9.6.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Janáčkovo koupaliště pro nepřizpůsobivé

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 09|06|2015

Dnes koukneme zas do obydlené zatáčky, kde začal oblíbený festival ohgňostrojů Ignis Brunensis. Mnohaletá akce spojená s celou řadou doprovodných programů, kterou navštěvuje statisíce lidí, totiž možná skončí. Jeden z radních Brna středu ze Žít Brno se do novin vyjádřil, že festival Ignis Brunensis je penězovodem, jehož jediným cílem je „ožrat plebs Starobrnem”. „Nehodlám podporovat utrácení veřejných peněz za sérii ohňostrojů, které zbytečně obtěžují hlukem,“ napsal na sociální síti náměstek primátora Martin Ander (Strana Zelených). Martin Ander zároveň upozornil, že v letošním roce končí smlouva města s pořadatelem festivalu, agenturou SNIP. O Ignis Brunensis se dá jistě diskutovat.

Leckomu může vadit hluk či nepořádek, jiným výše městského příspěvku. Na druhé straně náklady z veřejných rozpočtů na jednoho návštěvníka se pohybují kolem deseti korun, oproti plus mínus dvanácti stovkám, jimiž daňový poplatník dotuje každou vstupenku do Národního divadla v Brně. Je však třeba vzít v úvahu, že festival navštíví každoročně nejméně půl milionu lidí. Která jiná akce se tím může pochlubit? A tak plebs a lůza, jak říká absolvent základní školy a radní tak mají v Krně smůlu, ohňostroje budou od příštího roku minulostí. Vedení města se bude Bartíkovým návrhem zabývat ihned po skončení letošní ohňostrojové přehlídky. Zda tuto akci nahradí od příštího roku Krněnské veganské hody, jak se neoficiálně proslýchá, zatím není jasné.

No a když už jsme v tom Brně, tak ještě jedna perla. Náměstkovi Hollanovi přišel mail.

Su rád, že prostor přes Janclem plní dobře svou funkci, odpověděl náměstek. Jak ji plní můžete shlédnout na serii obrázků. Zda má pravdu pan doktor, nebo náměstek ponechám na úvaze laskavého čtenáře.

10712_977889525562872_1070923106903502047_n

10288732_977884152230076_2801769989614395634_n

11393184_977887862229705_1673474740175178931_n

11406823_977884915563333_4439383018694128375_n

11407269_977884272230064_8079036331513383013_n

11427753_977886222229869_5696622053297927483_n

Další dokumentace ZDE. A obvyklé titulky.

Ruská letadla nad Černým mořem ohrožovala americký křižník. Děsivý titulek Lidovek. Ruské bitevní letouny se nebezpečně přiblížily k americké válečné lodi operující v Černém moři. Oznámila to v úterý agentura ANSA s odvoláním na zdroje Pentagonu. Raketový křižník USS Ross prováděl podle amerických činitelů v oblasti „běžné operace“. Americké plavidlo bylo agresivním manévrům ruských letadel vystaveno několikrát, uvedl Pentagon. Letouny nalétávaly do těsné blízkosti lodi, která se podle amerických zdrojů celou dobu pohybovala hluboko v mezinárodních vodách. Podle ruských médií si americké plavidlo počínalo „agresivně“.
Ruská letadla byla neozbrojená a loď USS Ross po incidentu pokračovala v plavbě, řekl novinářům americký armádní mluvčí Steve Warren.
A jak by vypadala zpráva kdyby tento incident proběhl naopak?  Americké vojenské letadlo nebezpečně přeletělo nad ruskou jadernou ponorkou v Mexickém zálivu, mezi Orlandem a New Orleans?

Islám není útočný, to my jsme xenofobové. Táňa Fischerová v PL vážně promlouvá o tom, jak u nás vzrůstá nelidskost a nenávist. Také exposlankyně, herečka a moderátorka Táňa Fischerová promluvila o horkém tématu těchto dní, tedy o imigrantech a kvótách EU kvůli přerozdělování uprchlíků. „I my neseme spoluodpovědnost za stav, z něhož lidé utíkají. A přitom jim na druhou stranu zavíráme vrátka a křičíme, že sem cizáci nepůjdou, jelikož by nám to tady zničili? Tím se ale stáváme nelidskými!“ upozornila v souvislosti s problémem Fischerová v rozhovoru ParlamentníchListů.cz. A naznačila, kde má svět začít, aby ubylo těch, kteří ze svých domovů prchají.

V diskuzi se rozpoutal spor, zda zblbla, nebo se jedná jen o prohloubení diagnozy. Já měl názor, že ze samé sluníčkářské dobroty se jí usadil v obličeji plačtivý výraz nad námi xenofoby. Tak jen doufejme, že se nám zase neobjeví v nějakých volbách. Složil bych se Táně na letenku baťůžek a pár tatranek… Ať to těm klukům letí kázat z oka do oka..

Lidé by měli platit i za počítače, mobily a tablety, žádají radní České televize. Rada České televize ve čtvrtek řešila budoucnost financování veřejnoprávní televize a hlavně změny, které by se měly týkat výběru televizních poplatků. Podle radních by se povinnost platit koncesionářský poplatek měla vztahovat i na nová média, tedy počítače, tablety a chytré telefony.
“Zákon vůbec nepředjímá technologické změny a dříve nebo později se to bude muset reflektovat,” řekl na jednání radní Luboš Beniak. “Přikláním se k názoru, že by rada v horizontu několika měsíců měla zformulovat společné stanovisko v otázce budoucnosti financování televize,” dodal s tím, že návrh bude poté přednesen zákonodárcům. Členka rady Ivana Levá vyzvala, aby se s možností změnit poplatkovou povinnost počítalo již při současné novelizaci, kterou připravuje ministerstvo kultury. “Všichni přeci cítíme, že není spravedlivé, když se někdo dívá na televizi a platí. A někdo se na totéž dívá na počítači a neplatí,” uvedla.
To mi silně připomíná onu anekdotu  kterak při kontrole je objeveno zařízení na destiaci lihu. Vlastník dostane pokutu 10 000,- Kč. Majitel se brání, že nepálí.   Ale máte na to přístroj. Dobře, pak zaplatím ještě pokutu za znásilnění.  Vy jste někoho znásilnil ? Ne, ale taky na to mám přístroj.
BTW. S ohledem na ty pomeje co se z toho linou, bych ten spolek nejraději rozehnal, protože se z toho line jednostranná propaganda.

A pár postů o vládě od The Zeitung: Ministr bůhvíčeho Jiří Dienstbier ve spolupráci s ministrem vnitra Chovancem obohatil svůj záměr prosadit na volební kandidátky povinně 40 % žen nově i o pokuty, pokud kandidující strana kvóty nesplní. Státní příspěvek by byl takovýmto pochybným spolkům snížen o 30 %. Zlé jazyky tvrdí, že od té doby, co se Dienstbier prohlásil za ženu, si ze všech dělá kozy.
Za údajnou šikanu podřízených byl odvolán ministr školství Marcel Chládek. Velká škoda, jak na potvoru jsem zrovna ukecal syna, že pokud si nechá nastřelit čip, dostane tablet.
Další ministr, tentokrát Pavel Bělobrádek, podpořil výzvu jakési nadnárodní platformy (wtf?), podle níž by měli být před soud postavení například Jakeš se Štrougalem, jelikož páchali zločiny proti lidskosti. Jako bezva, hurá, podporuj. Nic to ale nemění na tom, že tihle kucí měli být před soudem už v roce 90 a ještě teď nosit tepláky. Bohužel nám kdosi nakukal, že nejsme jako oni.
Ministrů s nápady máme dostatek. Třeba zemědělný Jurečka připravil vyhlášku, podle které budou moci výrobci používat označení „Česká potravina” a „Vyrobeno v České republice”. Je to moc dobře, neboť zatím máme pro značení výrobků pouze BIO, Regionální produkt, Český výrobek, Zdravá potravina, Vím, co jím, Regionální potravina a Klasa. Výrobci se teď musí setsakramentsky snažit, aby nevyrobili produkt, který by všechna tato označení získal. Už by jim totiž na obalu nezbylo místo na název.
Máme i ministra financí. Ten by si v rámci šetření rád střihnul za dva roky nezávazné referendum, co jako občané říkají na možné přijetí eura, což mu asi neprojde. On Andrej poté, co se utrhl svému marketingovému oddělení z řetězu, má vůbec jen samé trable. Jen tak si jde pokecat se starosty, kteří mají tu drzost klást mu otázky a nakonec jej vypískají, ve Sněmovně na něj jsou oškliví Kalousek s Fialou, a teď dokonce nějací nedovzdělaní právníci napsali o jeho návrhu na elektronickou evidenci tržeb, že je to snůška nedomyšlených a neopodstatněných kravin. Asi by to na podzim chtělo předčasné volby, než se mu začnou smát úplně všichni.

A z mého života: Zakoupil jsem kyblik křidýlek z KFC. Má to tu výhodu, že vám vydrží az do druhýho dne. protože v půlce vás pálí huba tak, že se těšíte až budou pálit ještě jednou. Navíc je to jediná krabičková dieta kterou snáším, pravil kamarád. Jediný problém vznikl, když mi byl položen dotaz, jestli to KFC nebere z Vodňan. Také jsem četl studii o podkožním tuku a jak se ho zbavit. Blbost. Podkožní tuk je mnohem lepší přítel člověka než pes. Žere to co my, neotravuje s oslintaným tenisákem a nikdy, nikdy nechce venčit! 

A na Fejsbůku napsali:

 • Již od první minuty pojala Jílková „podezření“, že živnostníkům zásadně na EET vadí těch „pár korun“, co je bude stát navíc a většinu debaty vedla tímto směrem, popřípadě se neustále snažila tyto vícenáklady nechat vypočítat. Do toho dostával prostor hulákající odborář, který si zřejmě spletl studio s demonstrací proti buržoazní třídě.
  Představte si soudruha Nebureše, jak povídá toto: “tady mluví teoretik, v životě nepodnikal, nepostavil ani psí boudu a k tomu se vyjadřuje” je to závěrečná věta pořadu, kterej stojí za to poslechnout. Nakonec z toho získáte jedinej pocit, že vláda s Hrabišem v čele (Socbotka je bezvýznamnej panáček), s podporou absolutně nevychovaných neuctivých a sprostých Fassmannů, se místo argumentů zmůže pouze na urážky, sprosté urážky a nadávky.
  Kontrolní otázka. Kdy dostane řezník Pavlíček kontrolu? Z berňáku, živnosťáku, hygieny, ČOI ky?
  Ten pořad je děsivý vždycky. A dnes je ještě vylepšený krysím xichtem práskače
  Jílková naprosto propadla, ANOnisti vyhráli. Mluvili kdy chtěli, skákali do řeči protistrany, nenechali odpůrce domluvit, v “obecenstvu” měli ředitele finanční správy. Jako “pekař” se prezentoval dodavatel elektronických služeb a zařízení. ANOfert si dokáže prosadit to co potřebuje. Buď tu budou NAŠI a za MÝCH podmínek, nebo nic.
  Místopředseda vlády a ministr financí doporučil při televizní debatě řezníkovi Havlíčkovi, ať se raději věnuje klobásám a neplete se do věcí, kterým nerozumí.  Uplatnit to všeobecně, máme současně po velkouzenáři Babišovi i ministru financí…
  Pak se před shromážděné postavil řezník Pavel Havlíček, jenž si získal pozornost médií tím, když ve svém řeznictví v Klatovech umístil cedule upozorňující, že nevede ani neprodává Babišovy výrobky. „Začnu tím, že živnostníci jsou prý naprd. Tak jsem naprd. Neumím buřty, neumím párky, neumím uzený. Neumím vzít půl kila masa, smíchat ho s koktejlem vody, soli, polyfosfátů, modifikovaného škrobu, barviva a protože celá ta hmota nemá s masem už nic společného, tak proto to potřebuji ještě dochutit glutamanem sodným a podobně. A tuhle směs někdo prodává jako kilo uzené kýty od kosti a říká, že živnostníci neplatí daně, že kradou. Tak já nevím, kdo krade, to rozhodněte vy sami,“ vyzval přítomné Pavel Havlíček. Pro znalce řeči těla jeden snímek z pořadu.

 • G7 si odhlasovala že se do konce století neoteplí víc jak o 2°C. Tak přesnej nebyl ani bolševik když poroučel větru dešti.
 • Bomba na dům Stropnického? Tak hroznej zas ten Agátin klip nebyl.
 • Gajdůšková Alena: “Žena bude lépe rozumět té většině žen, která ve školství je.” Ty vole, tak ono je školství o soužkách učitelkách….
 • Nechápu, jak je možný, že evropský úřady neotočej zpátky každou uprchlickou loď, na který není aspoň 40 % žen!
 • Chtěl bych soudruhy ve vládě ujistit, že zaváděním EET, kolků, spotřebních daní, registračních poplatků, zákazů atd. s černým trhem a šedou ekonomikou nebojují, ale je vytváří.
 • Kandidátkou na ministryni školství by se měla stát žena.  Dýnsbýrova náměstkyně Kateřina Valachová. Nejvyšší kvalifikace: má ju.
 • Nekuřák který vleze do kuřácké hospody a stěžuje si na kouř, je buďto idiot nebo neumí číst.
 • Výsledky 4 anket ohledně kvót pro uprchlíky, nařízených z EU, hovoří jasně: 92,3% proti kvótám a přijímání uprchlíků, 7,6 % pro. Přestože výsledky anket by se z více logických důvodů neměly sčítat, součet jsem provedl. Můj odhad je, že odchylka od “poctivého” průzkumu by byla minimální. Ten, kdo by se součtem přesto nesouhlasil, může ankety zhodnotit odděleně. Tato čísla opět dokazují, jak jsme dennodenně masírováni názory oněch 7-procentních Halíků, Švejnarů, Šabatových, Schlaffenberků, Jandů a jim názorově podobných individuí, kteří v médiích dostávají takový prostor, že jejich minorita je nám přes mediální kanály vydávána jako většinový názor. Opravdový mainstream běžných Čechů je však přesně opačný.
 • Jak se říká pohledné bílé ženě, která je sama v místnosti s muslimem?  Rukojmí
 • Řeč těla…. Tak se Andreji tak nečerti… Auu.. a fackovat mě také nemusíš… Prostě sem po biopalivech byl u nás za idiota, tak Ti to teď trochu vrátíme v registračních pokladnách… chápeš, to je jenom jako …. jinak kamoši… Ten Jurečka…
 • @dojnice: Buďme rádi, že lidovečtí ministři, když už neudrží názor, udrží aspoň stolici a moč. Víte, jak by to jinak na vládě vypadalo?
 • Vždycky mě udivovali ti nejhloupější lidi, kteří mi říkali: “Však si to odečteš z daní” No a totéž je schopnej říct ministr financí do televize….
 • Martin Pánek: Dneska jsme se v pravidelném Aggersově okénku ze života krav v EU dozvěděli, že prej EU chce snížit produkci metanu přežvýkavců a za tim účelem prej provede měření a ty nejmíň prdící krávy bude množit.
 • Krize eura. Rozložená Ukrajina. Nelegálních imigrantů plné přístavy. Řecko na pokraji zhroucení a EU řeší prdění krav….
 • Prý registr duševně nemocných nebude, protože by tam musela být půlka vlády a pomalu celej parlament.
 • Izrael torpéduje mírový proces výstavbou osad, míní Zaorálek. Zatímco Palestinci jej podporují vystřelováním raket míru

A něco veselého: 

A fór na konec:

Slušně napsaná stížnost na O2:  Velice mne stolicuje, když se ani za nejvyšší bytost na nebesích nemohu  nikam dovolat v síti O2. Ty příslušnice nejstaršího řemesla na infolince ze mne dělají samce domácího tažného zvířete zbaveného své samčí ozdoby, a tak jsou všechny jejich rady na výměšek z tlustého střeva mého trávicího traktu. Občas se tak rozčílím, že musím ty příslušnice nejstaršího řemesla poslat do análního otvoru a označit je za stará domácí zvířata, produkující mléko. Tím chci říct, že celá komunikace s O2 je na zevní ženský pohlavní orgán a já si při ní připadám jako mužský pohlavní orgán.

A to je dneska všecko.

ZDROJ: Petr Paulczynski

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 88 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.