22.4.2015
Kategorie: Společnost

Mediálním světem s Petrem P.: Dobročinnost za 300 000

Sdílejte článek:

PETR PAULCZYNSKI 22|04|2015

Minule jsme si řekli o úžasném a transparentním výběrovém řízení na ředitele loutkového divadla, které náměstek se specialisací na hru na kouzelnou fejfaru vyhodnotil jako špatné, protože nevybrali koho chtěl on. Prohlášení, že jestli to primátor nezmění, že odstoupí zůstalo v obvyklé poloze na niž jsme zvyklí. Taková sranda.

Dnes si řekneme, jak tato parta místo řešení problémů města řeší jak si tak trochu přihrát pár korun. Nechali si totiž zastupitelstvem schválit dotaci 300000 Kč pro spřátelený spolek zvaný Nesehnutí, který prý v rámci charity (kterou dosud neměli ve statutu) prý pro dovoz balené vody na Ukrajinu.

Nu, zkusme si tak trochu v duchu žítbrňácké satiry analyzovat, jak by to mohlo být. Ukrajinský Charkov se ocitl v problémech. A tak náměstek Matěj Hollan aktivně zasáhl. Jeho návrh finančního daru ve výši 300.000,- Kč odkleplo celé krněnské vedení a tak Charkov může slavit. Z dobře utajených zdrojů víme, že dodávka se 185 baleními kojeneckých vod do Charkova dorazí nejpozději v listopadu. Koordinací celé transakce a dopravcem bylo na návrh pana náměstka vybráno ekologické hnutí Nesehnutí z Brna. Licenci pro poskytování humanitárních služeb si stihlo rychle minulý týden vyřídit a tak již nic nebrání tomu, aby začalo konat. Samozřejmě ihned po té, co od města na svůj účet třistatisícový finanční dar obdrží. Zjišťovali jsme podrobnosti. Osobním přáním Matěje bylo, abychom dostáli oblíbeným krněnským číslům. Náš tým si tak spočítal náklady, které s celou akcí, nákupy, dopravou, koordinací, propagací a mediální přípravou bude mít a povedlo se. Charkov tak bez vody a naší pomoci nezůstane,“ sdělila naší redakci Hana Chalupská Hollanová, manažerka z hnutí Nesehnutí a koordinátorka celé akce.

Návrh na poskytnutí finančního třistatisícového daru pro vybrané hnutí schválili krněnští zastupitelé na svém úterním zasedání. Shodli se na tom, že poslat peníze přímo partnerskému městu Charkov je vysoce rizikové. „Nejspíš by si s nákupem potřebných věcí neporadil a navíc hrozí, že by se peníze někde ztratily“,“  přiznal pod podmínkou anonymity jeden z členů vedení města. Rizikovým se také ukázalo, využít pro zajištění celé akce nadace a sdružení, která mají s poskytováním podobných služeb a humanitární pomocí jako takovou dlouholeté zkušenosti.

Kolega náměstek trval na tom, že Červený kříž ani Člověk v tísni nejsou vhodnými adepty a že je lepší, vybrat někoho přímo z Brna, koho známe. Potřebná povolení si Nesehnutí vyřídilo, tak v tom problém nevidím,“ přiblížil způsob výběru Hollanův kolega. Podařilo se nám také zjistit, jaká konkrétní pomoc do Charkova dorazí a jaké náklady s tím budou spojené. Finanční dar pro Nesehnutí ve výši 300.000,- Kč tak bude využit dle předběžného rozpočtu:

HUMANITÁRNÍ POMOC PRO CHARKOV

 • Příprava projektu … 51.250,- Kč
 • Personální náklady na pracovníky hnutí … 45.000,- Kč
 • Pořízení kojeneckých vod … 12.221,- Kč
 • Doprava, ubytování, stravné … 126.800,- Kč
 • Mediální propagace, webové stránky, sociální sítě … 64.729,- Kč

„Přesné náklady městu samozřejmě doložíme, chceme, aby vše bylo maximálně transparentní,“ ujistila nás koordinátorka akce Chalupská Hollanová z Nesehnutí.

Charkované se na pomoc z Krna mohou těšit nejpozději na podzim. Jak nám koordinátorka akce přiznala, pan náměstek se do ukrajinské metropole také moc těší. „Kdybych to chtěla říct s nadsázkou a humorem nám vlastním, do Charkova přivezeme 1111 vod, 111 úsměvů, 11 sluníček a 1 Hollana,“ říká s úsměvem. Jedno balení vody chce totiž místní samosprávě předat osobně sám krněnský náměstek.
Držíme celému projektu palce a o podrobnostech a slavnostním předání Vás budeme informovat.

A ještě něco k tomu divadlu – reakce na vyjádření pana Hollana ohledně nařčení z rasismu: Vážený pane Hollan,  na základě Vašich nařčení a neustálé debatě na facebooku v různých skupinách jsem se na skutečná slova pana Peška zeptal nezávisle dvou herců divadla, kteří se debaty účastnili. Odpovědi na dotazovanou otázku ohledně romské komunity většina z dalších kandidátů odpověděli klasicky pseudo-humanisticky s nad z neznalosti dané problematiky či neznalosti reálného života a soužití s komunitou. Na odpovědi pana Peška jsem neshledal absolutně nic závažného, rasitického a vycházeli ze zkušenosti v “terénu” a profesionála v daném oboru. Naopak takový přístup jako má pan Pešek pro řešení romské problematiky je efektivní. V dané problematice se pohybuji 19 let.
 Pokud by někdo měl být označen za “rasistu” tak byste to měl být VY, (ale nepovažuji Vás) z důvodu zneužití romské menšiny ke svým vlastním zájmům a pošpinění jména pana Pešky. Je to stejný způsob zneužití romské komunity, který využívá Dělnická strana, Tomio Okamura a další někteří politici. Ondrej Jano, romský aktivista

PKS3366a3_noviny

A nyní můžeme na titulky.

Zbabělý Farage. To takový Miloš má šavle nacvičený.

Šabatová chce uprchlíkům prominout i padělaný pas, vnitro je proti. Pokud cizinec v Česku požádá o mezinárodní ochranu, nebude možné ho vyhostit, i kdyby přijel s padělaným nebo neplatným pasem. Požaduje to ombudsmanka Šabatová v rámci úpravy azylové legislativy. Česká republika má striktní azylovou politiku a azyl cizincům uděluje jen zřídka. Pro názornost stačí zatím poslední statistiky ministerstva vnitra z února letošního roku: o mezinárodní ochranu si v tomto měsíci požádalo 84 cizinců, nejvíc Ukrajinců (35), Syřanů (14) a obyvatel Kosova (10). Azyl nedostal nikdo z nich, 36 lidí se dočkalo pouze nižšího stupně, takzvané doplňkové ochrany. Rozhodnutí u 22 dalších lidí bylo negativní a 26 zbývajících řízení vnitro zastavilo. Šabatová požaduje, aby zákon „rozšířil nemožnost vydat rozhodnutí o správním vyhoštění také na cizince, kteří v České republice požádali o mezinárodní ochranu“. Libovůle veřejné ochránkyně práv se má vztahovat i na ty, kdo se při hraniční nebo pobytové kontrole prokáží padělaným pasem nebo dokladem někoho jiného. A dále na migranty, kteří při kontrole ukáží pas, který už není platný. V klidu by mohli být i ti, kdo na území České republiky pobývají „bez cestovního dokladu, ač k tomu nejsou oprávněni“.
Ani se nedivím, že v diskuzích se objevily ostré názory. Bože, kdy tuhle kravku někdo vykope z úřadu ven!!!! Já nechci dát azyl nikomu…. Nejdřív se máme postarat o české děti a důchodce , vypořádat se se všemi, co jakkoliv zneužívají sociální systém a moc a ekonomiku této země a pak poskytovat azyl….. A to ještě po řádné lustraci, zda si sem nestěhujeme teroristy !!!!!!

A aTeo pravil. Ombudsmáňa. Když někdo vypadá jako kráva a mluví jako kráva, nemusí to být kráva, ale veřejná ochránkyně práv…

Tablety pro děti. Shrbená, napůl slepá, bez schopnosti počítat bez kalkulačky, psát jinak než na klávesnici, závislá na elektřině, coca-cole, internetu a nejnověji na tabletu – tak by mohla vypadat nová generace Čechů, pokud se zhmotní šílené představy ministra školství Marcela Chládka. Lékaři a psychologové mohou do aleluja varovat před mžouráním do displejů, ale když si chce pan ministr zajistit nehynoucí slávu jako Velký Digitalizátor českého školství, jde zdravý rozum stranou. „Žáci už nebudou nosit tašku obtěžkanou učebnicemi, ale místo toho budou mít tablet, který dostanou ve škole v první třídě. A na druhém stupni znovu.“ To musí znít malým předškolákům jak pohádka! Tablety ve škole, tablety zadarmo! To bude panečku žůžo!  Slova ministra Chládka a premiéra Sobotky o nutnosti modernizace školních pomůcek jsou sice na první poslech krásná, jejich obsah je ale vyprázdněný. Jestli by školy něco hodně, ale opravdu hodně potřebovaly, jsou to peníze na platy učitelů, které – na rozdíl od většiny ostatních evropských zemí – nedosahují ani průměrného platu. Vyhazovat místo toho peníze na tablety je jako kupovat zbytečné a předražené přístroje do nemocnic v době, kdy to na Léčebných dlouhodobě nemocných vypadá jako ve válečném lazaretu. Úplně na prášky! Teda vlastně na tablety…
Já bych tennhle nápad zařadil hned za někdejší proslavený tunel Indoš. A panu ministrovi bych taky dopručil nějaké tablety. Jo avnučka vzkazuje, že pokud v tom tabletu nebude Minecraft a Angry Birds, má si ho Chládek nechat.

Babiš bude českým prezidentem, předpovídá list Týden. Lídrovi hnutí ANO a českému ministrovi financí Andreji Babišovi vyhrály volby a přinášejí mu velkou popularitu peníze, charisma a pracovitost. Přesvědčil lidi o tom, že svá jednoduchá hesla myslí vážně. Rizikem jeho další politické kariéry je v první řadě on sám, napsal slovenský list Sme, který působení miliardáře slovenského původu Babiše a jeho hnutí v politice věnoval celostránkový článek s nadpisem “Andrej Babiš – nejprve premiér a poté český prezident?”. Podle Sme zatím Babišovi prochází údajně kolosální konflikt zájmů, když v Evropě byl držitelem tak rozsáhlé politické, ekonomické a mediální moci jako on prý snad jen někdejší italský premiér Silvio Berlusconi. Deník soudí, že skutečným rizikem politické kariéry předsedy ANO je především on sám. “Byznysmen tvrdé ruky nemá trpělivost s demokratickými procedurami a vůbec není jisté, zda bude mít trpělivost s rostoucím počtem lidí v ANO, jejichž mandát nebude ´od Babiše´, ale od voličů,” napsal list. Za další nebezpečí pro Babiše označil skutečnost, že veřejnosti přeci jen začne vadit jeho střet zájmů coby politika, majitele firmy a mediálního magnáta. Podle listu se rovněž může stát, že se v sociální demokracii nebo v troskách pravicových stran objeví politická hvězda, která Babiše porazí jeho zbraněmi – charismatem, pracovitostí, populismem, skvělým marketingem a neokoukaností.
Nu, jeho cesta po USA ostatně leccos napovídá. Asi už byl přijat do klubu.

A trocha bulváru: Výzkum roku: Čím více souložíme, tím jsme prý chytřejší! Soulož, sex či šukec, jakkoliv tuto činnost nazvem, tak je to určitě způsob, jak si zlepšit kondičku.  A nejen to! Vědci z university z Marylandu zjistili, že je také přínosný na náš mozek. Při testech na krysách objevili, že po páření měla tato zvířata více mozkových buněk než před zahájením. Tímhle se u lidí mohou zlepšit jisté mozkové funkce, které souvisí s pamětí. Pravidelný styk poté může mít blahodárný vliv na zvýšení mentální kapacity.  Podle těchto odborníku, ale se sexem nesmíte přestat, krysy byly totiž po delším absťáku; zase hloupé jako předtím.
 Vědci sice neupřesnili, jak často musíme tuto činnost vykonávat, ale držme se toho, že čím více, tím lépe.  K zamyšlení ovšem je to, že například v Africe se soulož podává ke snídaní, k obědu i k večeři, ale mnoho držitelů Nobelovy ceny, či světově uznávaných vědců odsud nenajdeme.

A z mého života: Právě jsme zkusili ošukat fenku beagla. Teda pes. Já ne. S ohledem na to co by to bylo za obludy jsme tomu s paničkou fenky zabránili. Poté jsem odkráčel se psem na pivo. A něco od pokladny v Kaulandu při placení kartou.
Máte bezkontaktní? Můžete si přiložit.”
“Mám normální…”
“Tak si zasuňte….”

A na Fejsbůku napsali:

 • Právě jsem se dozvěděl od skalních Žítbrňáků že když náměstek primátora používá výraz negr, že je to taková ironie. To koukám. A prej tím jeho podařeným postem nemám tapetovat fejsbuk.
 •  Zasa ten Peroutek… Kdo to je? Píše se o ňom víc než o mně, který som byl v USA!
 • Šimpanz v Nizozemském safari sestřelil klackem dokumentární dron. O opičáka prý již projevilo zájem NATO, Rusko, Izrael, Islámský stát i Severní Korea.
 •  Andrej Babiš o Bloombergovi: “Byl jsem asi první Čech, kterého potkal.” Fakt pech, první Čech, kterého vidí, a on je to Slovák!
 • Stanislav Gross (45) a Luboš Měkota (55) zemřeli, Pavel Musela ztratil paměť. O privatizaci Mostecké uhelné se už moc nového nedozvíme.
 • Prý se mají na novým Zelným rynku zlepšit popisky zboží aby zákazníci veděli co kupují. Říkala v telce Zelená místostarostka Flamiková.
  Tak jistě. Jinak by blbci nepoznali jestli kupují jahody nebo česnek.
 • Nenapadá mě lepší komentář k tomu, co se teď děje mezi MMR a MF ohledně fondů EU, či na pražské radnici, než tento:
 • Jestli neměla Nagyová zaplacený poplatek za popelnice, co ji napařit nedovolené nakládání s odpady, par. 298 tr. zákona se sazbou až 5 let?
 • Z Twitteru:
  @jindrichsidlo Jestli to trestní oznámení na Růžičku dostane k vyřízení JUDr. Ištvan, tipuju pět plus do konce zápasu.
  @IvoIstvan Děkuji za podnět, hned se do toho se Šlachtou pustíme. A Váš podíl na této kauze je jaký? Máte doma nějaké kabelky?
 •  Nechci Ištvánovi samozřejmě mluvit do případu, ale výraz “dala mu” jasně implikuje, že darovací daň měla být zaplacena i v tomhle případě

A fór na konec:  Ve školce.

 Učitelka:”Tož děcka, kdo ví, co je to Viagra?”
 Pepíček se hlásí:”Já vím, to je prášek proti zácpě.”
 “Jak si k tomu přišel?”:ptá se učitelka.
 Pepíček: “Víte, minulu sobotu večer jsem přes dveře do ložnice slyšel mámu, jak praví tátovi: “Hovno ti tvrdne, vem si Viagru…..!!!”

A to je dneska všecko.

ZDROJ: Petr Paulczynski

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...