jmenování místopředsedy vrchního soudu (Sváček), který vyhrál v legitimním výběrovém řízení. A tak nakonec uhnula a abdikovala. Otázkou je, jak po této zkušenosti chce v budoucnu pracovat v parlamentu. Ale to už je jiný příběh. obr3

Z cizího krev neteče, aneb podivná studie o křečkovi za 2 miliony, píší na serveru Pravý prostor. Z Hulína do Fryštáku se plánuje nová rychlostní silnice, což zní docela chvályhodně, ale v cestě jí stojí „chlupatý problém“ – a sice obyčejný křeček (resp. křeček polní, latinsky Cricetus cricetus), který se ke své smůle v lokalitě vyskytuje. Ředitelství silnic a dálnic ČR si proto nechalo zpracovat odbornou studii, jak to řešit. Výsledkem je devět stránek s pár řádkami textu a několika obrázky, bratru za 2 miliony korun! Studii vypracovala v loňském roce na zakázku firma Ekoteam (no, firma – spíše podnikající fyzická osoba pan Vladimír Ludvík). Při své nepochybně náročné práci zjistila, že v dotčeném území jsou tři lokality, kde se křeček vyskytuje. Na těchto lokalitách bylo zjištěno celkem 73 nor, přičem aktivních jich bylo zjištěno 45.
Z toho tedy vyplývá, že zjištění jedné nory vyšlo na téměř 53 tisíc korun! Ale pozor – když už to stálo takové peníze, tak „odborníci“ z Ekoteamu zároveň během své zodpovědné výzkumné práce pro ministerstvo vypátrali na silnici mezi Holešovem a Třeběticemi celkem 8 mrtvých křečků. Proč je tento údaj tak zásadně důležitý pro postavení nové rychlostní silnice, to se ale ze studie už nedozvíme. Studie závěrem doporučuje – jak překvapivé – přesunout křečky „na blízké lokality“ – a to v zimě, protože přes léto se prý množí.

Myslíte, že je to nějaký předčasný apríl? Rozpočet akce ukazuje, že ani náhodou. Kamarád nabídl studii levnější. Vsaďte se že neprojde.

A jeden socialistický z  blízkého zahraničí. Minister dopravy Ján Počiatek vydal pokyn, ktorým najväčší slovenský prepravca, Železničná spoločnosť Slovensko, ruší od 1. marca možnosť zakúpenia si miestenky do vlaku. Vláda SR tak pokračuje v balíku opatrení na znižovanie sociálnych rozdielov v spoločnosti. Kabinet minulý týždeň presadil v parlamente cez poslanca za Smer-SD Juraja Blanára tiež zákaz vyberania poplatkov za prednostné vyšetrenie v ambulanciách lekárov. Informáciu pre Denník RSS potvrdil hovorca rezortu dopravy Martin Kóňa. ”Možnosť zakupovania miesteniek bola dlhodobo zneužívaná majetnejšími občanmi, ktorí tak zabránili pohodlnému sedeniu iným cestujúcim,” objasnil rozhodnutie ministra. Tož tak. Snad už jen dodám: kupředu levá.

A trocha bulváru: Experti došli k přesvědčení, že konzumace tuků (s cholesterolem) neovlivňuje výskyt srdečních chorob, jak se doposud tvrdilo. Neradujte se ovšem, bloudové: namísto plánovaného zdanění bůčku očekávejte zdanění šíleně škodlivých sacharidů. O vysokém zdanění dobroserů, kteří neustálým vyvoláváním stresů přispívají ke zhoršenému zdravotnímu stavu občanů, se zatím neuvažuje. A nemůžeme vynechat 50 odstínů šedi. Dakota Johnsonová – herečka, modelka, dcera hollywoodské hvězdy Melanie Griffithové a nově také představitelka cudné dívky, která se v náručí zámožného a zároveň děsivého Christiana Graye promění v nespoutanou dračici ve filmovém trháku 50 odstínů šedi, jenž měl premiéru ve středu 11. února, tedy krátce před svátkem sv. Valentýna. Obsah filmu dle Twitteru: Překvapí jí. Zamiluje se do něj. Letí vrtulníkem. Zmlátí ji. Ošuká jí. Ona uteče. Konec………A typická debata páru vycházejících z kina po 50 odstínech šedi :  “Tak co, mamko, nezkusime to taky?”  “Ses posral?” 

A z mého života:  Dnes mi doma vypadl na 20 minut internet, tak jsem šel do obýváku popovídat si s manželkou. Zjistil jsem, že je to docela milá ženská.  A zrovna jsem si dal z lednice svíčkovou ze soboty.  Báječně rozležená. Prostě ingredience se prolnuly a dalo to správnou chuť. Nechápu, proč je toto zákonem zakázáno provozovatelům restaurací a hoteliérům, kde se říká, že jídlo se nesmí ohřívat. Pak jsem na to přišel. Protože nám vládnou idioti.

A na Fejsbůku napsali:

 • Předseda KSČM: Petr Cibulka by měl dostat doživotí. Petr Cibulka by měl dostat doživotí za některé své výroky. To řekl 9. února 2015 předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. A co svoboda projevu, soudruhu Filipe?
 • Opravdu není překvapující, kdo že by to už zase chtěl zavírat za výroky. 
 • Vyjádření norské ambasády:  Rozhodně není pravda, že v Norsku již odebrali tolik dětí, že novými pěstounskými rodinami musí být rodiny, kterým již dříve odebrali jiné děti.
 • Zajímavá mentální přesmyčka diskutérky z Novinek: ubohé dnešní ženy nemají ani na antikoncepci a pak nevědí, s kým mají dítě, následkem čehož nemají ani na obědy pro tyto děti a může za to Kalousek.
 • Jakub Janda z Think tanku Evropské hodnoty zaplňuje FB svými duchaplnými posty. Vysloužil si za to titul MDI. Mladý dynamický idiot.
 • Kdyby ekofasos nezablokovali rozsireni JE v Cechach, nemuseli by si ted honit trika v Jiretine a okoli nad prolamovanim limitu.  Vlastne co to placam, genialni tah to byl, bude aktivisticke prace na cela desetileti dopredu…
 • Prý je Válková nejkritizovanějším ministrem ANO. Babiš asi čte jen LN a Blesk, ne Reflex, Respekt, Týden, E15, Echo24, Aktuálně. Tam je nej- on.
 • Exministryně spravedlnosti Válková si v mediích „pouští hubu na špacír“. Pro Komplexně Geniálního Babiše z toho plyne jasné naučení: do funkcí vždy navelet jen mladé lidi, kteří mají většinu života a kariéry před sebou a budou tedy, řečeno s prezidentem Zemanem, předposraní…
 • Předpokládám, že jak kancléřka Merkelová, tak prezident Holland před jednáním v Minsku připomněli diktátoru Lukašenkovi nezbytnost dodržovat v Bělorusku lidská práva. Nebo se to nosí jen někdy a někde? Co na to Karel Schwarzenberg a ostatní?
 • Mezinárodní měnový fond se s Ukrajinou předběžně dohodl na nové finanční pomoci ve výši 17,5 miliardy dolarů (427 miliard korun). Kyjev kvůli tomu musí přijmout důkladné reformy. Celkově Ukrajina dostane kolem 40 miliard dolarů. Právě mne napadlo nové slovo: Greekrajina…K tomu jsem dodal: Nevadí. Tiskárny peněz pojedou na 3 směny
 • Tomu neuvěříte – dočetl jsem se včera v Lidových novinách, že sdružení Rozkoš bez rizika získalo grant ve výši 2 milionů korun k pořádání workshopů, které mají upozornit mj. na sexuální potřeby seniorů v ústavech a domovech pro seniory. Zástupkyně sdružení uvedla, že v mnoha jiných zemích je služba takovéhoto intimního společníka poskytována těm, kteří si za ni zaplatí. Nabídka má zahrnovat doteky a tělesný kontakt, pohlavní styk prý není vyloučen. Tolik zpráva. Domnívám se, že nejtěžší úkol čeká nyní Jiřího Dienstbiera: zajistit genderovou vyváženost této nabídky.
 • Že už jste úplně zapomněli na to, že tým špičkových expertů s nejmodernějším vybavením neustále zjišťuje, čím bylo sestřeleno malajsijské letadlo nad Ukrajinou? Je to holt náročná práce a potrvá ještě měsíce, než se na to úplně zapomene a nastane doba, kdy to bude většině lidí úplně jedno.
 • Andrej Babiš vyniká ve dvou věcech.  Za prvé se mu podařilo zcela zastínit nevýrazného premiéra Bohuslava Sobotku. A za druhé zatahuje oponu nad svými ministry nebývalým tempem – už se mu podařilo odvolat polovinu z těch, které před rokem na jeho návrh premiér Sobotka nominoval. Včera jsem napsal , že kdyby se Babišovi něco stalo, Sobotka bude premiérem.  Ale to je, přiznávám, trochu zavádějící, premiéra už máme… někde. A proto navrhuji zřídit pro Andreje Babišei novou ústavní funkci. Mohli bychom ho nazývat “Derniér” Babiš.
 • Prý byla Kleslová agent jako James Bond. Jmenuji se Kleslová, Radmila Kleslová. Protřepat, nemíchat.
 • Slavnostní odhalení lavičky v Oxfordu připomínající odkaz Václava Havla. Při této příležitosti místopředseda vlády Bělobrádek uskutečnil konzultace s britským ministrem pro vysoké školy, vědu a výzkum G. Clarkem a také se účastnil akce k výročí listopadu na české a slovenské ambasádě. Tato dvoudenní listopadová cesta do Velké Británie nás přišla na 790.000.- Kč. Tak tomu říkám dobře investované peníze! Ihned jsem si vzpomněl na starý vtip: Recepce je akt, při němž pracující ústy svých představitelů pojídají výsledky své práce.
 • Developeři jsou zločinci, kteří by rádi zabrali zemědělskou půdu, na níž by se dala pěstovat řepka.

A fór na konec: Ptá se syn Billa Gatese:Tati, chci vyzkoušet ten sex, co mám dělat?No synku, vezmeš si z mojí garáže to největší auto, oblečeš si nejlepší oblek, vezmeš děvče do nejlepší restaurace v městě, po večeři vezmeš v parku kočár s koňmi a vezmeš jí na okruh kolem jezera, cestou koupíš největší kytici květů jakou budou prodávat a nakonec objednáš v hotelu Plaza prezidentský apartmá a tam se ti děvče podvolí…Ale tati!!! Kde jsou romantické procházky, letmé dotyky, čtení poezie za měsíčního svitu…Synu, to si vymysleli linuxáci, aby mohli souložit zadarmo..

A to je dneska všecko.

ZDROJ: Petr Paulczynski

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 25 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...