K tomu poznamenal jeden z mých přátel. “Ruský pohled”, to jest “informace z úhlu pohledu Ruska”, které “humanistické tradice nikdy nemělo” je přísně zakázán komisí. Za “ruský pohled” je považováno vše, co není v souladu se směrnicemi EU. Vše co je kritické k jednání Kyjevské vlády, vše co je kritické k její válce s vlastními občany, jejímu bombardování civilního obyvatelstva a její závislosti na Ukrajinských neonacistech, vše, co je kritické k legitimizaci a podpoře otevřeného neonacismu Evropskou unií a Spojenými státy. Nic z toho nám nesmí přinášet reportéři a redaktoři “České televize.”, která právě proto, že vyloučí ty “neevropské pohledy”, přináší kvalitní a vyvážené zpravodajství. Vypadá to, že jsme zpět v dobách, kdy posláním “tisku rozhlasu a televize” nebylo čtenáře, posluchače a diváky informovat, ale “vychovávat”. A co by se stalo, kdyby naše veřejnoprávní televize nebyla tak pro-evropsky “vyvážená” a přinášela nám i jiné úhly pohledu?
Hrozí nám vyloučení z EU? Proč bychom “museli vystoupit”? A když už jsem zmínil pana Robejška, ten pravil:  Pokud selže plán Merkelové, přijde dodávka zbraní Ukrajině. Pro Evropu to bude fatální. USA to vědí, chtějí oslabit jak Rusko, tak nás. No já myslím, že podle té směrnice co se smí a co se nesmí říkat pana Robejška dloooouho nepozvou. Nádhernou ukázkou bylo, jak komentovali akci pana Porošenka, který dokazoval v Mnichově přítomnost ruské armády na Ukrajině s takovým nadšením, jaké projevují důchodci na akci hrnce za padesát tisíc. Asi nás chtěli přesvědčit, že invazní armáda si s sebou bere cestovní pasy. Přitom jediný, kdo tomu věří je Porošenko, Česká televize a její věrní diváci sledující její zprávy s otevřenou pusou. Možná tam ta Ruská invaze přijela cestovní kanceláří “Inturist”. Kdybych byl Porošenko, prostě jim nedám turistická víza a bylo by po ptákách. Už chyběla jen zpráva, že o víkendu podle Kyjeva prošlo pasovou kontrolou dalších 1500 ruských vojáků, kteří přihlásili k proclení 300 ks vojenské techniky  Já a myslím že celej svět se těší, kdy uvidí nějaké zajaté ruské vojáky. Tož tak. A kuk na titulky.

PKS3366a3_noviny

Nové vedení Brna-středu ochromilo radnici. Píší v brněnské Rovnosti. Úřad je ochromen. Kupí se přehmaty a panuje nedobrá atmosféra. S takovou kritikou nového vedení radnice Brna-středu přišel zastupitel opoziční TOP 09 a předseda kontrolního výboru zastupitelstva Bohumil Straka. Představitelé městské části kritiku odmítají. Tvrdí, že se naopak snaží dát dohromady úřad rozložený za vlády předchozího vedení. Podle Straky nezvládá svoji práci starosta Martin Landa z Žít Brno. Ten vykonává práci tajemníka v době, kdy radnice tajemníka nemá a jeho zástupce je nemocný. „Mezi zaměstnanci vládne nejistota. Někteří odcházejí sami, někteří jsou odejiti,” řekl Straka. Ti úředníci, kteří mají s vedením radnice problém, se ovšem podle něj bojí mluvit. Straka zdůraznil, že radě by s vedením úřadu měla pomáhat organizační a legislativní komise, kterou svolává a řídí uvolněný radní Svatopluk Bartík. „Ale ta se čtyři měsíce od voleb nesešla. Přitom mohla třeba zamezit schválení nezákonných odměn zastupitelům,” řekl. Starosta Landa kritiku odmítá. „Ano, nemáme tajemníka, jehož odchod podepsal minulý starosta Šťástka. A je pravda, že nemám tolik času na naplňování bodů našeho programu. Ale s pomocí organizačního odboru radnice a vedoucích odborů není vedení úřadu něco, co bych nezvládal. Většinou se jedná o podepisování dovolených a řešení dalších technických věcí,” zdůraznil starosta.
No prosím. Jen aby se nám z toho podepisování dovolenek nestrhal. Nu a podobné je to na velké radnici. Jestli by si neměli změnit název hnutí ze Žít Brno na Hnít Brno. Prý jsou to zlá slovíčka, říkal mi kamarád. No, hlavně že se pan starosta producíruje po městě ve vestě ala zametač s nápisem Pracujeme pro Brno střed. No jestli si myslí, že práce starosty spočívá v procházkách a zveřejňování na webu kde právě je a podepisování dovolenek, tak buď Bůh Brnu střed milostiv. 

A ještě jednou z Brna. Brno chce využít předkupní právo na dvoutřetinový podíl veletrhů od Němců. (Na okraj asi tak za za 180 mega). Chceme koupit brněnské veletrhy, potvrdil v úterý brněnský primátor Petr Vokřál. Ten považuje za jednu z priorit dořešení nabytí většinového majetkového podílu ve společnosti Veletrhy Brno poté, co většinový vlastník Messe Düsseldorf oznámil záměr ze společnosti vystoupit. Když kdysi město do veletrhů vstupovalo onou blokační 1/3 činilo tak proto, aby nám výstaviště nový vlastník nezašantročil. Ale podnikat tam město nechtělo, protože tato činnost nemá komunální povahu. Dneska chce kupovat firmu, která jde zvolna do kopru. A proč to kupuje, ptala se mne kamarádka. Tak jsem jí vysvětlil mechanismus. Koupi schvaluje zastupitelstvo. Zastupitelstvo je suverén. Tomu návrh předkládá Rada. Ta masa lidiček v sále většinou ani materiály nečte a spoléhá se na svoji věrchušku. A ptám se, kolik může činit všimné z kšeftu ta za nějakých 180 mio. Za ty love už přesvědčí aby hlasoval i mrtvého. Přidáme-li plán na stavbu Janáčkova kulturního centra a další projekty které slibuje koalice dobra a na které taky nemá peníze, obávám se, že město zvolna kráčí rovnou do zadele …

Vláda chystá spoustu zákazů. Kouření v hospodách, prodej o svátcích v krámech větších jak 200qm a další. Možná to není tak zřejmé, ale po únoru 48 to taky tak začínalo začínalo. Určováním majiteli, co bude dělat ve svém podniku. Jak to, že nikomu nepřijde divné, že si majitel nesmí určovat pravidla provozu svého podniku. Nikomu nepřijde divné, že ty lokály a krámy jak už ukazují zahraniční zkušenosti půjdou do kytek? A místo větších daní připraví podnikatele i jejich zaměstnance o práci a peníze. Zakazovat už nechce jen ČSSD, ale i TOP09, ODS, ANO, KDU. To už neexistuje nikdo kdo dokáže respektovat, svobodu volby? Najde se někdo, kdo se pokusí zastavit co se kolem nás děje?  Opravdu jste ve volbách dali mandát lidem aby řídili vaše firmy, rozhodovat čím budete doma svítit, jak budete topit, co budete očkovat dětem, komu budete platit výpalné za TV, kterou nesledujete či radio, které neposloucháte? Znáte tu story o pomalu vařené žábě, která z hrnce se studenou, zvolna zahřívanou vodou, nevyskočí? Tak bacha, žáby. On vás ten úsměv brzo přejde.

Vítejte v Evropě, kde Alláh nemá s islámem nic společného. Napsal na PL Petr Štěpánek. To takhle ráno přijdete na redakční poradu, když vtom se ve dveřích objeví chlapík se samopalem a s výkřikem Alláh akbar postřílí vás i vaše kolegy. S islámem to ale nemá vůbec nic společného.
Jindy zase dopravní letadla narazí do dvou mrakodrapů, přičemž zemřou tři tisíce lidí. V městech jisté části světa to vyvolá takové nadšení, že se ulice zaplní rozesmátými a nadšenými lidmi, kteří ponejvíce volají Alláh akbar. V televizi nám to raději ani neukážou. S islámem to ale nemá vůbec nic společného.
V srdci Afriky vraždí partička Mohamedových vyznavačů, co si říká Boko Haram, tisíce lidí, ale s islámem to nemá nic společného.
Omaskáčování prorokovi učedníci z Islámského státu upálí jordánského pilota, neboť Alláh je veliký, ale s islámem to nemá nic společného.
Evropu zaplavují další a další vlny muslimských migrantů, ale s islámem to nemá nic společného.
Muslimští radikálové polehoučku propašovávají do evropských končin právo šaría, ale s islámem to nemá nic společného.
Už chybí snad jen závěr, že s islámem nemá nic společného ani islám.
Co se to s naším světem stalo, že to, co vidí tolik obyčejných lidí, popírají slepotou politické korektnosti stižení (či snad zajatí?) evropští potentáti politického i mediálního mainstreamu (hlavního proudu)?
A do toho nám brumendo přizvukují podle bruselských not hoši z jednoho think-tanku.

A trocha bulváru: Nejnovější objev je, že orální sex je stejně zdravý jako med! Vědci z univerzity v San Diegu přišli na velký objev. Poševní med je zdravý jako ten včelí. Ten má velmi podobné složení jako naše krevní plazma. Navíc je vaginální med lehce stravitelný a léčí mnoho nemocí.Výpotky a tekutiny produkují žlázy, které se nachází v oblasti stydkých pysků. Všechny jejich složky jsou spojeny složkou, o které se do teď vědělo, že ji tvoří 70 procent vody a 30 procent hlenu. Profesor Silvio Dualibi analýzami zjistil, že má složení přírodního medu. Rozdíl mezi včelím a poševním medem je jen v chuti. Orální sex se tedy dá ordinovat místo čaje s klasickým medem. Muži, kteří často praktikují orální sex, jsou tedy potom zdravější. Špatně jsou na tom akorát vegetariáni. My ostatní si klidně zamedáme.

A z mého života: O víkendu řádily zavirované maily s erotickým obsahem. Není nad to být sexuelně usedlý. Žádný mail ani post s erotickým obsahem jsem neotevřel a tak jsem viruprostý. Mamuš říkala, že asi musím už být impotentní. Poté mne poslala na nákup slovy: Skoč do večerky pro šlehačku. V té vánici, povídám? Vždyť tam by psa nevyhnal. Psa nech doma.

10dvor.jpg

A na Fejsbůku napsali:

 • Ekologové vyhlásili ptáka roku. Dostala ho Potápka černokrká. Škoda. Trochu jsem si na to myslel.
 • Všichni tihle sluníčkářští dobroserové jsou nebývale agresivní. Máte-li odvahu artikulovat svoje obavy, vrhnou se na vás jako kobylky, obviní vás z rasismu a xenofobie, způsobí vám pracovní problémy, ostrakizují vás, zesměšňují vás, denuncují vás. Lidé z Drážďan by mohli vypravovat. Vypravovat už může i jeden český docent hmyzozpytectví.
 • Václav Klaus pro speciál HN Evropa 2015: jaká budoucnost nás čeká:
  – V dnešní Evropě neexistují žádné politické síly, které by byly schopné vyvolat tolik potřebnou změnu. Jakýkoliv pokus o jejich zorganizování je evropským politickým establishmentem okamžitě utlumen v zárodku a fakticky zablokován.
  – Evropská ekonomika neroste z úplně jiných důvodů než kvůli nedostatku peněz. Těch je v Evropě dost.
  – Evropská unie Řecku z peněz daňových poplatníků určitě pomůže, jakkoli se stále zaříkává, že nikoli.
  – Mnozí spekulují i o vystoupení Velké Británie z EU. Nic takového neočekávám a zejména nevěřím, že to její dnešní premiér opravdu chce.
 • Pan ministr má trošičku problémy s češtinou. K odchodu paní ministryně řekl, že “víceméně jsme na tom domluveni,” ale měl na mysli, že “víceméně jsem jí to oznámil.”
  To je asi tak, jako když mi manželka poměrně ostře oznámila, že na žádné pivo do hospody nejdu. Rozhodně to přitom nemyslela tak, že jsme se na tom domluvili…
 • Tak Válková prý resignuje. K tomu otázka na premiéra: Jak byste stručně charakterisoval poměry v současné vládě?
  Na ni odpověděl kamarád:  Kdyby se Babišovi něco stalo, Sobotka bude premiérem!
 • Jaký je rozdíl mezi ukrajinským optimistou, pesimistou a realistou? Optimista studuje detaily grantového programu EU, pesimista čistí kalašnikov a realista kope v Praze díru pro základy novýho office centra.
 • Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že v letech 2011 – 2014 vynaložilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na propagaci vědy téměř dvakrát více peněz než na její uplatnění v praxi. To je ovšem zcela pochopitelné: rozhodující byrokrati mají dozajista více známých, který jim z vyplacené sumy vrátí „všimné“, mezi přemnoženými obchodníky s deštěm, než mezi průmyslníky a vědci.
 • Žena jako živočišný druh přežila do dnešních dnů jen díky tomu, že se zákeřným způsobem přichytila k vagíně
 • Stanislav Křeček: Dnes se ČT překonala v trapnosti V pořadu 168 hodin se vysmíval novinář Korecký tomu, že návrh zákona, který má jeden odstavec podepsalo 11 poslanců. Prý každý “za ty peníze” napsal jen malou část. Nechápu proč ČT trpí takové hloupé štvanice: zákon podepsali poslanci ne jako autoři, ale jako předkladatelé Čím více předkladatelů tím větší úspěch na přijetí.
 • Čtu si o islámu – autorem geolog a klimatolog Václav Cílek…Dívám se na ČT na zajímavý dokument o Boženě Němcové – hovoří geolog a klimatolog Václav Cílek…Jsem si myslel, že geologie je něco o šutrech… Furt se učím…
  Dodávám: Ten je skoro tak chytrej jak profesorka dělnického hnutí Jižni Ameriky Dvořáková.
 • Výchovný pohlavek je podle papeže Františka přiměřená forma potrestání dítěte rodičem za předpokladu, že zachovává důstojnost dítěte. Neměli by mu zakázat vstup do Norska?
 • Při poslechu debaty o novém zákonu o státních zástupcích jsem si v duchu položil otázku, proč se tak dlouho a složitě připravuje nový zákon, když by stačilo zčeštit zákon obdobného státu jako je ČR (10,5 milionu obyvatel), kupříkladu Rakouska (8,5 milionu obyvatel).
   Po nakouknutí do statistik záhy vyplynulo, proč to nejde: celkový počet státních zástupců činí v Rakousku 375, u nás pak 1245…
 • Šedá ekonomika mohutní vždy, když mohutní snaha státu vybrat na daních a poplatcích co nejvíce a nedat nic navíc. Anebo si snad někdo všiml, že se nám v poslední době lépe podniká, lehčeji hledá zaměstnání, že ubývá flákačů, lehkoživků a různých státních úředníků či nevládních aktivistů, že ubývá lejster a povolení, že je život levnější, nebo že bychom byli zásluhou státu zdravější, bezpečnější, vzdělanější, veselejší a vůbec šťastnější? Já si nevšiml.
 • Dokážete si představit, že by Hitler předstoupil před Ligu národů, máchal polskými a československými pasy a žádal pomoc „světové společenství?“ Propaganda ušla kus cesty od té doby.

A fór na konec:

“Jak poznáte, že vaše manželka je po smrti?” “Sex je pořád stejný, ale v kuchyni přibývá neumyté nádobí.”

A to je dneska všecko.