17.1.2014
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Kongres ODS

Sdílejte článek:

PETR PAULCYZNSKI 17|01|2014

 

Tak dnes musíme bezesporu začít víkendovým kongresem ODS. Plní internet a všichni komentátoři zaručeně vědí, co má ODS dělat, či co dělat nemá. Tak přiložím polínko. Polínko, které jsem přikládal už nesčíslněkrát. Když jsem kdysi vstupoval do ODS bylo to pro její ideje. Především to byla idea svobody jednotlivce, svoboda a možnost volby kterou jednotlivec realizuje své představy aniž by mu nějaký zbytnělý stát diktoval co smí či nesmí. Krásná hesla o minimálním státu, svobodě, liberálním prostředí a volném trhu. Podpora podnikání. Ideje, které ODS cestou poněkud poztrácela.

 

 

Ústupky koaličním partnerům pomalu ale jistě přivedly ODS na pokraj propasti. Personální boje, ztráta hlavního cíle zaměněná za osobní cíle některých jednotlivců a leckde i boj frakcí. Místo tvrdé zdi proti podvodům, zadlužování a demagogii jsme se začali věnovat osobním a koaličním válkám jedněch proti druhým a ideje jsme z reálného života přenesli akorát tak na papír. Přestali jsme vidět, že se na nás nabaluji šibalové jak říkal Paroubek, či chcete-li kmotři jak říkal Topolánek. Pořád jsme věřili na samočistící mechanizmy, které pomalu ale jistě přestaly fungovat. Klíčové resorty jsme nechali koaličním partnerům. Někde cestou jsme buď poztráceli nebo dokonce vyhnali své ekonomické experty.

 

Pod heslem snižování propadu rozpočtu jsme navrhovali ptákoviny a namísto škrtů v mandatorních výdajích státu jsme podojili kdekoho, jen abychom naplnili díry v rozpočtu. Namísto snižování daní jsme je zvedali, což ekonomiku nejen že nezrychlilo, ale naopak. Však on už jistý Laffer o tom cosi věděl. Nechali jsme bujet podivné aparáty pro přerozdělování dotací, líheň to korupce. Tenčící se peněženky lidí jsme dráždili tloustnoucími peněženkami špiček státní správy. To není závist, to je jen upozornění na to, že všechno má své meze. Moje milá ODS.

 

Myslím že stojíme v bodu zlomu. Buďto se vrátíme ke kořenům našich idejí, nebo ztratíme ty poslední zbytky našich voličů a s tím i jedinou stranu, která má hájit osobní svobodu a osobní zodpovědnost! A zbytkům voličů a řadových členů nakonec zbudou akorát oči pro pláč. Najde se někdo, kdo bouchne do stolu a udělá to na co všichni čekáme? Že vrátíme rozkolísané ODS její základy? Milá ODS. Je čas vrátit ODS zpět k jejím základům. Je čas na ofenzívu. Ale ne na takovou, jako předvedl úřadující předseda Kuba v Hyde Parku, jehož vystoupení se neslo v duchu že za všechno mohou všichni ostatní od Topolánka až po výstřel z Aurory. Jen on, Kuba prý nemůže za nic. Že seděl ve vládě která dopadla jak dopadla (řídil ji Kalousek) a že seděl v ODS jako místopředseda která i díky jeho politice dostala 7%, mu nějak uteklo. Takže milí delegáti, čekám na výsledky kongresu jak slípka na sopel.

 

 

A standardních pár titulků:

 

Palestinci si stěžují EU na českého velvyslance v Izraeli. Hlavní palestinský mírový vyjednávač Saíb Irikát si v dopise unijní ministryni zahraničí Catherine Ashtonové stěžoval na českého velvyslance v Izraeli Tomáše Pojara. Informovala o tom palestinská agentura WAFA. Důvodem je, že Pojar minulý týden navštívil univerzitu v židovské osadě Ariel na západním břehu Jordánu, která leží hluboko na okupovaných územích. Prý to podkopává unijní úsilí o mírové vyřešení dlouhotrvajícího konfliktu mezi Izraelci a Palestinci. Prý by se měla Evropská unie otevřeně distancovat od cesty českého velvyslance na nelegální univerzitu v Arieli.

 

To je dobrý. Bastardi co tu skladují semtex a kalašnikovy asi přešli na tezi, že nejlepší obranou je útok. Co kdybychom si tak na ně stěžovali my? Jak napsal Aston na Psu: “Vyjednavač neexistujícího státu si tedy osobuje právo diktovat skutečnému velvyslanci skutečného státu ve skutečném státu, kam smí a kam nesmí jezdit, a zároveň si osobuje právo navrhovat “opatření”. Pak už by bylo možno bádat nad tím, kde je vlastně zdroj české politiky, zdali v Bruselu anebo někde v nějakém teroristickém bunkru. A to vše proto, že takzvaný velvyslanec neuměl zacházet se semtexem a že se našly ilegálně držené zbraně.” P.S. A co tak poslat velvyslance neexistujícího státu do…domů?

 

Kandidátku ČSSD do eurovoleb má vést sociolog Keller. Uvedl to zdroj Práva. Předseda strany Bohuslav Sobotka tuto variantu potvrdil. „Je to velmi silně zvažovaná varianta. Vzhledem k tomu, že Jan Keller je velmi výrazná osobnost s levicovými názory, jsem přesvědčen, že by nám pomohl během volební kampaně do Evropského parlamentu otevřít důležitou debatu na téma, jakou Evropu vlastně chceme a jaké národní zájmy bychom v Evropě měli a chtěli prosazovat,“ řekl Novinkám šéf ČSSD. „Bez toho, abychom do voleb poslali takto výrazné osobnosti, se v kampani na podstatná témata nedostane,“ dodal s tím, že Kellera coby lídra kandidátky vidí jako nejlepší variantu.

 

Tak Keller místo Gajdůškové. To teda koukám jak zmatený pes Goro před Tokyem. Přijde mi to jak z bláta do louže. Na druhé straně Keller je sice komunistického smýšlení, ale není to blbec. Jak napsali na FB, teta Gajdůšková totiž mluví jen česky a rusky umí jen spasíbo a jolka…

 

„Platforma Evropské paměti svědomí pozastavila ÚSTR členství. Byl podle ní infiltrován komunistickými spolupracovníky“.

 

V Ústavu pro studium totalitních režimů to stále vře. Přitom se dění v této typicky porevoluční, antitotalitní instituci nápadně podobá dění v politice. Není divu. Tichý český převrat, nenápadný posun k autoritářskému systému, začal tím, že levice brutálně převzala moc v ÚSTR a vyházela část nepohodlných zaměstnanců. Teď ústav řídí Pavla Foglová (prosazená Petruškou Šustrovou). Založena byla Skupina pro odborný výzkum. Složení: Vojtěch Vlček, Karel Vodička, Petr Pithart, Jan Rataj. Všimněme si posledního „evaluátora”. Doc. dr. Jan Rataj, CSc., působil v letech 1981-1990 v Ústavu marxismu-leninismu UK v Praze. Učil dějiny KSČ a mezinárodního dělnického hnutí. Svou kandidátskou disertační práci nazval Československá strana lidová v letech 1925-1929. K ideologii a politice českého katolicismu v období vlády „panské koalice” (1983). V práci byl veden Leninovými myšlenkami o „třídní úloze náboženství a klerikalismu v epoše imperialismu”.

 

Skupina pro odborný výzkum si jako jednoho z prvních zve na „evaluaci” Františka Čuňase Stárka. Bude muset bývalé komunisty (Rataj, Pithart) přesvědčit, že má na to, aby vůbec v ÚSTR dělal. Hodnocen bude zřejmě jeho projekt o undergroundu, který je mimochodem fascinující, mimořádně rozsáhlý a zaměřený mimo jiné na děti ve školách. V době, kdy Rataj psal o zlých klerikálech, Čuňas seděl v base za šíření Vokna.

 

Vidíme zde typický střet, přesně to, oč jde v ÚSTR od letošního 4. dubna, kdy byla ředitelkou jmenována Pavla Foglová. Na jedné straně „akademici” (Jan Rataj je akademik). A s nimi několik exdisidentů (Pithart, Prečan), kteří nikdy zřejmě nepřestanou bránit „svůj” minulý režim. Lidé s tituly. Proti nim Čuňas. Před revolucí „androš”, který neuvěřitelně statečně a aktivně vzdoroval totalitě. Svého druhu hrdina, který si to odskákal v bolševických kriminálech. O undergroundu ví tolik a má tam tolik kontaktů, že ho nikdy žádný doc. dr. Rataj, CSc., nepřekoná. I kdyby se ubádal k smrti. Ono není divu, Gottwald s Leninem toho o českém undergroundu moc nevěděli. Taky je vám na blití? Gottwaldovec kádruje Čuňase. Fuj.

 

A něco o konci lobistů a kmotrů. Noviny nachytaly Bělobrádka s Mládkem na schůzce s mocným podnikatelem. Lidové noviny odhalily nečekanou schůzku dvou kandidátů na ministry s jedním z nejvýznamnějších českých developerů. V luxusní italské restauraci Cantinetta Fiorentina se setkal budoucí ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) a šéf lidovců mířící na post ministra bez portfeje pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek s podnikatelem Luďkem Sekyrou. Sekyra patří mezi velmi štědré sponzory lidovců. Právě proto podle LN vzbuzuje jeho schůzka s dvěma budoucími ministry otázky. Odpovědi účastníků, co bylo předmětem schůzky, se navíc poněkud rozcházejí. „Řešil jsem lidoveckého náměstka na Ministerstvu průmyslu a obchodu,” řekl LN Mládek. Vysvětlil i to, proč se schůzky účastnil i známý developer: „Pan Sekyra je od KDU-ČSL. Je na předsedovi KDU-ČSL, koho s sebou na jednání vezme.” Bělobrádek se Sekyrou ale mají na setkání jiný pohled. „S panem Mládkem jsem měl pracovní schůzku nad náměstky na Ministerstvu průmyslu a obchodu, nad spoluprací resortu a Rady pro vědu, výzkum a inovace a nad systémem vědy, výzkumu a inovací. Pan Sekyra nás později přišel pozdravit,” napsal ve své odpovědi šéf křesťanských demokratů. Sekyra odpověděl stručně: „Nebylo to plánované, spíš náhodná schůzka. Co se týká kandidátů na ministry, ti se potkávají, to je zřejmé.” Mládkovu verzi Bělobrádek přímo popřel. „Náměstka jsem řešil já s panem Mládkem. Pan Sekyra tam za KDU-ČSL nebyl a ani k tomu nemá mandát. Náměstky si umím vyjednat sám a opravdu k tomu nikoho nepotřebuju,” uvedl.

 

Dobrý, ne? Kluky nachytali na hruškách, ti se nedomluvili a teď máme několik verzí. To bude asi ta nová politika. Je vidět, že se kluci nic nového nenaučili a nic starého nezapomněli. A hlavně ten Jenda řečený Velká kapsa, autor termínu parazit je tam děsně důvěryhodný.

 

A trocha bulváru: Králem bulváru je dnes titulek: Transvestita dostal za anální sex falešnou bankovku. Policisté v Plzni projednávají delikátní případ. U dvou cizinců, které na zatím neznámém místě sexuálně obšťastňoval, si totiž prostitucí vydělal celkem slušnou částku, ze které mu ve výsledku nezbylo nic. Stoeurová bankovka, kterou od nich obdržel, byla totiž nepravá a jednalo se o napodobeninu. Muž v dámském oblečení si totiž nevšiml, že na nepravé bankovce je uveden nápis „suvenýr” a jsou na ní ještě další pochybné znaky, podle kterých pumpař vydedukoval, že se jedná o jasný podvrh, a peníze nepřijal. Když však obsluha transvestitovi oznámila, že peníze nejsou pravé, a přijela přivolaná hlídka policie, údajně pronesl: „To jsem dělal anální sex zadarmo?” Inu, je vidět, že Plzeň získala statut Evropské město kultury právem. Takovou šaškárnu aby pohledal. A navíc, je to takové multikulturní. Ne abyste se pohoršovali. To by na vás mohl přijít někdo z Brusele.

 

A z mého života: Přišel mi mail jako reakce na minulý blog. lhagthong@seznam.cz By way of deception thou shalt do war. Tohle ‘heslo’ určitě moc dobře znáš, viď, vole? Myslím, že jsi ošklivý zlý hlupák, nejspíš páchnoucí impotent (a tudíž paroháč – máš-li partnerku), hňup, chodící v převleku za “odvážného” rozumbradu. Tvůj prožidovský text na Euportálu vykazuje všechny rysy aktivity sociopata, který uvěřil vlastním lžím. Snad se ti zbytek života nepovede. Krásný den. Odepsal jsem mu: Kreténe. To jsem mu nenadával. To je totiž diagnóza. FB mi nabídl lajkovat stránku Na stojáka. Než jsem si všiml, že jde o výčep, lekl jsem se, že u toho budu muset stát jak za mlada.Taky nám s mamuš dodneska náš milý malý a efektivní stát neposlal důchody. Takže k večeři byly kalamáry po česku.

 

A na Fejsbůku napsali:

 

Tak jsem někde četla, že Filip Renč chtěl dát někomu z Respektu přes hubu? Nic o tom nevím, ale tak nějak instinktivně jsem na straně Renče.

Soudruh Sobotka mel dnes pohovor se třemi zájemkynemi o funkci ministryne práce a sociálních vecí. Všechny tři mely dve příjmení (asi jako soudružka Anežka Hodinová – Spurná). Pánbůh s námi.

Česká armáda pořídila čtyři tisíce výtisků speciálního vojenského provedení Bible. Cena zakázky činila necelých 1,8 milionu korun. Kniha kapesního formátu, s obalem z hrubého plátna v pískovém odstínu, má na obalu vlajku, domovenku a suchý zip například pro jmenovku vojáka. Dodávám: Neměl by si každý svoji četbu hradit sám? Co na to ateisté se zálibou v jiné četbě? Nakoupí jim armáda za naše daně Playboye?

V Brně,kam přijede většina hejtmanů,uvidíte i expozici penisů (První zprávy)

“ochráncům přírody bude nejlépe v rezervaci. Samozřejmě zajištěné tak, aby z ní nemohli o vlastní vůli odejít”

Logika EU: Zákazem igelitových pytlíků ke šťastnému životu

Bože chraň malé a střední firmy – Evropská komise jim chce pomáhat!

Poslanec ANO Pavel Čihák za sebou zanechal po svém hospodaření s penězi daňových poplatníků ve Středočeském kraji (po boku Davida Ratha) pěknou spoušť, jak zjistil nedávný audit. Neměl by o tom poslanec ANO (a bývalý novinář) Martin Komárek něco jedovatého napsat a další poslanec ANO Andrej Babiš to otisknout ve svých denících?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 97 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...